کلیسای جامع مادر مقدس گرجستان

کلیسای جامع مادر مقدس گرجستان

14/04/1397
گرجستان

بناهای تاریخی بی‌شماری در گرجستان قرار دارد که نشان‌دهنده‌ی فرهنگ غنی این کشور است. فرهنگ گرجستان تلفیقی از دو قاره‌ی اروپا و آسیا می‌باشد و سنت‌های زیبایی در آن جای گرفته است. یکی از مکان‌های گردشگری این کشور کلیسای جامع مادر مقدس است که هرساله گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا از ادیان مختلف با تور گرجستان از آن بازدید می‌کنند.

سال کلیسای جامع مادر مقدس در سال 1897 در شهر زیبا و توریستی باتومی آغاز شد و در سال 1903 این بنای مذهبی باشکوه افتتاح شد و از آن زمان به بعد این کلیسا در بین مردم محلی با نام کلیسای جامع شناخته شد. با ورود روس‌ها به این کشور و تسلط آن‌ها بر گرجستان در نهایت کلیسا بسته شد و از آن کاربردهای دیگری مکانی برای کارهای اداری استفاده می‌کردند. سپس اعتراصات مردم گرجستان نتیجه گرفت و دوباره کلیسای جامع این کشور بروی مردم به عنوان کلیسای ارتدوکس بازگشایی شد.

معماری به‌کار رفته در این کلیسا گردشگران تور باتومی را شگفت‌زده می‌کند و در آن شاهد دو سبک معماری سنتی و مدرن هستیم و نقاشی‌های مذهبی و سقف‌های بلند گنبدی شکل را مشاهده خواهید کرد. به محض ورود به این کلیسا دو مجسمه زیبا و تماشایی از پیامبران در ابتدای ورودی کلیسا قرار گرفته است که جذابیت بازدید از آن را دوچندان می‌کند. توصیه می‌شود در سفر به گرجستان بازدید از این مکان را از دست ندهید.

Call Now Button