حمل و نقل عمومی در استانبول

همه‌چیز در مورد حمل‌ونقل عمومی در استانبول

02/05/1397
نکات سفر

حمل‌ونقل عمومی در ترکیه در چند سال گذشته پیشرفت زیادی را داشته است و بسیاری از شهرهای ترکیه از سیستم حمل‌ونقل با کیفیتی برخوردار هستند. استانبول یکی از بزرگ‌ترین شهرها در ترکیه محسوب می‌شود و به‌دلیل توریستی بودن آن دسترسی ساده‌ای برای بازدید گردشگران تور استانبول از جاذبه‌های توریستی در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است که برای راحتی مسافران استانبول کارت در نظر گرفته شده است که با استفاده از آن می‌توانید از تخفیف بهره مند شوید.

شهر استانوبل دارای موقعیت جغرافیایی خاصی می‌باشد و بین دو قاره‌ی اروپا و آسیا قرار گرفته است. معروف‌ترین پل این شهر پل گالاتای است که بخش اروپایی شهر را از بخش آسیایی آن جدا می‌کند.  این موقعیت ویژه باعث شده تا سیستم حمل‌ونقل خاصی در این شهر ایجاد شود و مسیرهای دریایی میان اسکله‌های معروف استانبول برقرار است و همچنین خط ویژه‌‌ی تراموا و مترو از میان شهر می‌گذرد. علاوه بر این شما می‌توانید از اتوبوس و تاکسی نیز بهره بگیرید که به‌دلیل مشکلات ترافیکی معمولاً با استقبال کم‌تری مواجه می‌شوند و افراد ترجیح می‌دهند از مترو و یا خط ویژه‌ی تراموا استفاده کنند.

یکی از ویژگی‌های بارز حمل و نقل عمومی استانبول راحتی آن است و خطوط مترو، اتوبوس و قطار کابلی دارای دستگاه تهویه‌ی هوا هستند. همچنین استانبول در تلاش است بخش‌های مخصوصی را برای زنان باردار، معولین و افراد مسن در نظر بگیرند تا دغدغه‌ای برای مسیرهای دورن شهری نداشته باشند. توصیه می‌شود که در صورت لزوم در ساعات شلوغ از وسایل نقلیه عمومی پرهیز کنید تا مجور به سوار شدن وسایل نقلیه‌ی خیلی شلوغ نشوید.

متروی این شهر همانند تراموا دارای سرعت بسیار زیادی است و هرساله تلاش می‌شود که مسیرهای جدیدی نیز به آن اضافه شود. همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد استانبول دارای آب‌ راه‌های مختلفی در مسیر خود است و می‌توان از مسیرهای آن استفاده کرد ولی هزینه‌ی بیش‌تری را به گردشگران تور ترکیه تحمیل می‌کند.

Call Now Button