غار کارائین آنتالیا

غار کارائین آنتالیا

12/04/1397
آنتالیا

غار کارائین یکی از بهترین مکان‌های باستانی در ترکیه می‌باشد که تاریخ غنی را در دل خود گنجانده است. این غار در شمال آنتالیا در سواحل دریای سیاه قرار گرفته است و گردشگران تور آنتالیا از مجذوب خود می‌کند. بازدید از این مکان برای افرادی که علاقه‌مند به مکان‌های تاریخی هستند یک انتخاب ایده‌آل می‌باشد. این غار برای حدود 25000 به عنوان سکونت‌گاه مورد استفاده قرار می‌گرفته است و بسیاری از آثارهای فعالیت بشر در متعلق به 20000 هزار سال قبل مربوط به دوران پالئولیت بدست آمده است. از جمله‌ی این آثار به‌جای مانده می‌توان به جمجمه‌ی هومونئاندرسلانسیس اشاره کرد.

در عصر آهن، زمانی که آسیا تحت تصرف یونان باستان بوده است، این غار به عنوان عبادت‌گاه مورد استفاده قرار می‌گرفته است و تمامی آثار مربوط به عبادت‌گاه در محل ورودی غار قرار گرفته است. بساری استخوان جمجمه‌ی انسان‌ها مربوط به همان دوران کشف شده است، همچنین باستان‌شناسان یافته‌های اطلاعات ارزشمندی مربوط به جانوران، وضعیت آب‌وهوای منطقه و بسیاری دیگر پیدا کرده‌اند که می‌تواند تمامی اطلاعات تاریخ بشر را دگرگون کند.

فضای داخل غار کارائین بسیار هیجان‌انگیز و کمی ترسناک است که همین امر جذابیت‌های بازدید از آن را در تور ترکیه دو چندان کرده است. در دشتی که زیر غار وجود داشته است به دلیل پرآب بودنش محل کشاورزی و کشت محصولات برای انسان‌های اولیه بوده است. بازدید از این غار هیجان‌انگیز خیلی زمان نمی‌برد و توصیه می‌شود از یکی از موزه‌ای که در نزدیکی این غار قرار دارد نیز بازدید کنید.

Call Now Button