پارک مینیاتوریک استانبول

پارک مینیاتوریک استانبول

شهر استانبول یکی توریست پذیر ترکیه می‌باشد که هرساله پذیرای هزاران گردشگر خارجی از سرتاسر دنیا می‌باشد. این شهر در بین ایرانیان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از اولویت‌های سفر محسوب می‌شود. یکی از جاذبه‌های گردشگری استانبول پارک مینیاتوریک است که در آن 131 اثر مینیاتوری از مکان‌های مختلف ترکیه در آن وجود دارد و در بین گردشگران تور استانبول در جایگاه خاصی قرار گرفته است.

جالب است بدانید برخی از این آثار مینیاتوری که در این پارک وجود دارد، امروزه در مرز جغرافیایی ترکیه قرار ندارند و در زمان عثمانی جزو خاک ترکیه بوده است. بسیاری از آثار ساخته شده در این پارک با نسبت 25 به 1 کوچک‌تر از بناهای واقعی ساخته شده‌اند و اکثر آن‌ها از ماده‌ای به نام پلی اورتان که ماده‌ای بسیار مقاوم در مقابل شرایط شرجی شهر استانبول می‌باشند، ساخته شده‌اند. توصیه می‌شود در تور ترکیه این پارک زیبا را از دست ندهید.

مساحت پارک مینیاتوریک استانوبل 60 هزار متر مربع می‌باشد که از این مساحت 15 هزار متر مربع به فضای ماکت، 40 هزار متر مربع فضای سبز، 3 هزار و 500 متر مربع به فضای سرپوشیده و 2 هزار متر مربع به استخر و پارکینگی برای 500 اتومبیل اختصاص داده شده است. در کنار این پارک چندین رستوران، کافی‌شاپ و فست‌فود قرار گرفته است که خدمات خوبی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌دهند. همچنین شما می‌توانید در اتاق‌ هتل خود را در اطراف این پارک رزور کنید و از ویوی پارک لذت ببرید.

از جمله آثار موجود در این پارک می‌توان به مسجد ایاصوفیه، قلعه شام، برج گالاتا، معبد آرتمیس، کوه نمرود و… وجود دارد و همه روزه از ساعت 9 صبح تا 6 بعد‌ازظهر بروی علاقه‌مندان باز است.

Call Now Button