تنگه بسفر استانبول

تنگه بسفر استانبول

تنگه بسفر استانبول یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری تور ترکیه محسوب می‌شود. این تنگه از لحاظ استراتژیک دارای اهمیت بالایی است و شرق و غرب دو قاره‌ی اروپا و آسیا را به یکدیگر متصل می‌کند. این تنگه در مسیر پرتردد کشتی‌های و نفت‌کش‌ها قرار گرفته است و علاوه بر اهمیت استراتژیک یکی از قطب‌های گردشگری در تور استانبول تلقی می‌شود.

از جمله مناطق با اهمیت در تنگه‌ی بسفر می‌توان به محله‌ی امیرگان (Emirgan) اشاره کرد، در این منطقه خانه‌های قدیمی و پارک‌های سرسبز مختلفی قرار دارد و در طول ماه آوریل مملو از گل‌های رنگارنگ می‌شود که جلوه‌ی خاصی را ایجاد می‌کنند. محله‌ی ببک (Bebek) نیز از دیگر محله‌های تنگه بسفر است که در آن علاوه بر پارک‌های دیدنی فروشگاه‌ها و مراکز خرید متعددی قرار گرفته است که زیبایی بازدید از آن را دوچندان کرده است. همچنین در طی سفر به این منطقه پیشنهاد می‌شود که از منطقه‌ی اورتاکوی (Ortakoy) نیز بازدید کنید که به‌خاطر مسجد و کلیساهای شگفت‌انگیزش بسیار مشهور است. ساکنان این اورتاکوی از ادیان مختلف هستند و داشتن مذاهب مختلف با احترام در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

این تنگه طولی برابر 30 کیلومتر و عرض آن 700 متر است و دریای سیاه و دریای مرمره را به‌یکدیگر متصل می‌کند. در ساحل این منطقه چند کاخ مشهور از جمله کاخ چراغان و دولما باغچه قرار گرفته است و با تماشای آن لحظات شادی در ذهن گردشگران ثبت می‌شود. شایان ذکر است در کنار این منطقه چندید رستوران و کافی‌شاپ قرار گرفته است که خدمات خوبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

Call Now Button