صنایع دستی ارمنستان

سوغات ارمنستان چیست؟

هر کشوری در جهان دارای فرهنگ و ارزش‌های مخصوص خود است که سفر به این مناطق و آشنایی با فرهنگ مردم آن کشور جذابیت‌های سفر را دوچندان می‌کند. علاوه بر آشنایی با فرهنگ مردم کشورهای دیگر، برای بسیاری از افراد یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سفر خرید سوغات مناسب می‌باشد.  کشور ارمنستان همسایه‌ی شمالی ایران، هرساله پذیرای هزاران گردشگر خارجی از سرتاسر دنیا از جمله کشور خودمان است. سوغات ارمنستان چیست؟ برای بسیاری از گردشگران مهربانی و مهمان‌نوازی مردم این کشور در تور ارمنستان بزرگ‌ترین سوغات این کشور محسوب می‌شود. در ارمنستان دارای سوغات فراوانی است که در لیست زیر این سوغات این کشور زیبا را معرفی می‌کنیم.

  • صنایع‌دستی

صنایع دستی ارمنستان
صنایع دستی ارمنستان

سفر خود را از ایروان آغاز کنید. تعداد زیادی فروشگاه‌های سوغات در این شهر وجود دارد که شما می‌توانید صنایع دستی این کشور را خریداری کنید. اما یکی از برترین مراکز خرید صنایع دستی بازار محلی ورسی‌ناژ می‌باشد. این بازار محلی در سال 1980 هنرمندان محلی تاسیس شده و صنایع دستی مختلفی در آن به‌فروش می‌رسد. از جمله صنایع دستی که شما را در تور ایروان مجذوب خود می‌کند می‌توان به نقاشی‌، صنایع‌دستی سرامیکی، ظروف سفالی، فنجان با طراحی‌های سنتی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

  • خاچکار

صنایع دستی ارمنستان
صنایع دستی ارمنستان

از دیگر سوغات مهم این کشور می‌توان به خاچکار اشاره کرد. خاچکار نوعی حرفه‌ی کنده‌کاری بروی سنگ است که طرح‌های مختلف از جمله صلیب را بروی چوب ایجاد می‌کنند. خاچ به زبان ارمنی به معنای صلیب است. شما می‌توانید خاچکار به عنوان صنایع دستی این شهر خریداری کنید.

  • مربای گردو

صنایع دستی ارمنستان
صنایع دستی ارمنستان

از جمله محبوب‌ترین سوغات ارمنستان می‌توان به مربای گردو اشاره کرد که در وعده‌ی صبحانه طرفداران زیادی دارد. بهترین و با کیفیت‌ترین مربای مربای گردو را می‌توانید در روستای گارنی و گغارت خریداری کنید.

  • شکلات تلخ و قهوه

صنایع دستی ارمنستان
صنایع دستی ارمنستان

بسیاری از مردم دنیا شکلات و قهوه را به نام کشور برزیل می‌شناسند. اما در چند سال اخیر کشور ارمنستان به یکی از قطب‌های تولید شکلات و قهوه تبدیل شده است و صادرات این‌دو محصول رونق زیادی پیدا کرده است. شما می‌تونید در سفر به ارمنستان شکلات‌های مختلفی با کیفیت‌های گوناگون خریداری کنید و میوه‌های خشک در شکلات بسیار لذیذ هستند.

  • فرش و گلیم

صنایع دستی ارمنستان
صنایع دستی ارمنستان

یکی دیگر از سوغاتی‌های ارمنستان فرش و گلیم است که در طرح‌های مختلف عرضه می‌شوند. فرش‌ها و گلیم‌های ارمنی نمای زیبایی را به خانه و محل کار ایجاد می‌کند و از آن به عنوان یک سوغات لاکچری می‌توان یاد کرد.

Call Now Button