پارک ملی توشتی

پارک ملی توشتی، طبیعت بکر تفلیس

23/04/1397
گرجستان

در کشور گرجستان جاذبه‌های طبیعی فراوانی قرار گرفته است که سفر به این مناطق می‌تواند هیجان زیادی را با خود به‌همراه داشته باشد و می‌تواند گزینه‌ی عالی برای سفر باشد. تفلیس پایتخت گرجستان می‌باشد و جاذبه‌های توریستی و چشم‌اندازهای بکری را در دل خود گنجانده است و آن را به مکانی بکر برای سفر تبدیل کرده است. یکی از این جاذبه‌ها پارک ملی توشتی تفلیس است که گردشگران زیادی را در تور گرجستان به‌خود جذب می‌کند.

وسعت پارک ملی توشتی 796 کیلومتر مربع است و در دامنه‌ی قفقاز قرار گرفته است و تا مرز روسیه امتداد دارد. این منطقه در بین گردشگران به‌دلیل طبیعت وصف‌نشدنی‌اش با نام بهشت پنهان نام گرفته است. جالب است بدانید اکثر مردم بومی این منطقه به دامداری مشغول هستند و بسیاری از محصولات آن از جمله پنیر نیز صادر می‌شود و در دنیا به پنیر توشتی شهرت دارد.

یکی از ویژگی‌های بارز این پارک این است که تحت حفاظت محیط زیست قرار دارد و طبیعت آن به‌طور کامل بکر و دست‌نخورده است و می‌توانید لحظات خوبی را در آن در کنار خانواده‌ی خود سپری کنید. این پارک در فاصله‌ی 85 کیلومتری کوه‌های قفقاز قرار گرفته است و گردشگران تور تفلیس برای رسیدن به منطقه ابتدا باید به روستای Alvani بروند و سپس از یک مسیر کمی دشوار به پارک ملی توشتی می‌رسند. در تابستان و بهار با استقبال زیادی از سوی گردشگران مواجه می‌شود و سفر به این منطقه برای افرادی که علاقه‌مند به طبیعت‌گردی و دوری از شلوغی شهر هستند یک گزینه‌ی ایده‌آل می‌باشد.

Call Now Button