موزه پرا استانبول، تجربه‌ای متفاوت

موزه پرا استانبول، تجربه‌ای متفاوت

شهر استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی در بین دو قاره‌ی اروپا و آسیا قرار گرفته است و بسیاری از معماری‌های به‌کار رفته در آن تداعی کننده‌ی فرهنگ شرق و غرب است. یکی از جاذبه‌های توریستی شهر استانبول، موزه‌ی اپرا می‌باشد که گردشگران زیادی که با تور استانبول به این شهر سفر می‌کنند از آن لذت می‌برند. موزه‌ی پرا استانبول، تجربه‌ای متفاوت محسوب می‌شود که آثاری از هنر شرق و غرب را به نمایش داده می‌شود.

موزه اپرا در خیابان مشروطیه نزدیک میدان تقسیم استانبول قرار گرفته است و قدمت بسیار طولانی دارد. ساختمان این موزه در سال 1893 بنا شده است و در بین سال‌های 2003 تا 200 توسط معماران برجسته‌ی ترک مورد بازسازی قرار گرفته است. فضای داخلی این موزه بسار مدرن و زیبا می‌باشد که گردشگران تور ترکیه را مجذوب خود می‌کند.

این موزه دارای سه طبقه می‌باشد و معروف‌ترین نمایشگاه‌های در دنیا از جمله نمایشگاه Pera در سال 2012، نمایشگاه موزه اندی وارل در سال 2014 در آن برگذار شده است. یکی از ویژگی‌های بارز موزه آثار هنرمندانی چون Pablo Picasso، Joan Miro، Rembrandt و همچنین Fernando Botero قرار داده شده است که همین موضوع جذابیت بازدید از موزه را دوچندان کرده است.

جالب است بدانید نقاشی مشهور ترکیه‌ای از آثار Osman Hamid با نام Tortoise Trainer به عنوان شاهکار نقاشی دنیا که بازگوککده‌ی فرهنگ این کشور است در سال 2014 به قیمت 3.5 میلیون دلار در این موزه به‌فروش رسیده شد. ساعت کار این موزه از ساعت 10 صبح تا 7 شب مشغول به‌کار است و شایان ذکر است جشنواره فیلم نیز در برخی از ایام مشخص در آن برگذار می‌شود.

Call Now Button