هزینه های سفر به باکو

هزینه های سفر به باکو

25/10/1397
نکات سفر

باکو بزرگ‌ترین شهر منطقه‌ی قفقاز در کنار دریای کاسپین به‌حساب می‌‌آید و در بین گردشگران ایرانی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. این شهر علاوه بر جاذبه‌های توریستی متعددی که در دل خود جای داده است دارای طبیعت بکر و آب‌وهوای مطلوب نیز می‌باشد و از لحاظ معماری گردشگران به آن لقب پاریس کوچک را داده‌اند. بناهای قرار گرفته در این شهر تلفیقی از مدرنیته و سنتی می‌باشد و که همین موضوع جذابیت تور باکو را دوچندان کرده است. همراه با سالیان سفر هزینه‌های سفر به باکو را مشخص می‌کنیم.

پول رسمی کشور آذربایجان منات است و گردشگران برای تبدیل ارز و سفر به این کشور می‌توانید در ایران دلار بخرید و آن را در صرافی‌های آذربایجان به دلار تبدیل کنید و یا می‌توانید برای تبدیل ارزهای غیر متداول همانند منات به شعب بانک ملی در سراسر کشور مراجعه کنید. شایان ذکر است که افرادی که دارای مسترکارت و یا ویزا الکترون هستند می‌توانند از اغلب دستگاه‌های خود‌پرداز پول دریافت کنند.

هزینه‌ی اقامت در باکو

یکی از ویژگی‌های بارز باکو هتل‌های متنوع آن هستند که براساس بوجه‌ی شما کیفیت و خدمات متنوعی را در اختیارتان قرار می‌دهند. به‌طور معمول طیفی از هتل‌های 3 تا 5 ستاره وجود دارند که در ادامه لیست قیمت آن‌ها بررسی می‌کنیم:

  • هتل‌های 3 ستاره: رنج قیمت بین 30 منات تا 100 منات آذرابایجان می‌باشد.
  • هتل‌های 4 ستاره: حدود 80 منات تا 300 آذربایجان است.
  • هتل‌های 5 ستاره: رنج قیمت بین 400 منات تا 3000 منات برای هر شب در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است که در شهر باکو حدود 50 هاستل نیز قرار گرفته است که قیمتشان به‌نسبت هتل‌های ذکر شده پایین‌تر است و برخی از آن‌ها نیز تا مرکز شهر فاصله‌ی نزدیکی دارند.

هزینه های سفر به باکو
هزینه های سفر به باکو

قیمت تورهای باکو

تورهای باکو جزو تورهای ارزان به‌شمار می‌آیند و این امکان را فراهم می‌کند که گردشگران بودجه بیشتری را برای تفریح و غذا در باکو در نظر بگیرند. برای اطلاع از قیمت تورهای باکو می‌توانید با کارشناسان سالیان سفر در ارتباط باشید، اما این را بدانید که هزینه این تورها در مقایسه با سایر تورهای اطراف ایران کم‌تر است. این را بدانید که گردشگران زیادی علاقمند به تورهای باکو هستند؛ پس بهتر است که از پیش اقدام به رزرو تور کنید  که مبادا امکانات موردانتظارتان را از دست بدهید. تورهای زمینی زیادی هم برای باکو وجود دارد و اتوبوس‌هایی لوکس گردشگران را به این شهر می‌رسانند؛ اما نکته قابل توجه این است که نزدیکی شهر باکو به ایران، این امکان را فراهم می‌کند که گردشگران بتوانند مسافرتی کوتاه به این شهر را تجربه کنند؛ در این صورت نمی‌ارزد که مدت زیادی از وقت سفر در راه هدر شود. از طرف دیگر، پروازهای تور آذربایجان هم با امکانات مطلوبی انجام می‌شوند و هیچ‌گونه نگرانی در مورد آن‌ها وجود ندارد.

هزینه‌ی رستوران

رستوران‌های باکو نیز همانند هتل‌های این شهر دارای رتبه‌بندی مختلفی هستند و قیمت آن‌ها برحسب کیفیت غذا و خدمات ارائه شده متفاوت می‌باشد. به‌طور کلی قیمت غذا در رستوران‌های ارزان بین 6 تا 15 منات، در رستوران‌های متوسط بین 15 تا 30 منات و در رستوران‌های لاکچری قیمت غذا از 30 منات به‌بالا می‌باشد.

هزینه‌ی حمل‌ونقل

یکی از ویژگی‌های بارز حمل‌ونقل باکو علاوه بر ارزان بودن آن مسیرهای دسترسی آن می‌باشد وما می‌توانید از اتوبوس، مترو و تاکسی برای جابه‌جا شدن و بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهر استفاده کنید. هزینه‌ی اتوبوس و مترو در آذربایجان 0.3 منات می‌باشد، شایان ذکر است که هزینه‌ی تاکسی در باکو برحسب کیلومتر محاسبه نمی‌شود و حداقل هزینه‌ی کرایه‌ی آن از 5 منات آذربایجان شروع می‌شود. در سال 2011 برخی از تاکسی‌های با سبک تاکسی‌های لندن وارد خیابان‌های باکو شدند که جذابیت خاصی را بوجود آورده است.

هزینه‌ی خرید سوغاتی

کشور آذربایجان دارای سوغاتی‌های بی‌نظیری را در دل خود جای داده است که از جمله‌ی آن می‌توان به صنایع دستی همراه با رنگ روغن، فرش و قالیچه اشاره کرد. سوغاتی‌های این شهر در اکثر فروشگاه‌ها و بازارهای آذربایجان به‌فروش می‌رسد. از آن‌جایی که برای صنایع دستی نمی‌توان هزینه‌ی مشخصی را تعیین کرد، بنابراین توصیه می‌شود که برای پیدا کردن قیمت‌های مقرون به‌صرفه‌تر از بازار سنتی باکو خرید کنید.

تجارب، دیدگاه‌ها و نظرات خود را با ما و دیگران در سالیان سفر به اشتراک بگذارید و به ما بگویید این‌بار هزینه‌های سفر به چه شهر و کشوری را برای شما تدارک ببینیم.

 

Call Now Button