آشنایی با سوغات مشهور آنکارا

23/08/1397
نکات سفر

آنکارا، به‌عنوان پایتخت ترکیه بازارها و مراکز خرید متعدد را در دل خود جای داده است که مکان مناسبی برای خرید سوغات این شهر می‌باشند. خرید سوغات در فروشگاه‌های آنکارا تجربه‌ای بسیار جالب و بی‌نظیر است و شما در فروشگاه‌های آن می‌توانید سوغاتی‌های باکیفیتی را خریداری کنید.

  • فرش‌های ترکی

سوغات مشهور آنکارا
سوغات مشهور آنکارا

فرش‌های ترکی دارای طرح‌ها و نقش‌های زیبا و جالبی است که خرید آن‌ها به‌عنوان سوغات خالی از لطف نیست. در بسیاری از فروشگاه‌ها و مراکز خرید این شهر فرش‌های بی‌نظیر و زیبای ترکی وجود دارد که چشم هربیننده‌ای را در تور آنکارا به خود جلب کرده و هرکسی را وسوسه‌‌های به خرید می‌کند. فرش‌های ترکی در دنیا از شهرت بالایی برخوردار هستند و تاریخچه‌ی غنی را در دل خود جای داده است. برای قرن‌ها زنان ترکی از الگوهای سنتی، رنگ‌ها و نقوش استفاده می‌کرند تا داستان‌های شخصی خود را در طرح‌ها و رنگ‌ها جای دهند و به نسل‌های بعد منتقل کنند.

  • چراغ‌های موزاییکی

سوغات مشهور آنکارا
سوغات مشهور آنکارا

یکی دیگر از سوغاتی‌های مشهور آنکارا که در بسیاری از فروشگاه‌های سطح شهر به چشم می‌خورد، چراغ‌ها که از جنس سرامیک هستند به عنوان یکی از معروف ترین اشیائی که در زمره ی سوغات آنکارا هستند جای می گیرند. این چراغ‌های تزئینی با شیشه و انواع فلزات مثل برنج و در نهایت ظرافت و دقت ساخته و تهیه می‌شوند. از این چراغ‌ها علاوه بر روشنایی برای تزئین دکوراسیوم منازل نیز به‌کار گرفته می‌شوند.

  • چای و استکان‌های چای‌خوری

سوغات مشهور آنکارا
سوغات مشهور آنکارا

چایی در فرهنگ ترکی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و مردم ترکیه چای غلیظ را با مقدار زیادی قند و در استکان‌های کمرباریک میل می‌کنند. اگر علاقه‌مند به خوردن چایی هستید توصیه می‌شود که خرید چای و استکان‌های کمر باریک را از دست ندهید.

  • قهوه ترک

سوغات مشهور آنکارا
سوغات مشهور آنکارا

قهوه ترک را می‌توان در میان گردشگران ایرانی به‌عنوان مشهورترین سوغات آنکارا شناخته می‌شود. قهوه ترک نوشیدنی غلیظ با طعم خاص است که بسیاری از افراد و گردشگران خرید آن را در برنامه‌ی سفر خود قرار می‌دهند. شایان ذکر است که برای تهیه‌ی قهوه ترک از ظرفی به‌نام جذوه استفاده می‌شود که نوشیدن آن در کافه‌های و قهوه‌خانه‌های سنتی آنکارا بسیار هیجان‌انگیز است.

  • قلیان

سوغات مشهور آنکارا
سوغات مشهور آنکارا

قلیان دارای تاریخچه‌ی بسیار طولانی در فرهنگ ترکی می‌باشد و در زمان امپراطوری عثمانی از هند به ترکیه وارد شده است. امروزه در بسیاری از قهوه‌خانه‌های شهر آنکارا گردشگران از آن استفاده می‌کنند و تنباکو با عطرهای مختلف در کنار قلیان‌ها به‌فروش می‌رسند. برای این‌که قلیان سالم به مقصد برسد از فروشنده بخواهید که آن را به خوبی بسته بندی کند.

Call Now Button