ساحل کنیالتی آنتالیا

ساحل کنیالتی آنتالیا بهترین مکان برای تعطیلات تابستانه

به فصل تابستان که نزدیک می‌شویم، کم کم همه به فکر ساحل و آب تنی میافتند. شاید در هوای سرد زمستان حتی فکر دریا هم باعث شود که سوز سرما در بدنتان بپیچد؛ اما شرط می‌بندم هیچ تفریحی لذتبخش‌تر از شنا کردن و آفتاب گرفتن در ساحل آن هم در فصل تابستان پیدا نمی‌کنید. بین شهرهای مختلف ترکیه، گردشگران شهر آنتالیا را به خاطر ساحلی بودنش بیشتر از همه می‌پسندند. ساحل کنیالتی (Konyaalti Plaji) آنتالیا به عنوان یکی از محبوب‌ترین‌ها در نوع خودش شناخته می‌شود. جذابیت‌های این محدوده آنقدر زیاد هست که به غیر از گردشگران، خود اهالی آنتالیا را هم جذب کرده و کسب و کارهای زیادی در اطراف آن به راه افتاده‌اند.

چرا ساحل کنیالتی؟

کنیالتی یکی از دو ساحل اصلی شهر آنتالیاست و همان‌طور که پیشتر گفتیم به مکانی محبوب برای افراد محلی و مسافران این شهر تبدیل شده است. ترکیبی از ساحل ماسه‌ای و سنگی به طول 7 کیلومتر در بخش غربی آنتالیا، این ساحل شگفت‌انگیز را تشکیل می‌دهد. اینجا همان‌جایی است که انگار کوه‌ها به تماشای شنا کردن خورشید در دل دریا نشسته‌اند. حیرت‌انگیزترین منظره‌ها را هنگام غروب خورشید در ساحل کنیالتی خواهید دید. اما غروب خورشید پایان خوشی‌های کنار ساحل نیست و تازه ماجرا شروع می‌شود. مراسم جشن و موسیقی زنده که شب هنگام در این ساحل برپا می‌شود، شور و حال مختص خودش را دارد.

ساحل کنیالتی

علاوه بر امکاناتی که برای آب تنی و استراحت کردن در مجاورت دریا در نظر گرفته شده است، ورزش‌های آبی زیادی هم برای تفریح و سرگرمی در این منطقه وجود دارد. پارک ساحلی آنتالیا (Antalya Beach Park) که در انتهای شرقی ساحل قرار گرفته، با امکاناتی مثل قایق‌های بنانا (banana)، کایاک (kayaks) و والیبال ساحلی آماده شده تا یک روز پر از هیجان برایتان بسازد. کافه‌های زیادی هم در مسیر ساحل بنا شده‌اند تا شما را به یک نوشیدنی خوشمزه برای رفع خستگی مهمان کنند. اگر فکر می‌کنید پیاده روی برای شما خسته‌کننده است، می‌توانید برای گشت و گزار در ساحل کنیالتی از دوچرخه‌های برقی استفاده کنید.

چیزهایی که باید قبل از رفتن به ساحل کنیالتی بدانید

  1. ورود به ساحل کنیالتی کاملاً رایگان است.
  2. امکانات رایگان ساحل شامل اتاق‌های تعویض لباس، دوش و استراحت می‌شود. البته صندلی‌های مخصوص آفتاب گرفتن و چترهای سایه‌بان نیز برای اجاره در دسترس هستند.
  3. در نزدیکی ساحل کافه‌ها و کیوسک‌های فروش غذاهایی برای میان وعده وجود دارد.
  4. به خاطر شیبی که ساحل دارد، بهتر است که کودکان را در نزدیکی خودتان نگه دارید.
  5. این ساحل طوری طراحی شده که دسترسی به آن با ویلچر هم امکان‌پذیر است.
  6. با 15 دقیقه رانندگی در 6 کیلومتری غریب مرکز شهر آنتالیا به ساحل کنیالتی خواهید رسید. (برای دسترسی دقیق موقعیت مکانی ساحل را در ادامه مشاهده کنید.)
  7. با کمک تراموا هم می‌توانید به ساحل کنیالتی دسترسی داشته باشید.

ساحل کنیالتی آنتالیا

بهترین زمان برای بازدید از این ساحل

با توجه به این که با سرد شدن هوا استفاده از تفریحات ساحلی امکان‌پذیر نیست، بهترین زمان سفر به آنتالیا و ساحل کنیالتی اواخر بهار، فصل تابستان و اوایل پاییز است. البته اگر اولویتتان برای انتخاب تور آنتالیا قیمت آن باشد، باید بدانید که در فصل تابستان هزینه‌ها نسبت به فصل‌های سرد مثل زمستان، بیشتر است. اما اگر تفریحات ساحلی برای شما حرف اول را می‌زند، پس قطعاً چند روزی از تعطیلات تابستانتان را برای سفر به آنتالیا کنار بگذارید.

در طول روزهایی که به ساحل می‌روید، سعی کنید ساعات ظهر را زیر نور مستقیم خورشید نباشید تا از آفتاب سوختگی در امان بمانید. ساعات اولیه صبح و یکی دو ساعت قبل از غروب خورشید، بهترین زمان برای لذت بردن از گرمای آفتاب است. ساعات بعد از غروب هم کافه‌ها با پخش موسیقی ساحل کنیالتی را زنده و سر حال نگه می‌دارند.

ساحل کنیالتی

جاذبه‌های خانوادگی در نزدیکی ساحل کنیالتی

زوج‌هایی که همراه فرزندانشان به سفر می‌روند، همیشه نگران این هستند که در طول سفر به غیر از خودشان حتماً به کودکانشان هم خوش بگذرد. معمولاً همه‌ی بچه‌ها از بازی کردن با شن‌های ساحل، آب بازی کردن و شنا کردن حسابی لذت می‌برند؛ با این حال اگر باز هم به دنبال گزینه‌های دیگر برای سرگرم شدن فرزندتان هستید، نگران نباشید. آکواریوم بزرگ آنتالیا (the gigantic Antalya Aquarium) در نزدیکی ساحل کنیالتی قرار دارد که جای خوبی برای تفریح بچه‌ها محسوب می‌شود. در همین مجموعه پارک خزندگان (Wildpark)، یک سینمای 4 بعدی و پارک برفی سرپوشیده (Snow World) در خدمت کودکانتان قرار دارند. پارک آبی آکوالند (Aqualand) هم با استخرهای موج و سرسره‌های مختلفش همین نزدیکی‌ها قرار گرفته است. مجموعه‌ی آنتالیا مینی سیتی (Antalya Minicity) با ساخت کپی‌های مینیاتوری از به یادماندنی‌ترین نقاط دیدنی ترکیه می‌تواند جای خوبی برای چند ساعتی وقت گذراندن با فرزندانتان باشد.

Call Now Button