اگر بخواهیم یکی از ارزان‌ترین و کم‎دردسر‌ترین‌ تورهای ترکیه را معرفی کنیم؛ بی‎شک به تور آنکارا خواهیم رسید! قطعا قیمت تور آنکارا از سایر تورهای ترکیه ارزان‎تر است. اگرچه باوجود تور ارزان و لحظه آخری آنکارا که به فراوانی  به مقصد این شهر وجود دارند؛ این شهر به‎عنوان مقصدی برای سفر تفریحی درمیان ایرانیان محبوبیت چندانی ندارد اما؛ ایرانیان زیادی سالانه برای انجام امور اداری، انگشت‎نگاری و دیگر کارهای مربوط به سفارت کانادا، انگلیس، آمریکا و… به این شهر سفر می‎کنند.  درمیان ایرانیان تور آنکارا سفارت کانادا و آمریکا مورد استقبال بیشتری نسبت به تور تفریحی این شهر  قرار می‎گیرند.

شاید آنکارا به‎لحاظ موقعیت مکانی خاص و قرارگیری در نقاط مرکزی ترکیه و عدم دسترسی‌اش به سواحل معروف این کشور، کمی مهجور به نظر برسد اما؛ این نکته باعث نمی‌شود که گردشگران اروپایی به این شهر سرازیر نشوند! عدم محبوبیت تور آنکارا در میان ایرانیان، بدون شک به عدم شناخت آنها از این شهر باز می‌گردد. این عدم شناخت باعث می‌شود ایرانیان نخواهد آن دسته از جاذبه‌های گردشگری که ممکن است در آنکارا با آن روبرو شوند را؛ تجربه کنند.

پکیج ها و تورهای لحظه آخری آنکارا

خدمات انگشت نگاری ویزا در آنکارا

یکی از علت‎های اصلی انتخاب آنکارا به‎عنوان مقصد سفر توسط ایرانیان طی کردن مراحل اخذ ویزای انگلیس و کانادا (انجام انگشت‌نگاری) در این شهر است. انگشت‎نگاری برای اخذ ویزا می‌تواند دشواری‌هایی زیادی برای متقاضیان ویزای کانادا و انگلیس ایجاد کند. مزیت آنکارا به‎نسبت سایر شهرها برای طی کردن مراحل اخذ ویزا، این است که معمولاً سفارت کانادا و سفارت انگلیس در این شهر خلوت‌تر است و همچنین پاسخگویی به درخواست‌های ویزا سریع‌تر انجام می‌شود.

خدمات سالیان سفر برای انگشت نگاری سفارت کانادا و انگلیس در آنکارا:

آژانس مسافرتی سالیان‎سفر مجری تورهای آنکارا برای آن‎دسته از مسافرانی که به‎منظور انجام خدمات انگشت‎نگاری قصد سفر به آنکارا را دارند خدمات زیر را ارائه می‎دهد.

  • برنامه‎ریزی تورهای کوتاه مدت به منظور طی کردن مراحل اخذ ویزا
  • ترانسفر رایگان از هتل به سفارت و بالعکس
  • درصورت ازدحام جمعیت در صفوف سفارت، به منظور جلوگیری از هدر رفتن وقت شما، سالیان سفر فرایند نوبت‎گیری را انجام خواهد داد.

موقعیت شهری آنکارا

شهر آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور می‎باشد که بیش از 4 میلیون نفر جمعیت دارند. شهر آنکارا از لحاظ موقعیت جغرافیایی بین 4 رشته کوه و همچنین 3 رودخانه قرار گرفته است. جالب است بدانید یکی از بزرگ‎ترین اقلیت‎های آنکارا را کردها را تشکیل می‎دهند. بیشتر مردم این شهر مسیحی هستند.

