کیسه خواب استاندارد سفر

کیسه خواب استاندارد سفر

11/04/1397
نکات سفر

یکی از سوالاتی که ذهن گردشگران و مسافران را به خود دگیر کرده است ویژگی‌های یک کیسه خواب استاندارد است. کیسه خواب یکی از وسایل ضروری برای سفر به‌ویژه برای طبیعت‌گردان به‌شمار می‌آید و همراه داشتن آن باعث ایجاد امنیت در سفر می‌شود.

کیسه خواب رخت‌خواب مدرنی است که لحاف و تشک در خود دارد و این دو بوسیله‌ی یک زیپ یا دکمه به یکدیگر متصل می‌شوند و فرد استفاده کننده پس از خوابیدن درون آن با بستن زیپ یا دکمه لحاف را به تشک می‌بندد. کیسه خواب‌ها معمولاً به دو دسته‌ی پر و الیاف تقسیم بندی می‌شوند که در این بین کیسه‌ خواب‌هایی که از جنس پر هستند از محبوبیت بالاتری به‌ویژه در بین کوه‌نوردان و افرادی که به مناطق مرطوب سفر می‌کنند برخوردار است. از این جهت توصیه می‌شود زمانی قصد دارید به مناطق کوهستانی به عنوان نمونه تور ارمنستان بروید حتماً از نوع پر آن خریداری کنید. شایان ذکر است که نوع پر در مقایسه با نوع الیاف از قیمت بالاتری برخوردار است.

اما کیسه خواب‌هایی که از جنس الیاف هستند برای مقاصدی که از خیلی پایینی ندارند مناسب است اما وزن آن کمی سنگین‌تر از کیسه خواب جنس پر می‌باشد. این نوع کیسه‌خواب اگر زیاد به سفر نمی‌روید برای شما مناسب است و همچنین بسیاری از آن‌ها قابل شستشو هستند.

بعد از وزن، از دیگر عوامل تایین کننده‌ی کیسه خواب می‌توان به دمای آن اشاره کرد. دمای آن بسته به مکانی دارد که به آن‌جا سفر می‌کنید، از همین جهت در سال 2004 استانداردهای مشخصی برای آن در اروپا معین گشته است. براساس این استاندارد تعاریف مختلفی بروی کیسه‌خواب‌ها تعریف شده است و برحسب ویژگی‌های فردی می‌توان آن را تهیه نمود. در ادامه به بررسی این علائم می‌پردازیم.

Maximum Comfort temperature: حداکثر دمایی است یک فرد عادی بدون اینکه بشدت عرق کند در کیسه خواب می‌تواند بخوابد. معمولاً در مناطق طبیعی و جنگل‌ها  در کشورهای مختلف اعم از گرجستان در تور باتومی و یا تور تفلیس مناسب است.

Comfort temperature: دمایی است که در آن یک خانم ئبه‌طور معمول می‌تواند تمام شب با آرامش بخوابد.

Lowest Comfort temperature: کم‌ترین دمایی است که یک آقا در طول روز و شب به مدت هشت ساعت می‌تواند با آرامش استراحت کند.

Call Now Button