استانبول با میزبانی بیش از ۱۰۰ فستیوال و جشنواره ی متنوع، یکی از بهترین شهرهای اروپایی برای علاقه مندان حوزه ی فرهنگ و هنر میباشد. وجود تعداد بسیار زیادی از جشنواره های هنری موسیقی ورزشی، فیلم، رقص و گردشگری باعث شده که تور استانبول هرساله پذیرای جمع کثیری از چهره های فرهنگی و هنری جهان شود. موقعیت ویژه ی ترکیه و وجود اقوام بسیار سبب شده تا فرهنگ ترک ها با وجود سالیان دراز همچنان از اصالت و اعتبار خاصی برخوردار باشد. با روی کار آمدن دولتهای اسلام گرا و تغییر نگاه استرتژیک از غرب به شرق سبب شده تا جشنواره های مذهبی همچون رمضان، قدر و قربان در این این کشور با جلوه و شکوه خاصی برگزار شود و همین امر باعث شده تا ترکیه درسال های اخیر سهم قابل توجهی از توریستهای مسلمان را به خود اختصاص دهد. وجود بیش از ۱۰۰۰ جشن و مناسبت ملی در این کشور گواه این ادعاست که استانبول با داشتن بیشترین فستیوالهای بین المللی رتبه ی نخست را در این زمینه به خود اختصاص داده است. در ادامه به معرفی مهمترین جشنواره های بین المللی استانبول از دید صاحب نظران و متخصصان این حوزه میپردازیم.

تور استانبول نوروز ۹۷

استانبول یکی از شهرهای زیبا و می‌توان گفت محبوب‌ترین شهر ترکیه است. در میان تورهای نوروزی مردم تور استانبول را بیشتر از سایر تورهای ترکیه انتخاب می‌کنند زیرا این شهر مکانی مناسب هم برای تفریح و گردش و هم برای خرید است. برای تور استانبول نوروز ۹۷ برنامه‌های مختلفی ریخته می‌شود  که تورهای ارزان قیمت هم جزء آنها است. اگر در نوروز ۹۷ قصد سفر به استانبول را دارید حتما از یک ماه قبل تور خود را انتخاب کنید تا حق انتخاب بیشتری داشته باشید.

تور استانبول در دی ماه

اگرچه دی ماه یکی از سردترین فصل‌های سال برای سفر به ترکیه است اما قیمت تور ترکیه در این ماه از سال بسیار کاهش پیدا می‌کند و فرصتی مناسب پیش می‌آید  تا کسانی که به دنبال سفر ارزان به این شهر رویایی هستند هم بتوانند از استانبول دیدن کنند. ارزان بودن را می‌توان مهم‌ترین مزیت انتخاب تور استانبول در دی ماه ۹۶ دانست.

جدا از قیمت، تور زمستانی زیبایی‌هایی نیز دارد که ممکن است در هیچ فصل سال دیگر نتوانید دیدن این زیبایی‌ها را تجربه کنید. یکی از این زیبایی‌ها مراسم جشن سال نو میلادی است. در این ایام استانبول به شور و هیجان می‌افتد تا خود را برای جشن سال نو آماده کند. مراکز خرید بزرگ و معروف این شهر توریستی حراجی‌های خود را آغاز می‌کنند و بسیاری از  از گردشگران به منظور خرید راه خود را به سوی استانبول کج می‌کنند.

پکیج ها و تورهای لحظه آخری استانبول

چرا تور استانبول؟

انواع و اقسام ویژگی‌های استثنایی در یک شهر جمع شده‌اند تا تور استانبول شکل بگیرد؛ تور استانبول دقیقاً همان سفری‌ست که تمام نیاز گردشگران حرفه‌ای از یک سفر را برآورده می‌کند و آنقدر تفریج و جاذبه دیدنی در این تور وجود دارد که شاید در ۱ ماه هم نشود تمام آن‌ها را تجربه کرد!

بهترین زمان سفر به استانبول؛

تور استانبول شما را به شهری می‌برد که بین دو قاره قرار گرفته است و از این حیث در جهان سرآمد است. بهارها و تابستان‌های تور استانبول، آن چنان ویژه هستند که گردشگران را از سرتاسر جهان، مسافر تور ترکیه می‌کنند. آب و هوای استانبول در پاییز هم عالی است و تصاویر بسیار حیرت‌آوری در انتظار گردشگران این تور است.

رزرو تور استانبول؛

در تمام فصل‌های سال، امکان رزرو تور استانبول وجود دارد؛ چرا که مخاطبان این تور بسیار زیاد هستند و تورهای فراوانی برای بزرگ‌ترین شهر ترکیه ترتیب داده می‌شود. گردشگران و خانواده‌ها می‌توانند، تنها با یک تماس تلفنی خود را برای سفر به استانبول آماده کنند.

بهترین تور استانبول؛

بهترین تورهای استانبول به راحتی قابل دسترسی هستند. بهترین‌ها در این مورد آن‌هایی هستند که به سلایق و علایق شما توجه می‌کنند؛ از طرفی، به سبب تعدد و تنوع پروازها و هتل‌های استانبول، تور استانبول قادر به پوشش دادن تمام خواسته‌های گردشگران است.

پروازهای تور استانبول؛

در فصل‌های شلوغی نظیر بهار و تابستان، در تمام روزهای هفته پروازهای استانبول از سراسر کشور به مقصد ترکیه انجام می‌شوند تا تور استانبول بدون هیچ دغدغه‌ای انجام شود. این پروازها توسط بهترین هواپیمایی‌های کشور انجام می‌شوند و تقریباً تمام گردشگران از آن‌ها رضایت دارند.

قیمت تور استانبول؛

بین تورهای ترکیه، تور استانبول از لحاظ قیمت در شرایط متوسطی قرار دارد؛ اکثر گردشگران حرفه‌ای‌تر این تور را تجربه کرده‌اند و این موضوع عاملی‌ست برای اثبات این قضیه که این تور در دسترس همگان قرار دارد. همانطور که گفته شد، تنوع هتل‌ها باعث می‌شود که قیمت تور استانبول هم تنوع وحشتناکی داشته باشد!

و باز هم چرا تور استانبول؟!!

استانبول در سال ۲۰۱۰ به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده است. تورهای استانبول از چنان محبوبیتی در میان جهانیان برخوردارند که این شهر به عنوان یکی از توریستی‌ترین شهرهای اروپا شناخته می‌شود؛ حالا دوباره بپرسید چرا تور استانبول؟!!