بهترین زمان سفر به اروپا

بهترین زمان سفر به ارمنستان

کشور ارمنستان یکی از کشورهای تاریخی می‌باشد و جاذبه‌های گردشگری زیادی را در دل خود گنجانده است. این کشور در صنعت توریست و گردشگری در چند سال گذشته پیشرفت زیادی را داشته است و هرساله گردشگران زیادی به‌ویژه کشور خودمان با تور ارمنستان به این کشور سفر می‌کنند و از جاذبه‌های طبیعی آن‌ها را شگفت‌زده می‌کند. سوالی که ذهن گردشگران را به خود درگیر کرده است، بهترین زمان سفر به ارمنستان است.

ارمنستان در منطقه‌ی قفقاز قرار گرفته است که این منطقه سردسیر است. دامنه‌ی کوه‌های آرارات همیشه پوشیده از برف است و برای علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی انتخاب ارمنستان در این فصل یک گزینه‌ی ایده‌آل به‌نظر می‌رسد. همچنین اگر علاقه‌مند به طبیعت زیبا و بازدید از مکان‌های گردشگری در آب‌وهوای مناسب هستید، در بین ماه‌های می و اوکتبر توصیه می‌شود که از این مکان‌ها بازدید کنید  و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید. در طی این مدت شکوفه‌های درختان هلو جلوه‌های خاصی را ایجاد می‌کنند.

از کجا دیدن کنیم؟

بهترین زمان سفر به اروپا
بهترین زمان سفر به اروپا

اگر علاقه‌مند به مکان‌های فرهنگی و تاریخی هستید، کشور ارمنستان را انتخاب کنید. این کشور دارای 3500 سال تاریخ غنی است که بسیاری از گردشگران به آن لقب “موزه‌ای در زیر آسمان” داده‌اند. از جمله بناهای تاریخی این کشور که بسیاری از آن‌ها در شهر ایروان قرار گرفته‌اند می‌توان به کلیسای خور ویراپ، کلیسای گغارت و کلیسای تاتو اشاره کرد که اکثر آن‌ها متعلق به آثار باستانی قرون وسطی می‌باشند. همچنین کلیسای جامعه اچمیادزین مرکز مذهبی تمام مردم ارمنستان می‌باشد. این بناها در تور ایروان مسافران را شگفت‌زده می‌کند.

یکی دیگر از مکان‌های زیبا و دیدنی این کشور می‌توان به دهکده‌ی Vayots اشاره کرد که بهترین شراب دنیا در این دهکده تولید می‌شود. در این دهکده مجموعه غارهای شگفت‌انگیز قرار دارد که متعلق به مس سنگی و عصر برنز می‌باشد. در این مجموعه قدیمی‌ترین کفش چرمی دنیا کشف شده است که قدمت آن به 5500 سال پیش باز می‌گردد.

همچنین معبد گارنی نیز شما را در سفر به ارمنستان شگفت‌زده خواهد کرد. این معبد در فاصله‌ی 28 کیلومتری از شهر ایروان قرار گرفته است و تاریخ عظیمی را در دل خود گنجانده است. این معبد بازمانده از دوران مهر پرستی می‌باشند که برای پرستش خورشید به عنوان مهرابه ساخته شده بود. این معبد تنها نیایشگاه پیش مسیحیت در ارمنستان می‌باشد که در سال 1679 بر اثر زلزله تخریب شد و در دهه‌ی 70 بازسازی مورد مرمت قرار گرفت.

Call Now Button