آذربایجان، سرزمین آتش

آذربایجان کشوری است که در منطقه قفقاز در برخورد دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است که همین موضوع باعث ایجاد فرهنگ غنی در این کشور شده است. این کشور به سرزمین آتش شهره است و با داشتن کوه‌های استوار، رودهای خروشان، با تاریخ و فرهنگ تا به امروزه ایستاده و و با دنیای مدرن امروزی پیوند خورده است. از این جهت آذربایجان در زمینه توریست و جاذبه‌های گردشگری مشتاقان زیادی را هر ساله از اقسا نقاط جهان به این سرزمین می‌کشاند، به علاوه تور آذربایجان درچند سال گذشته از محبوبیت بیش‌تری در بین ایرانیان برخوردار بوده است. در ادامه جاذبه‌های گردشگری آذربایجان را بررسی می‌کنیم:

باکو

سفر به آذربایجان

باکو، پایتخت کشور آذربایجان به‌حساب می‌آید که در امتداد دریای خزر قرار گرفته است. وجود تعداد بسیاری از پارک‌های ساحلی و برگذاری برنامه‌های متعدد هنری از جمله موسیقی، تئاتر و اپرا جذبه خاصی به این شهر داده است. در کنار تمام این‌ها، حتما در تور باکو برج‌های شعله این شهر را از دست ندهید که در شب نمای فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کند. این شهر مدرن موزه‌های هنری معاصر را به تصویر می‌کشد که بیش از 900 اثر هنری از هنرمندان کشور خود را به نمایش می‌گذارد و برای کسانی که علاقه‌مند به فرهنگ مدرن هستند ارزش دیدن را دارد.

ایچری شهر

سفر به آذربایجان

ایچری شهر در مرکز باکو قرار گرفته است که به دلیل شاهکارهای معماری در یونسکو به ثبت رسیده است. تاریخ برخی از آثار این منطقه به قرن 12 میلادی بازمی‌گردد که از جمله آن می‌توان به قلعه شیروان‌شاه اشاره کرد. همچنین ایچری شهر دارای صنایع دستی و نساجی همانند فرش می‌باشد در سطح شهر در بسیاری از مارکت‌ها به فروش می‌رسد.

پارک ملی آبشرون

سفر به آذربایجان

پارک ملی آبشرون که در سال 2005 به رسمیت شناخته شده است در منطقه‌ای به وسعت 783 هکتاری در خزر شهر باکو در شبه جزیره آبشرون واقع شده است. پارک ملی آبشرون حیوانات مختلف از جمله غزال، پرندگان گوناگون، شغال و مرغان دریایی را دارا می‌باشد که با هدف اصلی حفاظت از حیوانات این منتظقه تاسیس شده است.

آتش فشان قره‌سو

سفر به آذربایجان

کشور آذربایجان دارای 350 آتش‌فشان است که از این حیث رکوردار در جهان محسوب می‌شود. یکی از معروف‌ترین آن‌ها، آتش‌فشان قره‌سو است که مواد خود را هزار متر به هوا پرتاب می‌کند که این امر حاصل از رها شده گاز در زیر زمین می‌باشد.  این آتش‌فشان حدود 25 سال پیش فوران کرده است و سطح آن شبیه کره ماه است.

قوبوستان

سفر به آذربایجان

قوبوستان از جمله آثار تاریخی این کشور می‌باشد و حدود 6000 تصویر بروی آن حک شده است که قدمت آن به 15 هزار سال تخمین زده شده است. یونسکودر سال 2007 قوبوستان را در لیست خود قرار داده است. حفاری‌های باستان‌شناسی نشان دهنده شهرک‌سازی انسانی و حتی قصرهای باستانی است.

دریای خزر

سفر به آذربایجان

دریای خزر بزرگ‌ترین دریاچه‌ی جهان می‌باشد و طول آن 371000 کیلومتر مربع تخمین زده می‌شود که بخشی از کشور آذربایجان را پوشش می‌دهد. آب این دریاچه شور است که نسبت شوری آن نسبت به آب اقیانوس‌ها و دیاها کمتر است، این بدان معناست که دریای خزر برای شنا بسیار مناسب است.

منبع: visit Azerbaijan

Call Now Button