موزه باستان‌شناسی باتومی

موزه باستان‌شناسی باتومی

02/02/1397
گرجستان

به بهشت گرجستان، نزدیک ترین ساحل دریای سیاه برای ایرانی ها، زیباترین و توریست پذیرترین بنادر گرجستان و دومین شهر پرجمعیت گرجستان سفر کنید.

شما می توانید بدون هیچ دغدغه ای نسبت به امنیتش در خیابان هایش قدم بزنید، با مردمان مهمان نواز و مهربانش گپ و گفت داشته باشید و با تور گرجستان از دیدنی های تاریخی و تفریحی باتومی لذت ببرید.

جالبه بدانید این شهر، 80% مردمش ارتودوکس و 20% آن ها مسلمان هستند و می توانید از مساجد و کلیساهای زیبای این شهر هم دیدن کنید.

شهر باتومی

همچنین می توانید با بازدید از باغ گیاه شناسی، دلفیناریوم، دریاچه نوریگلی، موزه هنرهای زیبای آجرا، آبشار ماخونتستی، برج الفبا، مجسمه عشق متحرک علی و نینو، موزه باستان شناسی باتومی و خیلی مکان های دیدنی جذاب دیگر این شهر در تور باتومی لذت ببرید.

در این مطلب، شما را با یکی از موزه های محبوب گرجستان در شهر باتومی به اسم Batumi Archeological Museum آشنا می کنیم.

پس فرصت را از دست ندهید، همزمان با مطالعه این موزه شگفت انگیز، خودتان را برای گردش در کشور تاریخی و دیدنی آماده کنید و با تور باتومی خودتان را به این شهر خاطره انگیز برسانید.

در موزه باستان شناسی باتومی چه چیزهایی می بینیم؟


قدیمی ترین و بهترین موزه در گرجستان…

22800 مورد تاریخی در این موزه…

آرشیو گسترده از عکس و کتاب های علمی…

موزه باستان شناسی باتومی ، حدود 25 سالی می شود که درب هایش را به روی تاریخ دوستان و تاریخ دانان و جویندگان تاریخ گشوده است و همه ساله به محبوبیت خودش با این آثار بی نظیر و ارزشمند می افزاید.

موزه باستانشناسی باتومی

این موزه تاریخی در حال حاضر 22800 اثر تاریخی، که اکثرا از حفاری های باستانی روستاهای اطراف باتومی کشف شده اند، در خود جای داده است.

Batumi Archeological Museum از دو طبقه مجزا تشکیل شده که هر طبقه دکوراسیون و طراحی زیرکانه و متفاوتی مخصوص همان عصر را دارد؛ در طبقه اول آثار تاریخی عصر حجر و آهن را می بینید که به قبیله کولخیس ها بر می گردد، این طبقه وسایل خیره کننده ای از چند ده هزار سال پیش را به نمایش گذاشته و مجموعه ای غنی از آثار تاریخی این دوره را به خودش اختصاص داده است.

در طبقه همکف داستان به کلی متفاوت است و به زمان دیگر سفر می کنید، اشیایی که متعلق به اوایل تا اواخر قرون وسطاست را می بینید؛ بسیاری از این اشیا گران بها بر اثر حفاری های باستانی شهر آجاریان، در این طبقه نگهداری می شوند.

حفاری های موزهانواع مختلف عتیقه جات، ظروف سفالی و شیشه ای، مجسمه های رومی و سکه های طلا و برنز یونانی و رومی (در نزدیکی قلعه گینو جمع آوری شده)، چشمانتان را به خودش می دوزد و شما را به آن دوران می برد.

همچنین در این موزه تاریخی شگفت انگیز، یک گنج پنهان از شهر خلواچوری را می بینید، گنجی که می توان به عنوان شاهد و مدرک از ارتباط اعراب با آجاری ها در زمان سلطه فرمانروایان عثمانی در اواسط قرون وسطی، نام برد.

طبقه اول موزه باستان شناسی باتومی

تاریخ زیبایی در خود به نمایش گذاشته، در موزه باستان شناسی باتومی می توانید گذر زمان را در یک نگاه شاهد باشید و پیشرفت هنر و فرهنگشان را حس کنید.

ما نمی گوییم که موزه باستان شناسی باتومی را “باید‌” ببینید، ولی اگر دوست داشتید با تاریخ گرجی ها و تکاملشان آشنا شوید، این موزه می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.

دسترسی های Batumi Archeological Museum

فاصله این موزه با مرکز شهر زیاد نیست و در خیابان Chavchavadze قرار دارد و کمتر از نیم ساعت از مرکز شهر به موزه می رسید؛ اگر از بناهای باستانی باتومی دیدن کرده اید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از اشیا تاریخی با ارزش این کشور هم دیدن کنید.

هزینه بازدید

بازدید از موزه باستان شناسی باتومی برای دانش آموزان 5/0 لاری، دانشجویان 1 لاری، بزرگسالان 2 لاری است.

اما کودکان زیر 6سال، سربازها، کارمندان موزه های خارجی و یا معلولین از پرداخت هزینه بازدید معاف هستند.

همچنین بازدید از سالن و صندوق طلا 3 لاری و تورهای راهنما 10 لاری می باشد.

ساعت فعالیت موزه تاریخی

موزه باستان شناسی باتومی

شما تاریخ دوستان و تاریخ دانان همه روزه می توانید از ساعت 10 صبح تا 6 عصر از این موزه دوست داشتنی و شگفت انگیز دیدن کنید.

آدرس

آدرس موزه باستان شناسی باتومی : گرجستان، باتومی، خیابان تسرتلی آکاکی ۷۷٫

تلفن: +995 422 27 65 64

آدرس فیس بوک : https://facebook.com/BatumiArchaelogicalMuseum/

البته شما در هر نقطه از شهر باشید می توانید از طریق نقشه زیر، خودتان را از نزدیک ترین مسیر، به موزه باستان شناسی باتومی برسانید.

Call Now Button