موزه ساریان ارمنستان

موزه ساریان ارمنستان

ارمنستان یک کشور باستانی است که تاریخ غنی را در دل خود گنجانده است. از جمله مکان‌هایی که می‌تواند بازگو کننده‌ی تاریخ و فرهنگ یک کشور باشد، موزه‌ها هستند. در ارمنستان موزه‌های مختلفی قرار گرفته است که هیجان بازدید از این کشور زیبا را در تور ارمنستان را دو چندان می‌کند.

موزه ماتیروس ساریان ارمنستان یکی از مکان‌های دیدنی ایروان می‌باشد. ماتیروس ساریان نام هنرمند مشهور ارمنستانی می‌باشد که در مسکو در رشته‌ی هنرهای تجسمی تحصیل کرده است. ساریان بعد از سفرهایش به کشورهای مختلف، از جمله کشور خودمان، به کشور خودش بازمی‌گردد و مردم بومی ایروان موضوع اصلی نقاشی‌های وی شدند. آثار وی در موزه‌ی ساریان ارمنستان ی به یکی از جاذبه‌های گردشگری تور ایروان تبدیل شده است.

جالب است بدانید برخی از آثار این هنرمند مشهور ارمنی در موزه‌ی پاریس و مسکو نیز نگه‌داری می‌شود. توصیه می‌شود حتماً بازدید از این موزه را در برنامه‌ی سفر خود داشته باشید و بازدید از آن را از طبقه‌ی بالا شروع کنید، بسیاری از آثار حیرت‌انگیز در این طبقه قرار داده شده است. در طبقه‌ی دوم، عکس‌هایی از طبیعت ارمنستان و عکس‌هایی از دوران جنگ جهانی این کشور قرار داده شده است.

کارشناسان براین باور هستند که بسیار از آثار ساریان از فرهنگ روسی الهام گرفته شده است. هزینه‌ی ورودی برای هر نفر 600 درام است و همه‌روزه از ساعت 11 تا 16 برای علاقه‌مندان باز است.

Call Now Button