شهر غاری واردزیا گرجستان

شهر غاری واردزیا گرجستان

20/04/1397
گرجستان

شهر غاری واردزیا از جمله شهرهای باستانی و زیبا در کشور گرجستان است که هرساله گردشگران زیادی با تور گرجستان از آن بازدید می‌کنند. این شهر تاریخ غنی را در دل خود گنجانده است، در اواخر سال 1100 میلادی پادشاه وقت گرجستان برای مقابله در برابر حملات مغول‌ها دستور ساخت این شهر زیبا را صادر کرد. شهر غاری واردزیا گرجستان امروزه به یکی از قطب‌های گردشگری در جهان تبدیل شده است.

سالن‌ها و اتاق‌های زیرزمینی کنده شده در دل کوه صومعه‌ای را تشکیل داده‌اند که واردزیا نام دارد و مردم بومی گرجستان به آن تامار که زمانی ملکه‌ی گرجستان بوده است، می‌نامند. تامار از سلسله‌ی باگوراتیونی‌ها از سال 1184 تا 1213 میلادی در گرجستان حکومت کرد و مقام وی به عنوان بالاترین مقام زن در حکومت گرجستان در منابع تاریخی قرون وسطی تایید شده است. این سازه‌ی سنگی در دل کوه کنده شده و در بین گردشگران در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد.

گرشگرانی که با تور تفلیس و یا تور باتومی وارد این کشور می‌شوند بازدید از آن را در برنامه‌های سفر خود قرار می‌دهند. افراد می‌توانند وارد این غار شوند و از ساختمان‌های داخلی آن، اتاق‌ها و سالن‌های همایش بازدید کنند. تقریباً 300 اتاق قابل بازدید است و هنوز در برخی از اتاق‌ها آب آشامیدنی پمپاژ می‌شود. اگر علاقه‌مند به مکان‌های تاریخی هستید پیشنهاد می‌شود که شهر غاری واردزیا را در سفر به گرجستان از دست ندهید.

Call Now Button