پارک میراکل در باتومی

پارک میراکل، گردشی متفاوت باتومی

04/04/1397
گرجستان

پارک میراکل یکی از متفاوت‌ترین و چشم‌گیر ترین جاذبه‌‌ی گردشگری باتومی به‌شمار می‌آید که هرساله هزاران گردشگر خارجی با تور گرجستان از آن بازدید می‌کنند. این پارک در مرکز شهر در کنار بلوار ساحلی و دریاچه‌ی زلال قرار گرفته است. یکی از ویژگی‌های بارز این پارک بناهای زیبا و معماری فوق‌العاده‌ی آن است که بازدید کنندگان را مجذوب خود می‌کند، برج الفبا، مجسمه‌ی عشق، فانوس دریایی، چرخ‌وفلک و برج چاچا در کنار آن قرار گرفته است.

یکی از ویژگی‌های بارز این  پارک دسترسی مستقیم آن به بلوار و خلیج شهر باتومی می‌باشد. بسیاری از فستیوال‌ها و جشن‌های مختلفی اعم از موسیقی زنده در آن برپا می‌شود و مسافران تور باتومی به تماشای آن می‌پردازند. همچنین میزبانی کنسرت خولیو ایگلسیاس در سال 2011 در این پارک برگذار شده است.

یکی از تفریحات هیجان‌انگیز در پارک دوچرخه‌سواری می‌باشد که برای علاقه‌مندان به ورزش انتخاب این پارک یک گزینه‌ی ایده‌آل می‌باشد. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، برج الفبا با ارتفاع 130 متر در نزدیکی این پارک قرار گرفته است. این برج ترکیبی از طراحی DNA، در الگوی مارپیچ دوگانه می‌باشد.

پروژه‌های متعدد و جالبی درمورد این پارک برنامه‌ریزی شده‌ است که در آینده‌ای نه‌چندان دور محقق خواهد شد. این پارک در تمامی ساعات بروی گردشگران باز است و بازدیدکنندگان می‌توانند بدون پرداخت هزینه از آن بازدید کنند. شایان ذکر است علاوه بر شهر باتومی در شهرهای دیگر گرجستان نظیر تفلیس نیز پارک‌های مختلفی در نظر گرفته شده است که مسافران تور تفلیس می‌توانند بازدید از آن‌ها را در برنامه‌ی سفر خود داشته باشند.

Call Now Button