بزرگ ترین پروژه‌های دبی

پروژه‌های بزرگ دبی

08/02/1397
دبی

همانطور که زمان برگذاری نمایشگاه اکسپو نزدیک‌تر می‌شود هیجان در مورد برنامه‌های ساخت‌وساز دبی و تکنولوژی‌های مدرن به کار رفته در آن بیش‌تر می‌شود. برگذاری این‌گونه نمایشگاه‌ها مزیت‌های اقتصادی زیادی برای کشورهای برگذار کننده دارد که از جمله‌ی این مزیت‌ها می‌توان به افزایش اشتغال‌زایی، گسترش صنعت توریسم و همچنین بالا رفتن جذب سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد. تور دبی در کنار تور ارمنستان و تور ترکیه از محبوبیت بالایی برخوردار است و هرساله درآمد زیادی در عاید این کشور می‌شود. در نمایشگاه اکسپو قرار است به مدت 6 ماه در دبی برگذار شود و قرار است پروژه‌های برتر این شهر مجلل پرده‌برداری شود. در ادامه‌ی این مقاله پروژه‌های بزرگ دبی را معرفی می‌کنیم.

  • موزه آینده (Museum of the Future)

بزرگ ترین پروژه‌های دبی
بزرگ ترین پروژه‌های دبی

شیخ حودا بی محمد، رئیس شورای اجرایی دبی دستورالعمل اجرایی موزه‌ی آینده‌ی دبی را داده است. این سازه به بازدید کنندگان امکان تعامل با آینده را در سازه‌ای فراتر از زمان خودش در دنیا به‌حساب می‌آید و در این موزه قرار است اجلاس‌های بین‌المللی علمی، دوره‌های پیشرفت و کارگاه‌های تخصصی در زمینه‌ی طراحی، نگرش‌ها و طرح‌های نظری و علمی برگذار شود. سازه‌ی این موزه تحول بزرگی را در معماری جهان پدید آورده است و تاثیر زیادی در اقتصاد این کشور دارد.

  • جواهر نهر دبی (Jewel of the Creek)

بزرگ ترین پروژه‌های دبی
بزرگ ترین پروژه‌های دبی

جواهر نهر دبی یک مجموعه‌ی اقامتی – تجاری می‌باشد که در منطقه‌ی آل‌مکتوم قرار گرفته است. در این مجموعه برترین هتل‌های لوکس دبی، مراکز تفریحی و تجاری، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها با طراحی بی‌نظیر را شامل می‌باشد. هزینه‌ی ساخت آن 816 میلیون دلار برآورد شده است.

  • جزایر دیرا (Deira Islands)

بزرگ ترین پروژه‌های دبی
بزرگ ترین پروژه‌های دبی

کمپانی نخیل پروژه ساخت‌وساز در جزایر دیرا را با اعطای مزایده‌های زیرساخت آغاز کرده است و با همکاری شرکت‌های اسپانیایی درحال ساخت آن می‌باشند. در مجموعه‌ی عظیم 3 هکتار برای اقامت‌گاه و 424 هکتار برای توسعه پروژه‌های تفریحی و تجاری اختصاص داده شده است. همچنین در این پروژه یک بازار به سبک عربی که شامل 1400 مغازه‌ی خرده فروشی به همراه تعدادی رستوران تاسیس شود.

  • تم پارک دبی (Hollywood-sinpired theme park)

بزرگ ترین پروژه‌های دبی
بزرگ ترین پروژه‌های دبی

تم پارک دبی بزرگ‌ترین پارک سرپوشیده در جهان است که در سال 2016 به زمینی به مساحت 1.9 میلیون متر مربع در اکتبر 2016 به بهره‌برداری رسیده است. این مجموعه علاوه بر برترین و مدرن‌ترین تجهیزات بازی، دارای رستوران‌ها و فروشگاه‌های خرید می‌باشد که  هیجان بازدید از این تم پارک را د چندان کرده است.

  • شهر علائدین (Aladdin city)

بزرگ ترین پروژه‌های دبی
بزرگ ترین پروژه‌های دبی

شاید بسیاری از افراد تعریف چنین شهری را در کتاب‌های قصه شنیده باشند، اما پروژه‌ی شهر علائدین از سال آینده شرع به‌کار خواهد کرد. این شهر دارای 3 برج بسیار برزگ است که کاربری تجاری و اقامتی خواهد داشت و یکی از جاذبه‌های گردشگری تبدیل خواهد شد. برای ساخت این پروژه‌ی عظیم مهندسان و موسسات دولتی از نقاط مختلف دنیا همکاری داشته‌اند.nfd

  • قاب دبی (Dubai Frame)

بزرگ ترین پروژه‌های دبی
بزرگ ترین پروژه‌های دبی

قاب دنیا قرار است به برترین جاذبه‌ی دنیا تبدیل شود که در کنار پارک زابل (Zabeel Park) قرار گرفته است. این جاذبه‌ی توریستی از یک جهت نمای دبی قدیم و از یک جهت نمای دبی جدید را نشان می‌دهد و نمونه‌ی مشابهی در دنیا ندارد.

Call Now Button