قلعه‌ی آنکارا

قلعه‌‌ی آنکارا، شکوه تاریخی در ترکیه

09/07/1397
آنکارا

آنکارا از جمله شهرهای باستانی ترکیه به‌حساب می‌آید که به‌واسطه‌ی تاریخی بودن آن مکان‌های باستانی زیادی را در دل خود جای داده است. یکی از این مکان‌های تاریخی قلعه‌ی آنکارا می‌باشد که هرساله علاقه‌مندان زیادی را در تور آنکارا مجذوب خود می‌کند.

این قلعه بازمانده از قرون وسطی می‌باشد و شما می‌توانید تلفیقی از معماری باستان، عثمانی و حتی سلجوقیان را در آن مشاهده کنید. جنس قلعه‌ی آنکارا از سنگ است و شکوه خاصی را در شهر آنکارا پدید آورده است. در زمان حمله‌ی ایرانیان به ترکیه در زمان ساسانیان بسیاری از بناهای این شهر به‌کلی از بین رفت اما این بنا به‌سبب قرار گرفتن در تپه‌ای بلند و سرسبز به‌جای مانده است.

جالب است بدانید که این قلعه دارای مساحت بسیار زیادی می‌باشد ، به‌همین دلیل جشن‌ها و کنسرت‌های زیادی را به خود دیده است. بسیاری از افراد براین باور هستند که قلعه‌ی آنکارا برای اهداف نظامی بنا شده است، موضوعی که بسیاری از برخی از باستان‌شناسان آن را تاکید نمی‌کنند. اگر شما هم در تور ترکیه از این قلعه بازدید کرده‌اید، تجارب و دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید. ما منتظر نظرهای شما خوبان هستیم.

Call Now Button