حمل و نقل عمومی در ارمنستان

همه‌چیز در مورد حمل‌ونقل عمومی در ارمنستان

06/04/1397
نکات سفر

سیستم حمل‌ونقل عمومی ایروان همانند دیگر شهرهای پرتردد جهان است. فرودگاه زوارتتنوس اولین مکانی است که پس ازسفر به ارمنستان با آن مواجه خواهید شد. این فرودگاه در فاصله‎ی 30 کیلومتری از شهر قرار دارد و انواع وسایل حمل‌ونقل اعم از مترو، اتوبوس و تاکسی در اطراف آن قرار گرفته است و مسافران تور ارمنستان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. هزینه‌ی استفاده از تاکسی 3000 درام     (8یورو) و هزینه‌ی استفاده از اتوبوس معادل 200 درام(0.4 یورو) می‌باشد. در این مقاله قصد داریم همه‌چیز در مورد حمل‌ونقل عمومی در ارمنستان را مورد بررسی قرار دهید.

در گذشته بخش اصلی وسایل حمل‌ونقل ارمنستان از روسیه خریداری می‌شد که به دلیل فرسودگی امروزه از کشورهای اوکراین و چین خریداری می‌شود. سریع‌ترین نوع حمل‌ونقل در ایروان از طریق مترو می‌باشد که هزینه‌ی پایین‌تری را نسبت به دیگر وسایل دیگر حمل‌ونقل دارد و شاید بهترین راه برای فرار از شلوغی و ترافیک شهری است. متروی ایروان دارا یدو خط وهرکدام شامل 10 ایستگاه می‌باشند که از ساعت 6:30 صبح تا 11 شب مشغول به‌کار هستند.

مارشروتکا نام مینی‌بوس در ایروان است. بیش از 100 مینی‌بوس برای مسیرهای درون شهری برای افراد در نظر گرفته شده است که کرایه‌ی آن در حدود 100 درام است. مینی‌بوس ایروان بسیار شلوغ است، از این جهت خیلی مورد استقبال گردشگران تور ایروان نمی‌گیرد. مینی‌بوس در ایروان علاوه بر مسیرهای درون شهری برای مسیرهای برون شهری نیز به‌کارگرفته می‌شوند. جالب است بدانید گاهی مواقع برای سفر به گرجستان نیز از این مینی‌بوس‌ها استفاده می‌کنند که برای مسافران تور گرجستان نیز یک اتفاق خوش‌آیند است.

توصیه می‌شود که برای مسیرهای کوتاه به عنوان نمونه از هتل تا مرکز خرید از تاکسی استفاده کنید. کرایه تاکسی به ازای هر 1 کیلومتر 100 درام می‌باشد و تاکسی‌هایی که ظاهر مدرن‌تری دارند از شرکت‌های معتبرتری هستند. شاید یکی از دغدغه‌ی افراد در هنگام سوار شدن در تاکسی نداشتن پول خرد است که البته در چند سال گذشته استفاده از کارت اعتباری در برخی از تاکسی‌ها در حال رایج شدن است.

Call Now Button