شهر جرموک ارمنستان

شهر جورمک، چشمه‌های آبگرم معدنی ارمنستان

شهر جورمک یکی از مناطق سرسبز و زیبا در ارمنستان می‌باشد که در جنوب ارمنستان در شهر وایوتس‌جور واقع شده است. این شهر در 53 کیلومتری شرق یغگنادزور قرار گرفته است. این شهر مملو از چشمه‌های آب گرم معدنی است که خواص درمانی زیادی را دارد. بسیاری از گردشگران تور ارمنستان برای خواص درمانی این آب‌های گرم معدنی به این منطقه سفر می‌کنند و این شهر را یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل کرده است.

شهر زیبا و توریستی جرموک در فاصله‌ی 170 کیلومتری جنوب شرقی ایروان واقع شده است و در ارتفاع 2080 متری از سطح دریا در میان کوه‌های وایتس جور و جنگل‌های انبوه و در دشتی در گلوگاه رود آرپا قرار دارد. مسافران تور ایروان بازدید از این شهر را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند و مسیر دست‌یابی به این شهر از ایروان در کم‌تر از 3 ساعت با خودرو پیموده می‌شود و از مسیر آن از جنگل‌ها و نیمی دیگر کوهستان‌های ارمنستان می‌گذرد.

علاوه بر چشمه‌های آب گرم معدنی در این شهر جاذبه‌های دیگری همانند استخرهای تاریخی پریستاو، مرکز توانبخشی و آبدرمانی جوموک، پل زیبای بروی رودخانه‌ی آرپا، مجسمه‌ی تاریخی و آبنمای کوچک و همچنین یادمان‌های جنگ قره‌باغ میان ارمنستان و آذربایجان قرار گرفته است که هیجان بازدید از آن را دوچندان کرده است.

Call Now Button