شهر آنکارا را در قدیم با نام‎های آنگورا و آنقره می‎شناختند. این شهر بخش بزرگی از بار اقتصادی کشور ترکیه را به دوش می‎کشد و جایگاه ویژه‎ای در صنعت و تجارت کشور ترکیه دارد. در قدیم آنکارا یکی از قطب‎های کشاورزی این کشور محسوب می‎شد اما امروزه آنتالیا جای آن را گرفته است.

آنکارا شهری تاریخی است که اکثر مردم آن را ترک‎های آناتولی تشکیل داده‎اند. اما این شهر با وجود قدمتی که دارد هنوز هم به‎عنوان یکی از مدرن‎ترین شهرهای ترکیه به‎حساب می‎آید. این تلفیق معماری های سنتی و مدرنیته این شهر را زیباتر کرده است.

چرا تور آنکارا

زمان سفر به آنکارا

شهر آنکارا پایتخت ترکیه و بزرگترین شهر این کشور بعد از استانبول می‌باشد. پایتختی که در سال‎های اخیر رشد فوق‎العاده‎ای در زمینه گردشگری داشته و در تاریخ معاصر ترکیه از جایگاه بسیار ویژه‎ای برخوردار است. رشد و شکوفایی آنکارا بعد از جنگ جهانی اول و با شکست امپراطوری عثمانی آغاز و با رهبری آتاتورک به اوج خود نزدیک‌تر شد.

این شهر دارای موزه‌ها و مناطق گردشگری بسیار زیادی است ولی از لحاظ گردشگری و توریستی هیچگاه رقیب قدرتمندی برای شهرهای توریستی‎ای همچون استانبول و آنتالیا _خصوصا در نظر ایرانیان_ نبوده است. اما این به معنای آن نیست که آنکارا از لحاظ گردشگری حرفی برای گفتن نداشته باشد. این شهر نیز مانند سراسر ترکیه از لحاظ تاریخی و توریستی زیباست و حتی دارای آثار فراوانی از تمدن‎های باستانی مختلف همچون پارسیان، یونانی‌ها، رومی‌ها و فینیقی‌هاست. شاید باید علت اینکه ایرانیان به تور آنکارا مانند تورهای دیگر ترکیه علاقه نشان نمی‎دهند را در این جستجو کرد که تفریحات این شهر نسبت به شهرهایی مانند آنتالیا و بدروم و… کمتر  می‎باشد. با این وجود درحال حاضر  تور آنکارا لحظه آخری جزو آفرهایی است که هر روزه برای آن برنامه‎ریزی می‎شود و این امر را می‎توان نشان‎دهنده این دانست که این تور درحال پیدا کردن جایگاه خود درمیان علاقمندان به سفر است.

بهترین زمان سفر به آنکارا

بهترین زمان سفر به آنکارا فصل بهار است؛ اما در تابستان و پاییز هم طبیعت اطراف شهر جلوه خاصی دارد. در بهار جنب‎وجوش گردشگران در این شهر زیاد می‌شود و شهر، در ازدحام حضور گردشگران هیجان بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کند. تور آنکارا در بهار و ابتدای تابستان، در بهترین کیفیت ممکن انجام می‌شود. همچنین به‎دلیل اینکه تورهای بیشتری در بهار برای آنکارا برنامه‎ریزی می‎‎شود؛ تعداد و تنوع تورهای لحظه‎آخری آنکارا در این فصل بیشتر است.

قیمت تور آنکارا

بین تورهای ترکیه قیمت تور آنکارا ارزان‎تر از سایر تورها محسوب می‌شود. بااین‎حال پیدا کردن تور لحظه آخری و ارزان آنکارا می‎تواند قیمت‎ها را باز هم برای شما مناسب‎تر کند. در فصل بهار قیمت تور آنکارا بسیار مقرون به‌صرفه‌تر از سایر تورهای خارجی‌ می‌باشد. گردشگران می‌توانند با بودجه کمی این تور را تجربه کنند. حتی تا اواخر خرداد هم که قیمت سایر تورها افزایش می‌یابد، قیمت تور آنکارا ثابت می‌ماند.

