جزایر پرنس

با جزایر پرنس در استانبول آشنا شوید

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی آسیا و از جمله مقاصد محبوب تورهای خارجی در میان ایرانیان است. مردم بیشتر این شهر را به خاطر جاذبه‎های تاریخی و همچنین زیبایی‎های خود شهر استانبول به‎عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‎کنند. اما در اطراف این شهر توریستی زیبا جاذبه‎های طبیعی فوق‏‎العاده‎ای وجود دارد که حتما ارزش بازدید دارند. یکی از این جاذبه‎ها جزایر پرنس است.

جزایر پرنس جزایر منحصر به فردی هستند. از یک سو سکون و خلوتی که در این جزیره‎هاست شما را در بر می‎گیرد و از سوی دیگر کوچه‎های باریکی که از بهم پیوستگی درختان کاج تشکیل شده‎اند و کلبه‎های چوبی که این کوچه‎ها را تزئین کرده‎اند همگی قابی از رویا پیش چشم شما به‎وجود خواهند آورد.

جزایر پرنس

جزایر پرنس کجاست؟

جزایر پرنس (Princes’ Islands) از 9 جزیره کوچک و بکر تشکیل شده است که در دریای مرمره قرار دارند. این جزایر در عصر بیزانس به‎عنوان تبعیدگاه شناخته می‎شدند، پس از آن به استراحتگاهی برای افراد ثروتمند تبدیل شد و در نهایت امروز در میان پرطرفدارترین جاذبه‎های طبیعی استانبول جای دارند. 9 جزیره دریای مرمره 1)قینالی آدا، 2)بورغار آداسی، 3)بیوک آدا،4)صدف  آداسی، 5)هیبه لی آدا 6)طاوشان آداسی 7)سیوری آدا 8)یاسسی آدا 9)قاسق آداسی نام دارند. جالب است بدانید “عدنان مندریس” یکی از وزرای ترکیه در این جزیره اعدام شده است.

جزایر پرنس

چگونه به جزایر پرنسل برویم؟

تنها چهار جزیره از جزایر 9گانه پرنس بر روی عموم باز است که انواع مختلفی از کشتی‎های مسافربری به‎‎صورت منظم از نقاط مختلف شهر به سوی این 4جزیره حرکت می‎کنند و شما به راحتی می‎توانید از استانبول خود را به جزایر پرنس برسانید. بهترین و سریع‎ترین انتخاب اتوبوس‎های دریایی تندرو هستند اما این اتوبوس‎ها در تمام جزایر توقف می‎کنند. حدود 1ساعت زمان لازم است تا شما از استانبول به جزایر پرنس برسید. با همین اتوبوس‎ها نیز می‎توانید خود را از جزایر به استانبول برسانید. نکته قابل توجه این است ساعات حرکت اتوبوس‎ها به‎صورت فصلی تغییر می‎کند. پس قبل از حرکت ساعات حرکت کشتی‎ها را بررسی کنید تا از آخرین اتوبوس جا نمانید.

نکاتی که باید بدانید

  • به دلیل تمیز نگه داشتن هوای جزایر، گردشگران مجاز نیستید در جزایر رانندگی کنید و تنها ماشین‎هایی که می‎بینید ماشین‎های شهرداری است. بنابراین بهتر است دوچرخه کرایه کنید. همچنین شما می‎توانید در جزیره برای حمل و نقل خود از اسب، درشکه و یا وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
  • اگر بخواهید بیشتر از یک روز در جزایر پرنس بمانید، می‎توانید در هتل‎های لوکس و استانداردی که آنجا وجود دارند اقامت کنید. یکی از این هتل‎ها هتل آدا پالاس (ada palas) می‎باشد. این هتل یک ساختمان قدیمی متعلق به قرن 19 است که بازسازی شده است. هتل قصر باشکوه (splendid palace) یکی دیگر از هتل‎های موجود در جزایر پرنس است. این هتل زیبا که از دیگر اقامتگاه‎های این جزایر محبوب است در اوایل قرن بیستم ساخته شده است.
  • شما می‎توانید یک صبح تا بعد از ظهر در یکی از جزایر گشت بزنید. در اسکه جزابر رستوران‎ها، فروشگاه و کافه‎ها وجود دارند. این بخش نسبتا شلوغ است اما اگر بدنیال جایی بکر تر هستید به جنوب جزایر بروید.

بازدید از جزایر پرنس می‎تواند در برنامه‎ریزی  تور استانبول قرار گیرید. تنها کافی است یک روز از سفر خود به این شهر زیبا را به جزایر 9گانه پرنس اختصاص دهید و از زیبایی و آرامش این جزیره لذت ببرید.

Call Now Button