اگر بخواهیم در مورد تورهای ترکیه به یکی از ارزان‌ترین و کم دردسر‌ترین‌ها اشاره کنیم، بدون شک به تور آنکارا خواهیم رسید! این تور به طور قطع ارزان‌ ترین تور ترکیه است و رقابتی هم با سایر تورهای ترکیه ندارد! شاید گفتن این حرف کمی عجیب به نظر برسد، اما تور آنکارا محبوبیت چندانی در میان گردشگران ایرانی ندارد! در تصحیح جمله قبل باید خاطر نشان کرد که این اشتباه بزرگی از جانب گردشگران ایرانی‌ست که هنوز تور آنکارا را جدی نگرفته‌اند!

شاید آنکارا به لحاظ موقعیت مکانی خاصش و قرارگیری در نقاط مرکزی ترکیه و عدم دسترسی‌اش به سواحل معروف ترکیه، کمی مهجور به نظر برسد، اما این نکته باعث نمی‌شود که گردشگران اروپایی به این شهر سرازیر نشوند! عدم محبوبیت تور آنکارا در میان ایرانیان، بدون شک به عدم شناخت آن‌ها از این شهر باز می‌گردد و همین نکته باعث می‌شود که گردشگران ایرانی فرصت‌های بسیاری را در سفر آنکارا از دست بدهند.

تور آنکارا دروازه سفر به قونیه است و علاقمندان به بازدید از این شهر تاریخی که تاریخش به شدت با تاریخ ایران قدیم پیوند دارد، می‌توانند به نحو احسن از این تور استفاده کنند. مخصوصاً در زمانی که مراسم بزرگداشت مولانا جلال‌الدین شاعر و حکیم مطرح ایرانی در این شهر برگزار می‌شود، مردم زیادی از سراسر جهان خود را به این شهر می‌رسانند.

هتل های آنکارا جزو بهترین هتل های ترکیه هستند؛ این هتل‌ها که در دسته‌بندی‌های مختلفی ساخته شده‌اند، امکانات بسیار خوبی را با قیمتی بسیار ارزان‌تر از سایر شهرهای توریستی ترکیه در اختیار مهمان‌های‌شان می‌گذارند. این هتل‌های ویژه امکان تجربه یک سفر راحت و بی‌دغدغه را برای گردشگران فراهم می‌کنند و تقریباً اکثر گردشگران از هتل‌های آنکارا رضایت دارند.

تورهای لحظه آخری آنکارا

یکی دیگر از ویژگی‌های تور آنکارا که کمتر موردتوجه ایرانی‌ها قرار گرفته است، مراکز خرید بزرگی هستند که بسیاری از بزرگ‌ترین برندهای جهان در آن‌ها شعبه فروشگاهی دارند و اجناس‌شان را باقیمت‌هایی باورنکردنی به فروش می‌رسانند. به طوری که بسیاری از فروشگاه‌های ایرانی از همین شهر اجناس‌شان را (به خصوص لباس) وارد کشور می‌کنند و مسلماً هزینه‌های گمرکی و سود فروش هم به آن‌ها افزوده می‌شوند. آنکارا یکی از بهترین شهرها برای خرید لباس و لوازم الکترونیکی است و بهتر است لااقل یک بار لذت خرید کردن از مجتمع‌های تجاری بزرگ آنکارا را تجربه کنید.

خیابان‌های آنکارا هم می‌توانند محل فوق‌العاده مناسبی برای گشت و گذار و پیاده‌روی باشند و کافه و بارهای این شهر، تجربه یک سفر اروپایی درست و حسابی را در اختیار مهمان‌های تور آنکارا می‌گذارند. همچنین گردشگران می‌توانند در خیابان‌های آنکارا به مغازه‌هایی سر بزنند که شاید در عمرشان ندیده باشند! لباس‌فروشی‌هایی که یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در اقتصاد پویای ترکیه ایفا می‌کنند.

آنکارا پایتخت ترکیه و بزرگترین شهر این کشور بعد از استانبول میباشد.پایتختی که در سالهای اخیر رشد فوق العاده ای داشته و در تاریخ معاصر ترکیه از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است.با وجود اینکه این شهر از لحاظ تحولات فرهنگی ٬ سیاسی و اقتصادی مهمترین شهر این کشور در عصر معاصر بوده ولی از لحاظ قدمت و تمدن حرف زیادی برای گفتن ندارد.رشد و شکوفایی آنکارا بعد ازجنگ جهانی اول و با شکست امپراطوری عثمانی آغاز شد و با ظهور ترکیه ی نوین به رهبری آتاتورک و جنبش های سیاسی و ملی گرانه ی ترکها ٬ به اوج خود نزدیک تر شد.بعد از انتخاب آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه ٬ معیارهای فرهنگی و توسعه ای آن به شدت دچار تغییر شد تا جایی که امروزه ٬ آنکارا از لحاظ معیارهای فرهنگی علمی و اقتصادی تقریبا مدرنترین و بهترین شهر ترکیه محسوب میشود.اما از لحاظ گرشگری و توریستی وضعیت این شهر کمی متفاوت تر است.با وجود اینکه آنکارا دارای موزه ها و مناطق گردشگری بسیاریست ولی از لحاظ گردشگری و توریستی هیچ گاه رقیب قدرتمندی برای شهرهای توریستی ای همچون استانبول و آنتالیا نبوده است.به هر حال آنکارا بیش از آنکه شهری توریستی باشد٬ شهری علمی و سیاسیست.اما این به معنا نیست که آنکارا از لحاظ گردشگری حرفی برای گفتن نداشته باشد.این شهر نیز مانند سراسر ترکیه از لحاظ تاریخی و توریستی زیباست و حتی دارای آثار فراوانی از تمدنهای باستانی ای همچون پارسیان ٬ یونانی ها ٬ رومی ها و فینیقی هاست.

بیشتر بخوانید