معبد آرتمیس

معبد آرتمیس ترکیه

۱۹/۰۴/۱۳۹۷
ترکیه

معبد آرتمیس یکی از برترین جاذبه‌های باستانی در جهان محسوب می‌شود که در حال حاضر در نزدیکی مرز بین ترکیه و یونان در شهر سلجوق قرار گرفته است. بسیاری از بازدید کنندگان این مکان را یکی از عجایب هفت‌گانه‌‌ی دنیا می‌دانند. این معبد اولین و قدیمی‌ترین معبد در این منطقه به‌شمار می‌آید و هرساله گردشگران زیادی را با تور ترکیه مجذوب خود می‌کند.

این معبد تاریخ بسیار غنی را در دل خود گنجانده است. در روزگاران قدیم یک سنگ بسیار قدیمی در این معبد قرار داشته است که افراد بر این باور بودند که این سنگ از طرف پادشاه خدایان آمده است. در چند صد سال آینده پس از ساخت معبد چندین بار تخریب و مورد بازسازی قرار می‌گیرد. بر اساس یک روایت قدیمی در سال 550 پیش از میلاد کرزوس پادشاه لیدیه بسیاری از شهرهای این منطقه را فتح می‌کند در طی جنگ‌های خونین این معبد به‌طور کامل نابود می‌شود و بعدها معبد توسط مردم شهر دوباره بازسازی می‌شود. همچنین افسانه‌ای وجود دارد که براساس آن معبد دچار آتش‌سوزی می‌شود و درست در همان شب اسکندر کبیر به‌دنیا می‌آید. براساس افسانه‌ها  چون در آن شب ایزدبانو آرتمیس درگیر تولد اسکندر بوده، نتوانسته معبدش را از آتش‌سوزی محافظت کند.

نمای کامل معبد از سنگ مرمر است و در آن نقاشی‌های باستانی و حیرت‌آوری بروی دیواره‌های آن نقش بسته است. طول این معبد 130 متر است و 127 ستون با ارتفاع 18 متری در آن نگه‌داری می‌شود. توصیه می‌شود در طی سفر به ترکیه این معبد شگفت‌انگیز را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *