حمل دارو در سفرهای خارجی

قوانین حمل دارو در سفرهای خارجی

13/05/1397
نکات سفر

حمل برخی از داروها در کشورهای مختلف جهان از لحاظ قانونی ممنوع می‌باشد، بدیهی است که این قوانین حمل دارو در همه‌ جای دنیا وجود دارد و این ممنوعیت تنها به داروهای قاچاق محدود نمی‌شود. به عوان نمونه در کشورهایی همانند سنگاپور، آلمان و یا امارات متحده‌ی عربی داروهایی همانند کدئین  و یا قرص‌های سرماخوردگی از مننوعیت شدیدی برخوردار هستند. برای آگاهی از داروهای ممنوعه و پیش از تهیه‌ی بلیت بهتر است که از طریق وب‌سایت شرکت‌های هواپیمایی درباره‌ی قوانین حمل دارو اطلاعات کسب کنید.

در بسیاری از کشورها همانند تایلند، کانادا و ویتنام گردشگران موضف هستند که مجوز و یا نامه‌ی کتبی پزشک معالج خود را برای حمل دارو و یا میزان مصرف آن به‌همراه داشته باشند. توجه داشته باشید که در صورت عدم ارائه‌ی موجوزهای پزشک پیگرد قانونی مسافران را در بردارد. این این جهت، توریست‌ها با تجربه بر اهمیت آگاهی از قانون حمل دارو دردسرها و خطرهای احتمالی دارو در هنگام سفر به کشورهای مختلف تاکید دارند.

شایان ذکر است که داروها همیشه تحت عنوان یک نام در همه‌ی کشورها به‌فروش نمی‌رسند، مثلاً در تور ترکیه و یا تور گرجستان لیستی از اسامی مختلف داروهای مود نیاز و نام تجاری آن تهیه کنید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که قبل از انجام هرگونه سفرهای خارجی اگر دچار بیماری‌ خاصی هستید از پزشک درخواست کنید که در مورد وضعیت بیماری شما یک تاریخچه‌ی پزشکی مختصر درمورد وضعیت بیماری شما و همچنین لیست مراقبت‌های مورد نیازتان بنویسد تا با مشکلی مواجه نشوید.

Call Now Button