قلعه استرلینگ

قلعه  استرلینگ

25/09/1396
انگلیس

این قلعه یکی از بزرگترین و مهم‌ترین قلعه‌ ها، هم از نظر تاریخی و هم معماری در اسکاتلند است و به جهت احاطه شدن توسط صخره هایی با شیب تند، از لحاظ امنیتی موقعیت بسیار قوی داشته است. بیشتر بخش های این قلعه در قرن 15 و 16 ساخته شده اند. چندین پادشاه و ملکه در قلعه استرلینگ تاج‌گذاری کرده‌اند، از جمله ماری، ملکه سلطنتی اسکاتلند (Mary Queen of Scots) در سال ۱۵۴۲.

در طول 50 سال جنگ های داخلی میان اسکاتلند و انگلستان بارها به این قلعه حمله شد. اتفاقات ناخوشایندی مثل قتل کنت داگلاس (Douglas) توسط جیمز دوم(James II)  نیز در این قلعه رخ داده است.

 

قلعه استرلینگ

 

از قسمت های دیدنی این قلعه می توان به:

  • تالار بزرگ که باشکوه ترین سالن مهمانی است که تاکنون در اسکاتلند ساخته شده است و برای جشن ها و مراسم های مجلل استفاده می شده است،
  • کاخ سلطنتی که یکی از زیباترین ساختمان های عهد رنسانس است و به نظر می رسد در سال 1540 ساخته شده باشد، دارای اتاق های باشکوهی است که درباریان و پادشاه در آنجا با هم ملاقات می کردند،
  • شهرک آرگریل که یکی از بهترین شهرک های قرن 17 است، کمی دورتر از قلعه قرار گرفته است و اقامتگاه نجیب زادگانی بوده که در دادگاه سلطنتی کار می کردند
  • آشپزخانه های بزرگ که زندگی مردان و زنان و کودکانی که برای جشن های شاه و ملکه، غذا و نان طبخ می کردند را نشان می دهد

قلعه استرلینگ

و به چندین گالری و موزه اشاره کرد.

قیمت بلیط (تا اواخر مارچ 2018) برای بزرگسالان (16 تا 59 سال) 15 پوند، برای بزرگسالان (بالای 60 سال) 12 پوند و برای کودکان (5 تا 15 سال) 9 پوند است. ورود برای کودکان زیر 5 سال رایگان است.

ساعت بازدید (تا اواخر ماه مارچ) همه روزه از 9:30 تا 17 است که آخرین زمان برای ورود به این مجموعه، ساعت 16:15 عصر می باشد.

پیشنهاد می شود حداقل دو ساعت برای بازدید از کلیه قسمت های این قلعه وقت بگذارید.

هزینه راهنمای گشت در این قلعه و شهرک آرگریل بر روی بلیط ورودی شما محاسبه شده است.

می توانید راهنمای صوتی را نیز درخواست کنید.

در این مجموعه 3 فروشگاه کادویی و یک کافه قرار دارد.

 

قلعه استرلینگ

قلعه استرلینگ
قلعه استرلینگ

لازم به ذکر است که گاهی وسایل بازدیدکنندگان قبل از ورود به مجموعه بازرسی می شود. لذا صف ورودی ممکن است طولانی گردد. پیشاپیش، از صبر و درک بازدیدکنندگان عزیز سپاسگزاری می شود.

!!!!! تا اطلاع ثانوی امکان بازدید از شهرک آگریل وجود ندارد !!!!!!!!!!!!!!

Call Now Button