هزینه های سفر به استانبول

هزینه های سفر به استانبول

استانبول یکی از شهرهای توریستی و زیبای جهان به‌شمار می‌آید که در بین گردشگران ایرانی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. در این شهر جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید بی‌نظیری قرار گرفته است که سالانه میلیون‌ها نفر از اقصی نقاط جهان از آن بازدید می‌کنند. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم هزینه‌های سفر به استانبول را بررسی کنیم.

هزینه‌های سفر به استانبول تفاوت چندانی با تهران ندارد و در برخی از موارد بیش‌تر و در برخی از موارد کم‌تر است. در تور استانبول شما می‌توانید به‌صورت زمینی و هوایی سفر کنید که بسیاری از مسافران از ایران و سایر کشورها از طریق هوایی وارد خاک این کشور می‌شوند. بین تورهای ترکیه، تور استانبول از لحاظ قیمت در شرایط متوسطی قرار دارد؛ همچنین بین کشورهایی که در نزدیکی ایران قرار دارند استانبول را می‌توان مقصدی نسبتا ارزان برای سفر ایرانیان دانست. اکثر گردشگران حرفه‌ای‌تر این تور را تجربه کرده‌اند و این موضوع عاملی‌ست برای اثبات این قضیه که این تور در دسترس همگان قرار دارد.

اگرچه شما می‌توانید با اقامت در یک هتل فوق لاکچری، یک کلاس پروازی عالی و سر زدن به تمام مراکز خرید و رستوران‌های معروف و مطرح استانبول یک سفر گران‌قیمت به استانبول  داشته باشید اما با پیمودن خلاف این راه یعنی اقامت در یک هتل معمولی، استفاده از بلیط چارتر و یا تورهای لحظه آخری و سر زدن گزینشی به مراکز خرید هزینه سفر شما به‌صورت چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

پس در خصوص قیمت تور استانبول نمی‌توان چیزی را به قطعیت گفت زیرا تنوع تورهای موجود آنقدر زیاد است که  هرکس با هر بودجه‌ای که دارد می‌تواند تور مناسب خود را پیدا کند.

در صورتی قصد دارید با ماشین شخصی خود به این شهر زیبا سفر کنید ملزم به پرداخت هزینه‌هایی چون اخذ گواهینامه‌ی بین‌المللی، پلاک بین‌المللی، درفترچه‌ی مالکیت یا کارت مالکیت خودرو، برچسب CD و IR و همچنین بیمه‌ی بین‌المللی ماشین هستید که هزینه‌ی زیادی را برای شما دربرخواهد داشت. شایان ذکر قیمت بنزین در ترکیه به‌نسبت ایران گران‌تر است، از این جهت بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از طریق هوایی وارد ترکیه شوند.

هزینه های سفر به استانبول
هزینه های سفر به استانبول

قیمت اقامت‌گاه‌ها

همچنین در مورد هزینه‌های هتل‌ها و اقامت‌گاه‌ها باید اشاره کنیم که که هتل‌های این شهر از تنوع بالایی برای تمامی سلیقه‌ها برخوردار هستند و اگر قصد دارید که هزینه‌های سفر خود را در تور ترکیه کاهش دهید می‌توانید در هاستل‌ها اقامت داشته باشید. هزینه‌ی اقامت در هتل‌ها به‌شرح زیر است:

هتل‌های 1 ستاره: بین 200 تا 75 لیر

هتل‌های 2 ستاره: بین 110 تا 300 لیر

هتل‌های 3 ستاره: بین 150 تا 300 لیر

هتل‌های 4 ستاره: بین 200 تا 700 لیر

هتل‌های 5 ستاره: بین 370 تا 1800 لیر

هزینه‌ی رستوران

رستوران‌های ترکیه دارای کیفیت بالایی هستند و قیمت غذاهای تفاوت چندانی با تهران ندارد. هزینه‌ی رستوران در استانبول

رستوران‌های متوسط: بین 15 تا 25 لیر

رستوران‌های لوکس: از 100 لیر به بالا

فست‌فودهای زنجره‌ای: در حدود 15 لیر

بهترین تورهای استانبول به راحتی قابل دسترسی هستند. بهترین‌ها در این مورد آن‌هایی هستند که به سلایق و علایق شما توجه می‌کنند؛ از طرفی، به سبب تعدد و تنوع پروازها و هتل‌های استانبول، تور استانبول قادر به پوشش دادن تمام خواسته‌های گردشگران است.

قیمت تور استانبول

بین تورهای ترکیه، تور استانبول از لحاظ قیمت در شرایط متوسطی قرار دارد؛ همچنین بین کشورهایی که در نزدیکی ایران قرار دارند استانبول را می‌توان مقصدی نسبتا ارزان برای سفر ایرانیان دانست. اکثر گردشگران حرفه‌ای‌ این تور را تجربه کرده‌اند و این موضوع عاملی‌ست برای اثبات این قضیه که این تور در دسترس همگان قرار دارد. اگرچه شما می‌توانید با اقامت در یک هتل فوق لاکچری، یک کلاس پروازی عالی و سر زدن به تمام مراکز خرید و رستوران‌های معروف و مطرح استانبول یک سفر گران‌قیمت به استانبول  داشته باشید اما با پیمودن خلاف این راه یعنی اقامت در یک هتل معمولی، استفاده از بلیط چارتر و یا تورهای لحظه آخری و سر زدن گزینشی به مراکز خرید هزینه سفر شما به‌صورت چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

Call Now Button