10 نکته کاربردی که پیش از سفر باید بدانید

27/09/1397
نکات سفر

برنامه ریزی پیش از سفر یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای داشتن سفر لذت بخش است. مهم نیست که به کجا سفر می‌کنید اتفاقات خوب و بد همیشه جزیی جدایی ناپذیر از یک سفر می‌باشند که بارعایت برخی نکات می‌توانیم سفری راحت‌تر و زیباتر را تجربه کنید. با سالیان سفر همراه باشد تا 10 نکته کاربردی در سفر را بررسی کنیم.

  1. در رستوران های محلی غذا بخورید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام سفر که جذابیت‌های آن را دو چندان می‌کند، خوردن غذا در رستوران‌های محلی است. درست است که ممکن است در برخی غذاها در کشورهای مختلف همانند تور تایلند و یا چین کمی عجیب به‌نظر برسد اما خوردن غذاهای عجیب و آشنایی با فرهنگ غذایی کشورهای مختلف یک تجربه‌ی شگفت انگیز است که می‌تواند جذابیت سفر شما را دو چندان کند. البته باید بدانید که خوردن غذا در رستوران‌های محلی کمی ارزان‌تر قیمت غذا در رستوران‌های بین‌المللی هستند که همین موضوع می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های سفر شما شود. همچنین این نکته را در ذهن داشته باشید که در بسیاری از کشورها به‌ویزه کشورهای شرق آسیا که هرچه تعداد غذاهای موجود در منوی رستوران کم‌تر باشد، غذاهای آن کیفیت بهتری دارند. زمانی که تنوع غذا در منو کم‌تر باشد، آشپزها از مواد غذایی بهتری استفاده می‌کنند و غذا را در اندازه‌ای کم و هروز تازه تهیه می‌نمایند.

  1. بیمه مسافرتی را فراموش نکنید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

بیمه مسافرتی ابزار مناسبی است برای حفظ سلامتی و ایمنی در مقابل اتفاق‌هایی که در حین سفر ممکن است برای شما رخ دهد. به طوری که می‌توان استرس‌های ناشی از سفر را کاهش داد و سفر ایمن برای شما رقم خواهد خورد. در طول سفر تمامی حوادث از تاخیر در پرواز گرفته تا شکستگی دوربین فیم‌برداری و یا حتی سرقت اموال و اشیای دیگر، به طور کامل تحت پوشش این بیمه قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال فردی با تور ایروان قصد سفر و اقامت چند روزه را در این کشور دارد و چمدان خود را در فرودگاه گم ‌می‌کند و یا به سرقت می‌رود، بیمه مسافرتی متعهد می‌شود هزینه‌های وی را پرداخت کند و شما را در شرایط سخت یاری کند.

  1. کلمات ضروری یاد بگیرید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

از دیگر نکته‌هایی که می‌تواند به جذابیت بیفزاید یادگیری کلمات ضروری برای برقراری ارتباط با مردم بومی است. مردم محلی بسیاری از کشورها به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند، از همین رو سعی کنید کلمات پرکاربرد را یاد بگیرید. همچنین توصیه می‌شود که به‌جای استفاده از اپلیکشن‌های مترجم بهتر است که از زبان بدن استفاده کنید.

  1. کپی پاسپورت خود را به همراه داشته باشید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

شاید کمی عجیب باشد اما به همراه داشتن کپی پاسپورت و ذخیره‌ی آن در ایمیل‌تان از جمله ضروری‌ترین نکات سفر به‌شمار می‌آید و در هنگام گم کردن پاسپورت فرآیند کارتان راحت‌تر انجام می‌شود.

  1. یک دوربین خوب به‌همراه داشته باشید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

سفر یادگاری‌ها و لحظات شادی را با خود به همراه دارد که ثبت این لحظات انگیزه‌های سفر به مناطق مختلف دنیا را دو چندان کرده است. امروزه پیشرفت‌های قابل توجهی در هنر عکاسی ایجاد شده است که آن را برای افراد جذاب و ساده کرده است. دوربین عکاسی همانند یک ماشین زمان است که یادآور خاطرات زیبا و شگفت‌انگیز می‌باشد و گردشگران از هر موقعیتی برای ثبت لحظه‌ها و اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. هر منطقه‌ای در جهان دارای شگفتی‌ها، داستان‌ها و فرهنگ منحصر به فرد خود است که ثبت آن‌ها در دوربین روح آن مکان را به دیگران انتقال می‌دهد. پیدا کردن یک لحظه‌ی مناسب در عکاسی در سفر یک مهارت کلیدی می‌باشد که احتیاج به تنظیم زمان دقیق و گاه ثانیه دارد که در هنر عکاسی به آن ساعات عکاسی می‌گویند. در کشورهای اطراف ایران دارای سوژه‌های جذاب و هیجان‌انگیزی برای عکاسی هستند که بدون شک تور استانبول، تور باکو و تور باتومی از محبوب‌ترین‌های آن هستند.

  1. از کیف کمربندی برای نگه‌داشتن پول و مدارکتان استفاده نکنید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

یکی از اشتباهات رایجی که گردشگران در هنگام سفرهای خارجی خود انجام می‌دهند، استتفاده از کیف های کمربندی برای قرار دادن پول‌ها و مدارک‌شان است. همه‌ی دزدها می‌دانند که این کیف‌ها چه کاربردی دارد و بدون شک داخل آن‌ها پول است.

  1. خرج سفرتان را بوجه بندی کنید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

یکی از نکاتی که در سفر بسیار حائز اهمیت است بوجه بندی خرج و مخارج است. پیشنهاد می‌شود که از ابتدای سفر برای مخارج خود یک سقف تعیین کنید تا بیش از حد خرج نکیند.

  1. یک شب قبل از پرواز وسایل‌تان را جمع کنید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

همیشه یک شب قبل از پرواز چمدانتان را ببندید و با خیال راحت استراحت کنید. هیچ وقت کارهایتان را برای دقایق آخر نگذارید، چون معمولا اغلب ما قبل از پرواز استرس داریم و کارهای عقب افتاده موجب افزایش این حس بد می شود.

  1. از فیلتر شکن استفاده کنید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

فیلترینگ تنها به ایران محدود نمی‌شود و بسیاری از کشورهای دنیا از این سیستم برای فیلتر کردن از برخی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. به‌علاوه زمانی که شما در سفر به اینترنت بی‌سیم متصل می‌شوید، احتمال حک شدن اطلاعات‌تان وجود دارد.

  1. از حوله‌ی مسافرتی استفاده کنید

نکته های کاربردی در سفر
نکته های کاربردی در سفر

پیش از سفر یک حوله‌ی مسافرتی تهیه کنید تا هرجایی که رفتید با خیال راحت از آن استفاده کنید. این حوله‌ها معمولاً سبک و کم حجم هستند.

Call Now Button