مانند سایر تورهایی که آژانس مسافرتی سالیان سفر برای همراهانش در نظر می‌گیرد، این تور هم تنها با یک تماس تلفنی قابل رزرو است اما، بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر از ویژگی‎های خاص این تور قبل از رزرو از کارشناسان سالیان سفر کمک بخواهید.

فرودگاه آنکارا

تور آنکارادر ۲۸کیلومتری شهر آنکارا فرودگاه بین‎المللی اسن بوگا (Ankara Esenboğa Airport) قرار دارد. این فرودگاه یکی از فرودگاه‎های اصلی ترکیه است و به‎عنوان قطب اصلی هواپیمایی ترکیش نیز شناخته می‎شود. این فرودگاه بین‎المللی دارای ۲باند آسفالت و ۲ترمینال برای پروازهای داخلی و بین‎المللی می‎باشد. برای دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر و برعکس می‎توانید از اتوبوس‎های شهری، اتوبوس‎های ویژه فرودگاه و تاکسی استفاده کنید.

مقایسه تورهای زمینی و هوایی آنکارا

تورهای زمینی آنکارا چندان طرفدار ندارند و درحال‎حاضر بسیار محدود شده‌اند. دلیل این قضیه می‌تواند پروازهای عالی تور آنکارا، تورهای لحظه آخری آنکارا و… باشد که گردشگران را از تحمل رنج سفر زمینی باز می‌دارند. پروازهای آنکارا از شهرهای بزرگ ایران و با ایرلاین‎های متنوع انجام می‌شود و گردشگران و تاجران زیادی را به این شهر می‌رسانند. برای مثال شما در هر زمانی که بخواهید می‎توانید تور آنکارا با پرواز ماهان و یا هر شرکت هواپیمایی دیگری بیابید. هواپیماها و خدمات بسیار مطلوبی برای این پروازها در نظر گرفته شده است. بیشتر پروازهای آنکارا در ایران توسط هواپیمایی ماهان انجام می‎شود. از آنجایی که بخش زیادی از تورهای آنکارا برای رفتن به سفارت کانادا و سفارت انگلیس برای انجام انگشت‎نگاری است؛ تور زمینی آنکارا می‎توان وقت زیادی از مسافران هدر دهد.

مراکز خرید آنکارا

مرکز خرید آنکارا

یکی از ویژگی‌های تور آنکارا که قبلتر موردتوجه ایرانی‌ها قرار گرفته است؛ مراکز خرید بزرگ شهر آنکارا می‎باشد. بسیاری از بزرگ‌ترین برندهای جهان در این مراکز شعبه دارند و اجناس‌شان را با قیمت‌هایی باورنکردنی به‎فروش می‌رسانند. به‎طوری که بسیاری از فروشگاه‌های ایرانی از همین شهر اجناس‌شان (به خصوص لباس) را وارد کشور می‌کنند. مسلماً هزینه‌های گمرکی و سود فروش هم به آنها افزوده می‌شوند. از آنجایی که آنکارا یکی از بهترین شهرها برای خرید لباس و لوازم الکترونیکی است؛ توصیه می‎شود حداقل یک بار لذت خرید کردن از مجتمع‌های تجاری بزرگ این شهر را تجربه کنید.

خیابان‌های آنکارا هم می‌توانند محل فوق‌العاده مناسبی برای گشت‎وگذار و پیاده‌روی باشند. کافه و بارهای این شهر، تجربه یک سفر اروپایی را در اختیار مهمان‌های تور آنکارا می‌گذارند. همچنین گردشگران می‌توانند در خیابان‌های آنکارا به مغازه‌هایی سر بزنند که شاید در عمرشان ندیده باشند! لباس‌فروشی‌هایی که یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در اقتصاد پویای ترکیه ایفا می‌کنند؛ در این خیابان‎ها قرار دارند.

