راهنمای سفر به آذربایجان

راهنمای سفر به باکو، آذربایجان

25/04/1397
نکات سفر

باکو در سواحل غربی دریای خزر قرار گرفته است و بزرگ‌ترین شهر بندری کشور آذربایجان محسوب می‌شود. شهر باکو در همسایگی ایران قرار دارد و از لحاظ فرهنگی بسیار شبیه مردم ایران هستند و همانند فرهنگ ایرانی بسیار مهمان‌نواز هستند. زبان رسمی مردم آذربایجان ترکی است و واحد پول آن منات می‌باشد.

آب‌وهوای آذربایجان

از لحاظ آب‌وهوایی شهر باکو در زمستان بسیار سرد است و تابستان‌های آن نیز گرم می‌باشد. بسیاری از افراد فصل بهار را مناسب‌ترین زمان سفر به این شهر می‌دانند و هوا در فصل بهار در ایده‌آل‌ترین زمان خود قرار دارد. از این جهت بسیاری از جشن‌ها و فستیوال‌های این کشور در فصل بهار برگذار می‌شود که براساس آمار منتشر شده فصل بهار تور باکو با رونق زیادی همراه است.

معماری منحصر به‌فرد

بسیاری از ساختمان‌ها و معماری‌های به‌کار رفته در آذربایجان برگرفته از معماری ملی و اسلامی است. آذربایجان به کشور شعله‌های آتش شناخته می‌شود، از این جهت دولت این کشور تصمیم به ساخت برج‌های شعله در سال 2011 کرده است که هرساله گردشگران زیادی با تور آذربایجان از آن بازدید می‌کنند. این برج نماد کشور آذربایجان می‌باشند و جلوه‌ی خاصی را به‌ویژه در شب ایجاد کرده‌اند. نمای برج‌های شعله با صفحه نمایش ال ئی دی پوشانده شده است که تصویر شعله‌های آتش را به‌نمایش می‌کشند. از دیگر بناهای شگفت‌انگیز شهر باکو می‌توان به مرکز حیدر علی‌اف اشاره کرد که توسط زاها حدید معمار مشهور جهان ساخته شده است. این بنا به هیچ وجه، دارای زاویه ها و گوشه های تند نمی باشد، بلکه بیشتر زاویه های این ساختمان سفید رنگ خمیده ای شکل است و در آن کتاب‌خانه، سالن اجتماعات مجهز و شیک، موزه، مراکز خرید زیبا و بسیاری دیگر قرار گرفته است.

هتل‌های آذربایجان

یکی از بهترین امکانات تور باکو، هتل‌های لوکسی هستند که اکثر مهمان‌های‌شان را شگفت‌زده می‌کنند. امکانات و تزئینات این هتل‌ها در بالاترین سطوح جهانی هستند و شاید بالغ بر ۳۰ هتل با استانداردهای ۵ ستاره جهانی در این شهر وجود داشته باشد که برای شهری همچون باکو آماری فوق‌العاده محسوب می‌شود. هتل‌های باکو نماهای بسیار عجیب و غریبی هم دارند که بعضاً به عنوان شاهکارهای معماری جهان در مجامع هنری به نمایش در می‌آیند. استخرهای روباز، باشگاه‌های بدنسازی بزرگ، بارها و رستوران‌های بسیاربزرگ از ویژگی‌های عمومی هتل‌های این شهر هستند.

غذاهای سنتی

همانطور که در بالا به آن اشاره شد؛ آذربایجان از لحاظ فرهنگی بسیار شبیه فرهنگ مردم ایران است، از این جهت بسیار از ایرانیانی که به این کشور سفر می‌کنند با مشکلی با غذاهای سنتی و بومی کشور آذربایجان ندارند. از غذاهای مطرح این کشور می‌توان به کباب و شیشلیک، قوتاب، دلمه، پلو، آش دوغ، کوفته و دوشبار اشاره کرده که طرفداران زیادی دارند.

Call Now Button