نکات سفر به مالزی

نکاتی که قبل از سفر به کوالالامپور باید بدانید

27/06/1397
نکات سفر

کوالالامپور یکی از برترین انتخاب‌ها برای تماشای کلکسیونی از زیبایی‌ها در قاره‌ی آسیا می‌باشد. در این شهر جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید مجللی قرار گرفته است که جذابیت‌های بازدید از این شهر را در تور کوالالامپور را دوچندان کرده است. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم نکاتی که قبل از سفر به کوالالامپور باید بدانید را بررسی می‌کنیم.

آمادگی هوای رطوب را داشته باشید

نکات سفر به مالزی
نکات سفر به مالزی

برخلاف کشور ایران که دارای آب‌وهوای 4 فصل می‌باشد، مالزی دارای آب‌وهوای یک‌نواختی است و در اکثر مواقع سال دارای رطوبت زیادی می‌باشد و گردشگران شاهد باران خواهند بود. این کشور از لحاظ بارندگی در رتبه‌ی ششم قرار دارد و در بسیاری از باران به‌همراه طوفان خواهد بود. اگر علاقه‌مند به هوای رطوب هستید توصیه می‌شود که سفر به مالزی را از دست ندهید.

مراکز خرید شیک را از دست ندهید

نکات سفر به مالزی
نکات سفر به مالزی

از آن‌جایی که کوالالامپور از جمله شهرهای توریستی می‌باشد، علاوه‌بر جاذبه‌های گردشگری شگفت‌انگیز در این شهر مراکز خرید شیک و مجللی قرار گرفته است که گردشگران تور مالزی را شیفته‌ی خود می‌کند. یکی از زیباترین مراکز خرید پاویلیون است که در سال 2007 افتتاح شده است. این مجموعه‌ی خرید و از بخش‌های تجاری داخلی و سرپوشیده و فروشگاه‌های بیرونی تشکیل شده است و کلکسیونی از برترین برندهای دنیا در آن قرار گرفته‌اند. از دیگر مراکز خرید شیک می‌توان به مرکز خرید KLCC شاره کرد که در کنار نزدیکی برج‌های دوقلو واقع شده است و یکی از ویژگی‌های بارز آن وجود آکواریوم اقیانوس‌نما و یک مرکز علمی برای کودکان است که هیجان زیادی را بوجود آورده است. البته این مراکز خرید در شب مملو از جمعیت است.

حتماً غذاهای فوق‌العاده‌ی مالایی را امتحان کنید

نکات سفر به مالزی
نکات سفر به مالزی

غذاهای مالایی از جمله مشهورترین غذاهای دنیا هستند که طعم بی‌نظیر و به‌یادماندنی را ایجاد می‌کنند. این غذاها ترکیبی از انواع غذاهای ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف چینی، هندی و مالایی را در دل خود گنجانده است. تنوع غذایی در حدی بالاست که گردشگران به آن بهشتی برای علاقه‌مند غذا می‌باشد، شما می‌توانید از انواع کباب‌ها با بوی هوس‌انگیزتا برنج و نودل سرخ شده و غذاهای گریل شده‌ی دریایی یک‌جا در کنار هم داشته باشید. از جمله‌ی این غذاهای مالایی می‌توان به ساتای، ناسی‌لماک، نودل سرخ‌شده، لاکسا، روجاک، روتی‌کانای و بسیاری دیگر اشاره کرد.

از فستیوال‌های جذاب دیدن کنید

نکات سفر به مالزی
نکات سفر به مالزی

از آن‌جایی که می‌دانید کوالالامپور یک شهر چند ملیتی می‌باشد و در آن فرهنگ‌های مختلف اعم از چینی، هندی، اندونزی و… در آن قرار گرفته‌اند و به‌مناسبت‌های مختلف جشن‌ها و فستیوال‌های گوناگون برگذار می‌کنند. یکی از ویژگی‌های فستیوال‌ها و جشن‌های مالزی دکوراسیون و طراحی‌های هیجان‌انگیز است که جذابیت بازدید از آن را دو چندان کرده است. از جمله‌ی این فستیوال‌ها می‌توان جشنواره‌ی روشنایی اشاره کرد که در طی که هرساله بین ماه‌های اوکتبر و نوامبر برگذار می‌شود و مردم همواره سعی دارند با استفاده از رنگ‌های نشان‌ دهند که روشنایی بر تاریکی پیروز می‌شود. از دیگر فستیوال‌ها می‌توان به جشن سال نوی چینی‌ها، جشن تاپیوسام هندوهای تامیل، روز وساک بودائی‌ها، جشن کریسمس مسیحیان و… اشاره کرد.

Call Now Button