سرسبزترین مناطق دنیا

سرسبزترین مناطق دنیا

جهان مملو از زیبایی‌ها و مناطق طبیعی بکر است که افراد زیادی را مجذوب خود می‌کند. از اقیانوس آکوامارین گرفته تا بیابان‌های شنی قرمز که رنگین کمانی از زیبایی را در این کره‌ی خاکی ایجاد کرده است. در ادمه سرسبزترین مناطق دنیا را معرفی می‌کنیم که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست.

  • جزایر آزورس، پرتغال

سرسبزترین مناطق دنیا
سرسبزترین مناطق دنیا

جزایر آزورس برای اولین بار در قرن 14 میلادی سدر اقیانوس اطلس کشف شد و جاذبه‌های طبیعی زیادی را در دل خود گنجانده است. آزورس همانند بهشتی است که در آن‌جا می‌توانید تفریحات زیادی از جمله غواصی و شنا کردن در کنار دلفین‌ها، ماهیگیری، جت‌اسکی و فلای‌بورد و بسیاری دیگر صورت می‌گیرد که تمامی آن‌ها جذابیت بازدید از این جزیره‌ی شگفت‌انگیز را دوچندان کرده است. جزایر آزورس یکی از قطب‌های گردشگری پرتغال و همچنین اروپا محسوب می‌شود. حیات وحش کاملاً حفاظت شده می‌باشد و در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

  • اکوادور

سرسبزترین مناطق دنیا
سرسبزترین مناطق دنیا

نام کشور اکوادور با سرسبزی و طبیعت بکر عجین شده است و برای چندین سال از سوی مجله‌ی از سوی مجله‌ی معتبر World Travel Awards عنوان سبزترین منطقه را از آن خود کرده است. یکی از برترین مکان‌های گردشگری اکوادور جزایر گالاپاگوس است که یکی از باارزش‌ترین شگفتی‌های طبیعی به‌جای مانده در دنیا به‌شمار می‌آید. همچنین جنگل‌های آمازون در این منطقه قرار گرفته‌اند که جذابیت زیادی را برای بازدید کنندگان ایجاد کرده است. بیش از 10 قبیله از گروه‌های کوچک انسانی در بخش‌های دورافتاده جنگل‌های آمازون در اکادور زندگی می‌کنند، از این جهت توصیه می‌شو که این مکان بکر را از دست ندهید.

  • بریستول، انگلیس

سرسبزترین مناطق دنیا
سرسبزترین مناطق دنیا

شهر بریستول انگلیس در سال 2015 عنوان سرسبزترین منطقه در اروپا برای خود کسب کرد و از لحاظ محیط زیست و طبیعت در جایگاه بالایی قرار گرفته است. امکانات بسیار خوبی برای انجام فعالیت‌های طبیعی برای مسافران تور اروپا در نظر گرفته شده است که از جمله‌ی آن می‌توان به دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و بسیاری دیگر اشاره کرد. در میان طبیعت زیبای این منطقه پل معلق کلیفتون قرار گرفته است که نماد شهر بریستل نیز محسوب می‌شود.

  • گرجستان

سرسبزترین مناطق دنیا
سرسبزترین مناطق دنیا

سرزمین گرجستان از دید اقلیمی منحصربه‌فرد محسوب می‌شود و آب‌وهوای بکری را در دل خود دارد. آب‌وهوای بکر این منطقه باعث ایجاد مناظر طبیعی دل‌چسبی است که طرفداران زیادی را در تور گرجستان دارد. گرجستان همانند ایران یک کشور چهار فصل است؛ به‌طوری که در کناره‌های دریای سیاه هوای تاستانی، در تپه‌های ماهوارهای پایکوپی هوای بهاری و در کوهستان شاهد برف و باران به‌همراه مه غلیظ هستیم. توصیه می‌شود که سفر به گرجستان را در برنامه‌های سفر خود قرار دهید.

  • اروگوئه

سرسبزترین مناطق دنیا
سرسبزترین مناطق دنیا

اروگوئه در سواحل غربی آتلانتیک قرار گرفته است و زیبایی‌های خاص آن شهرت جهانی در بین توریست‌ها دارد. یکی از ویژگی‌های بارز سفر به اروگوئه تفریحات آبی بسیار زیبا است که آن را به یکی از قطب‌های گردشگری در دنیا تبدیل کرده است. در کنار این طبیعت بکر رقص‌های سنتی، فستیوال‌های عمومی، موزیک‌های خاص و محلی در آن برپا می‌شود که توصیه می‌شود.

  • سوییس

سرسبزترین مناطق دنیا
سرسبزترین مناطق دنیا

سوسیس کشوری است که به زیبایی‌های طبیعی و بی‌همتای خود می‌بالد و یکی از زیباترین مکان‌های طبیعی در دنیا را در دل خود گنجانده است. علاقه‌مندان به هیجان و ماجراجویی، سوییس را به عنوان مقصد مناسبی انتخاب می‌کنند و برای عکاسان بهترین سوژه‌های عکاسی در این کشور قرار دارد. جنگل‌های آلپ، دریاچه‌ی خیره‌کننده و مراتع سرسبز این کشور را در بالاترین سطح از طبیعت زیبا جای داده است که دیدن آن را نباید به‌هیچ عنوان از دست داد.

  • نروژ

سرسبزترین مناطق دنیا
سرسبزترین مناطق دنیا

حتماً نباید یک سنگنورد باشید تا خودتون رو به بالای قله‌ی 448 متری ریبرنگن برسونید. با اینکه این قلعه بلندترین قلعه‌ی نروژ محسوب نمی‌شود اما منظره‌ی نفس‌گیری را در انتضار بازدید کنندگان قرار می‌گیرد. کوه‌های با شکوه سفید، جنگل‌های سرسبز و شگفت‌انگیز، نورهای شفقی رنگارنگ و سواحل رویایی این کشور را در لیست برترین کشورهای زیبا قرار داده است و هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

  • آنتالیا، ترکیه

سرسبزترین مناطق دنیا
سرسبزترین مناطق دنیا

آنتالیا جزو سواحل خصوصی متعدد و مدرن می‌باشد که در بین گردشگران دنیا به‌ویژه ایرانیان در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. آب‌وهوای مدیترانه‌ای آنتالیا باعث شده این شهر برخلاف دیگر مناطق ترکیه باعث شده که ما شاهد طبیعت زیبا و بکری در سفر به این شهر باشیم و تور آنتالیا را در بین برترین تورهای مسافرتی قرار داده است. یکی از برترین و زیبا ترین جادبه‌های طبیعی آنتالیا رودخانه و آبشار ماناوگات است که از جنوب کوه‌های طرس آغاز می‌شود و به دریای مدیترانه می‌ریزد. این آبشار در میان جنگل‌های زیبا خودنمایی می‌کند و آن را به مکانی بکر برای دور ماندن از شلوغی شهر تبدیل کرده است.

Call Now Button