پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس را از دست ندهید

19/04/1397
گرجستان

پل صلح تفلیس یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های توریستی در گرجستان می‌باشد که منطقه‌ی قدیمی شهر تفلیس را به منطقه‌ی مدرن آن متصل می‌کند و از روی رودخانه‌ی Rike Park عبور می‌کند. پل صلح در سال 2010 افتتاح شده است و معماری زیبای آن گردشگران تور گرجستان را مجذوب خود می‌کند.

پل صلح توسط یک معمار ایتالیایی به نام Michel de Lucchi بنا شده است و در واقع بسیاری از بناهای اطراف پل توسط همین معمار طراحی شده است و شما می‌توانید همبستگی و هماهنگی جالبی بین آن‌ها به‌چشم می‌خورد. در انتهای پل به بازار قدیمی تفلیس دسترسی خواهید داشت و در انتهای دیگر پل فواره‌ها و مجسمه‌ پیانو را می‌توانید مشاهده کنید. یکی از ویژگی‌های بارز پل تفلیس قرار گرفتن لامپ‌های LED بروی آن است که در شب منظره‌ی حیرت‌آوری را ایجاد می‌کند و جلوه‌ی خاصی را برای شهر تفلیس ایجاد کرده است. پیاده‌روی در این پل احساس خوبی را برای افراد ایجاد می‌کند، از این جهت پیشنهاد می‌شود در تور تفلیس این پل هیجان‌انگیز را از دست ندهید.

طول پل صلح تفلیس 150 متر است و سازه‌ی آن از کشور ایتالیا به گرجستان منتقل شده است. بسیاری از افراد بر این باور هستند که این پل مدرن نمای بافت قدیمی و تاریخی شهر را به‌هم می‌ریزد. در اطراف پل صلح چندین رستوران، مرکز خرید و هتل قرار دارد که خدمات خوبی را در اختیار گردشگران و بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

Call Now Button