دریاچه سوان ایروان

دریاچه‌ی پارک سوان ایروان

22/03/1397
ایروان

دریاچه‌ی پارک سوان در ایروان یکی از زیباترین و منحصربه‌فرد ترین جاذبه‌ی گردشگری ارمنستان محسوب می‌شود که در بین گردشگرانی که با تور ارمنستان به این کشور سفر می‌کنند در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. دریاچه‌ی پارک سوان ارمنستان در فاصله‌ی نزدیک میدان اصلی شهر قرار گرفته است و میزبان جشن‌ها و فستیوال‌های بزرگی است که در شهر ایروان برگذار می‌شود.

این دریاچه زیبایی‌های زیادی را در دل خود گنجانده است و همانند مرواریدی درخشان در دل طبیعت ارمنستان می‌درخشد. توصیه می‌شود که در طی اقامت خود در ایروان بازدید از این دریاچه را در برنامه‌های سفر خود داشته باشید. این مکان در تمامی فصول زیبایی‌های منحصر به‌فرد خود را دارد که البته در تابستان به‌دلیل آب‌وهوای مناسب بیش‌تر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

در کنار دریاچه‌ی سوان چندین رستوران، کافی‌شاپ و اقامت‌گاه قرار داده شده است که امکانات رفاهی خوبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. وسعت کل دریاچه 5 هزار کیلومتر مربع می‌‌باشد و بسیاری از گردشگران تور ایروان در کنار آن استراحت می‌کنند و از تفریحات آبی نهایت لذت را می‌برند.

بسیاری از کارشناسان زبا و ادبیات ارمنی بر این باور هستند که ریشه‌ی نام این دریاچه اورتویی سیونا و به معنی سرزمین دریاچه‌ها گرفته شده است. جالب است بدانید نام این دریاچه در کتیبه‌های باستانی به‌چشم می‌خورد که تاریخی بودن آن را گواهی می‌دهد.

Call Now Button