مکان های دیدنی کوش آداسی

مکان های دیدنی کوش آداسی

شاید اصلی‌ترین دلیلی که مسافران، از میان تورهای مختلف ترکیه‌، تور کوش آداسی را انتخاب می‌کنند، ساحل‌ها و هتل‌های ساحلی زیبای آن باشد. اما لذت‌ تور کوش آداسی فقط به ساحل، دریا و آبتنی در پارک‌های آبی کوش آداسی خلاصه نمی­ شود و در درون شهر و روستاهای اطراف کوش‌آداسی، دیدنی‌های متنوعی برای بازدید گردشگران وجود دارد. اگر از علاقه ­مندان تور ترکیه هستید در ادامه با سالیان سفر همراه باشید تا با مکان های دیدنی کوش آداسی بیشتر آشنا شوید.

افه سوس یا افسوس ، شهر تاریخی

اِفِه‌سوس  که توسط ایرانی­ ها بیشتر افسوس خوانده می­ شود، بقایای شهری چند هزار ساله است که در 20 کیلومتری شمال شرق کوش آداسی قرار دارد. این شهر یکی از شهرهای امپراطوری روم شرقی محسوب می­ شده است. همچنین کتابخانه‌ی سلسوس یکی از مهم‌ترین بناهایی است که در افسوس قرار دارد. این بنا در سال 135 میلادی به احترام سلسوس که یکی از فیلسوفان مطرح آن زمان بوده، ساخته شده ‌است. از دیگر مکان های دیدنی کوش آداسی می­ توان به معبد آرتمیس و خانه ی حضرت مریم اشاره کرد. با وجود تعدادی رستوران و کافی شاپ با کیفیت در این مکان، می­ توان اطمینان حاصل کرد که بازدید از آن لذت بخش خواهد بود.

مکان های دیدنی کوش آداسی

پاموک کاله ، یکی از عجیب ترین مکان های دیدنی کوش آداسی

یکی دیگر از مکان های دیدنی کوش آداسی پاموک کاله است، کسانی که برای اولین بار عکس‌های پاموک کاله را می‌بینند، با توجه به ظاهر سفیدرنگِ رسوبات، دچار خطا می‌شوند و فکر می­ کنند با مکانی سرد و یخ زده مواجه شده ­اند. این در حالیست که این آب‌ها از چشمه‌های آب‌گرم روان شده‌اند و حتی آنچنان گرم هستند که بعضا شنا در آنها سخت است. پاموک کاله دنیزلی از کوش آداسی فاصله دارد و برای رسیدن به آن باید سه ساعتی رانندگی کنید. ولی از آنجایی که چنین پدیده‌ی زیبایی فقط در چند نقطه از جهان وجود دارد، اکثر مسافران تور کوش آداسی از پاموک کاله بازدید می‌کنند. جالب است بدانید یک مورد دیگر از این پدیده در مازندران ایران قرار دارد و باداب سورت نام دارد.

پاموک کاله

جزیره کبوتر

یک جاده­ ی باریک در کوش آداسی قرار دارد که شما را به یکی دیگر از مکان های دیدنی کوش آداسی می ­رساند، این جزیره جایی نیست جز جزیره کبوتر، البته نام این جزیره­ ی زیبا، که میزبان پرندگان است همیشه کبوتر نبوده و قبل از دوران عثمانی نام کوش آداسی (جزیره پرندگان) به این مکان تعلق داشته است. ساحل این جزیره را می­ توان مهد آرامش کوش آداسی دانست و اگر قصد فرار از هیاهو را دارید می­ توانید در این ساحل به تماشای غروبی زیبا بنشینید. اما یکی دیگر از مکان­ های دیدنی کوش آداسی در این جزیره قرار دارد، قلعه­ ای که در گذشته­ های دور کاربرد نظامی داشته است و در نزدیکی خود یک رستوران را هم جای داده تا نیازی نباشد برای صرف غذا به داخل شهر برگردید.

جزیره کبوتر کوش آداسی

 

مکان های دیدنی کوش آداسی ،پارک‌های ملی

با توجه به این که شهر در منطقه‌ای بسیار خوش‌آب ‌و هوا قرار گرفته‌است قابل پیش‌بینی ا‌ست که بعضی از مکان های دیدنی کوش آداسی پارک ­های ملی باشند. پارک ملی دیلک بیوک مندرس پارک ملی بسیار زیبایی است که در نزدیکی کوش آداسی قرار دارد، وجود آب و هوایی متفاوت در وسعت 26 هکتاری این پارک زیبا، می­ تواند دلیلی باشد تا یک روز کامل را صرف آن کنید، البته فقط مسئله­ ی آب و هوا نیست؛ ساحل زیبای این ناحیه هم جذابیتی غیر قابل انکار دارد و گونه­ های مختلف گیاهی و جانوری این ناحیه جذابیت­ های خاص خود را دارد.

پارک ملی دلیک

غارهای کوش آداسی

در اطراف کوش‌آداسی چندین غار زیبا و بعضا طولانی وجود دارد. داخل این غارها راه‌هایی برای عبور و مرور بازدیدکنندگان تعبیه شده و امکان استراحت در آنها وجود دارد، همچنین مسئولان برای هرچه بهتر دیده شدن مناظر غارها دست به نورپردازی آنها زده اند. برای مثال غار زئوس یکی از مکان های دیدنی کوش آداسی است که داخل پارک ملی دیلک بیوک قرار دارد. هرچند طول این غار زیاد نیست ولی آبی که در انتهای آن جمع شده بسیار زلال و دلربا است، رنگ آبی خاص و تمیزی این آب باعث شده گردشگران مدتی از وقت خود را به آن اختصاص بدهند و به تماشا یا آبتنی در آن بپردازند.

غار زئوس

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا

یکی دیگر از مکان های دیدنی کوش آداسی کاروانسرای اوکوز محمد پاشا است. در دوران قدیم تاجرانی که از طریق دریای اژه تجارت می کردند در سفرهای خود به کوش آداسی در این کاروانسرا به استراحت می‌پرداختند. معماری عثمانی این کاروانسرا که 5 قرن از ساختش می‌گذرد، یکی از جذابیت‌های اصلی آن است. همچنین در گوشه‌ای از حیاط بزرگ این کاروانسرا یک مسجد تاریخی وجود دارد. جالب است بدانید جیمی کارتر هم در کاروانسرای اوکوز محمد پاشا اقامت داشته است.

همچنین برای اقامت در کوش آداسی می­ توانید از هتل فانتاسیا استفاده کنید و البته ساحل بانوان را هم از دست ندهید. امیدواریم با خواندن این مطلب به اندازه کافی با جاهای دیدنی کوش آداسی ترکیه آشنا شده باشید و در صورت سفر به این منطقه­ ی زیبا از آن لذت کافی را ببرید.

محد پاشا

Call Now Button