اسکی در گرجستان

اسکی در گرجستان، مقصد محبوب عاشقان برف

05/10/1397
گرجستان

کشور گرجستان از لحاظ جغرافیایی در منطقه‌ی کوهستانی قرار گرفته و آب و هوای سردی را در دل خود جای داده است. کوهستان‌های این کشور در راسته‌ی کوه‌های آلپ می‌باشد که همین موضع فرصت طلایی را برای علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی همانند اسکی فراهم کرده است. اسکی در پیست‌های اسکی این کشور نیازمند نکاتی است که در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم.

  • برف، مسیرهای پیاده‌روی و بالابرها

در کوهستان‌های گرجستان ارتفاع برف در بسیاری از مواقع از سال به 3 متر می‌رسد و مسیرهای رایگانی برای علاقه‌مندان به ورزش مهیج اسکی در نظر گرفته شده است که از تنوع بالایی برخوردار هستند. تمامی استراحتگاه‌های کوهستانی این کشور با بالابرهای اتریشی و فرانسوی مجهز شده‌اند.

  • دسترسی آسان

در میان شهرهای گرجستان، تفلیس در جایگاه ویژه‌ای برای دوستداران اسکی قرار گرفته و پیست‌های بی‌نظیری در آن ایجاد شده است. شما می‌توانید تنها با اخذ تور تفلیس و رساندن خود به این شهر از امکانات در نظر گرفته شده برای اسکی لذت ببرید. از جمله امکاناتی که برای اسکی بازان حرفه‌ای در نظر گرفته شده است می‌توان به پرواز هوایی به بالای کوه اشاره کرد، اما یادتان باشد که این امکانات هزینه‌ی زیادی دارند. اگر هزینه برایتان مهم است پیشنهاد می‌شود از بالابرها نیز استفاده کنید. علاوه بر تفلیس، شهرهای گوداوری (Gudauri)، باکوریانی (Bakuriani)، مستا (Mestia) و تتنولدی (Tetnuldi) پیست‌های فوق‌العاده‌ای دارند و هرساله اسکی بازان زیادی را به خود می‌کشانند.

اسکی در گرجستان
اسکی در گرجستان
  • برقراری ارتباط ساده

خوشبختانه شما مشکلی برای برقراری ارتباط نخواهید داشت. بسیاری از استراحتگاه های کوهستانی و هتل ها کارکنانی دارند که به زبان انگلیسی یا روسی صحبت می کنند. یکی از جذابیت های این تفریحات در گرجستان رفتار گرم و صمیمی مردم محلی این کشور در چنین شهرهایی است. هر چند که افراد بالای ۳۰ سال به زبان روسی صحبت می کنند اما همه جوانان به زبان انگلیسی مسلط هستند.

  • آب و هوای کوهستانی

قبل از اینکه برای اسکی در گرجستان وارد تفلیس شوید، بهتر است که راجع به آب و هوای این کشور بدانید. محیط زیست منحصر به فرد این کشور، از استراحتگاه کوهستانی گرجستان گرفته در شمال و محدوده بزرگ قفقاز در شرق و غرب تا دریای سیاه و دریای خزر، شرایط بارش برف سنگین در دوره از دسامبر تا پایان ماه آوریل است. بر طبق نظر کارشناسان، ساختار برف این منطقه، شبیه به استراحتگاه های اسکی نیوزلند است.

اسکی در گرجستان
اسکی در گرجستان
  • امنیت

در طی سالیان گذشته کشور گرجستان شاهد هجوم گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا بوده است، بدین منظور زیرساخت‌های اسکی و ورزش‌های زمستانی خود را بسیار تقویت کرده است.

  • مهمان‌نوازی و غذاهای محلی بی‌نظیر

پس از این‌که برای اسکی به پیست‌های اسکی گرجستان سفر کردید، می‌توانید در استراحتگاه‌ها و اقامت‌گاه‌های فوق‌العاده‌ی آن اقامت داشته باشید. فرهنگ مردم گرجستان بسیار نزدیک به فرهنگ مردم خودمان است و مطمئن باشید که شما در این کشور نه تنها امنیت خواهید داشت بلکه با استقبال گرم و مهمان نوازی مردم گرجی روبرو خواهید شد. همچنین توصیه می‌شود که در سفر به این کشور خوردن غذاهای گرجی را در برنامه سفر خود قرار دهید، چرا که مردم این کشور از مواد غذایی ارگانیک برای تهیه غذاهای خود استفاده می‌کنند که در این زمینه از شهرت بالایی برخوردار هستند.

آیا تا به‌حال تجربه‌ی حضور در پیست‌های اسکی گرجستان را داشته‌اید؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را با ما و دیگران در سالیان سفر به اشتراک بگذارید.

منبع: snow.ge

Call Now Button