ایمنی پرواز برای زنان باردار

ایمنی پرواز برای زنان باردار

26/04/1397
نکات سفر

دوران بارداری یکی از حساس‌ترین دوران برای خانم‌ها محسوب می‌شود و در این مواقع پزشکان به افراد توصیه می‌کنند که به استراحت بپردازند. البته دوران حاملگی به‌دان معنا نیست که خانم‌ها نمی‌توانند سفر کنند، بلکه نیازاست احتیاطات لازم را لحاظ کنند. اگر پزشکان‌تان انجام سفرهای هوایی را برای شما بدون خطر دانست، بهترین زمان برای سفر معمولاً سه‌ماهه‌ی دوم بارداری است. در ادامه چندین نکته درمورد ایمنی پرواز برای زنان باردار را بررسی می‌کنیم تا سفری راحت و امن ایجاد شود.

  • از غذاها و نوشیدنی‌های گازدار قبل از پرواز اجتناب کنید. همچنین رطوبت پایین کم در کابین می‌تواند منجر به کم‌آبی شود، از این جهت پزشکان توصیه می‌کنند که مایعات به‌ویژه آب را قبل از پرواز بنوشید.
  • در پروازهای طولانی لازم است خانم‌های باردار هر دوساعت یک‌بار بایستند و تحرک داشته باشند، این کار باعث می‌شود که خون در پاها، بدن و همچنین بدن کودک به جزیان بیافتد.
  • خانم‌های باردار معمولاً بیش‌تر از سایرین به سرویس‌های بهداشتی نیاز دارند. از آن‌جا که هواپیماها معمولا پر هستند، بلند شدن از روی صندلی کنار پنجره برای این افراد سخت خواهد بود. همچنین پزشکان در این موارد خوردن داروهای ضد مالاریا را نیز توصیه نمی‌کنند.
  • در مورد مقصدتان مراقب باشید. به عنوان نمونه در برخی از مناطق خطر به ابتلا به بیماری‌های مختلف اعم از مالاریا وجود دارد که می‌تواند برای سلامت مادر و کودک خطر آفر باشد
  • در مورد بستن کمربند ایمنی نیز توصیه می‌شود که کمربند ایمنی را در زیر شکم ببندید، در این حالت در هنگام تکان ناگهانی به شکم فشار وارد نمی‌شود.
  • اگر در حین بارداری و یا قبل از ان مشکلی داشته باشید بهتر است که آن را با پزشک خود در میان بگذارید. عدم انجام چنین کاری ممکن است برای سلامت مادر و کودک خطرآفرین باشد.

به یاد داشته باشید که بعد از به‌دنیا آمدن کودک دل‌بندتان انجام سفر هوایی مثلاً در تور ترکیه به مدت 2 هفته به‌هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. چرا که ریه‌ی کودک به‌اندازه‌ی کافی بالغ نیست و در ارتفاع بالا سطح اکسیژن پایین می‌باشد که همین موضوع ممکن است سندروم SIDS یا مرگ ناگهانی را برای کودک عزیزتان ایجاد می‌کند.

Call Now Button