دیدنی‎های آنکارا

اگرچه آنکارا مانند استانبول پر از تاریخ و تمدن و زیبایی و مانند کوش‎آداسی پر از جاذبه‎های طبیعی نیست اما، به‎عنوان یک شهر توریستی در ترکیه جاذبه‎هایی دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست. برای مثال مقبره آتاتورک که به‎جرئت می‎توان او را مهم‎‎ترین شخصیت سیاسی ترکیه دانست؛ در این شهر قرار دارد. مقبره آتاتورک را باید مهم‎ترین جاذبه گردشگری آنکارا دانست. علت آن اهمیت این شخصیت به‎عنوان بنیان‎گذار ترکیه است. مقبره آتاتورک در سال ۱۹۴۴ بر روی یک تپه در بخش آنتیپ ساخته شد اما، کامل شدن آن تا سال ۱۹۵۳ به‎طول انجامید. قلعه آنکارا، شهربازی آنکارا و معبد آگوستوس از دیگر جاذبه‎های توریستی مهم شهر آنکارا محسوب می‎شوند. همچنین در تور آنکارا می‎توانید از تفریحات مهیجی که در این شهر وجود دارد نیز استفاده کرده و لذت ببرید.

آنکارا دروازه ورود به قونیه

تور قونیه یکی از تورهایی است که سالانه به‎صورت محدود برگزار می‎شود. مراسم بزرگداشت مولانا جلال‎الدین بلخی بهترین بهانه برای برگزاری این تور و شرکت ایرانیانی که به این شاعر بلند آوازه علاقه دارند در این مراسم بزرگداشت می‎باشد.

در این زمان توریست‎ها می‎توانند از این مراسم در آرامگاه مولانا در شهر قونیه که همراه با رقص سماع برگزار می‎شود؛ بازدید کنند. تور قونیه هم به‎صورت زمینی و هم به‎صورت هوایی وجود دارد اما، بسیاری آنکارا را دروازه  ورود به قونیه می‎دانند زیرا گردشگران می‎توانند به‎راحتی از طریق قطار از آنکارا خود را به قونیه برسانند. درواقع تور آنکارا و قونیه را یکی کرده و با یک تیر دو نشان بزنند.

هتل های آنکارا

هتل‌های آنکارا که در دسته‌بندی‌های مختلفی ساخته شده‌اند؛ امکانات بسیار خوبی را با قیمتی بسیار ارزان‌تر از سایر شهرهای توریستی ترکیه در اختیار مهمان‌های‌شان قرار می‎دهند. این هتل‌های ویژه، امکان تجربه یک سفر راحت و بی‌دغدغه را برای گردشگران فراهم می‌کنند. تقریباً اکثر گردشگران از هتل‌های آنکارا رضایت دارند. کسانی که تور آنکارا را برای سفارت کانادا و انگلیس انتخاب می‎کنند؛ توجه داشته باشند که بهتر است هتل‌های نزدیک به سفارت موردنظرشان را انتخاب کنند تا بتوانند حداکثر استفاده را از زمان خود ببرند.

نکاتی که باید قبل از سفر به آنکارا بدانیم

مقبره آتاتورکدر سفر به آنکارا خوردن حداقل یک وعده غذایی از غذاهای خیابانی را فراموش نکنید. طعم این غذا تا آخر عمر زیر زبانتان خواهد ماند.

  • مردم آنکارا به زبان ترکی استانبولی صحبت می‎کنند و واحد پولشان لیر است.
  • در آنکارا از مقبره آتاتورک دیدن کنید. میراث بزرگ او برای ترکیه حتما شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

همچنین برای اینکه با فرهنگ و تمدن مردم شهر آنکارا بیشتر آشنا شوید حتما سری به موزه تمدن آناتولی بزنید.

تلفن‎‌های ضروری:

پلیس: ۱۵۵

آمبولانس: ۱۱۲

آتش‌نشانی: ۱۱۰

پلیس گردشگری: ۵۲۷۴۵۰۳

مطالب مرتبط با آنکارا

Call Now Button