آخرین اخبار از بازگشایی مرزها 

باز شدن مرزهای توریستی تفلیس و باتومی

گرجستان یکی از همسایه‌های شمالی ایران است که از جنوب با ترکیه و ارمنستان و از جنوب شرق با آذربایجان هم‌مرز می‎باشد. تور گرجستان در سال‎های اخیر طرفداران زیادی را درمیان توریست‎ها پیدا کرده است. مردم این کشور گرج‎های بومی مسیحی هستند و از کلیسای ارتودوکس گرجی پیروی می‎کنند. قدمت گرجستان به یک میلیون و هشتصد هزار سال پیش می‎رسد که بخش زیادی از این تاریخ در جنگ و استعمار گذشته است. پس از اعلام استقلال گرجستان از شوروی در سال ۱۹۹۱، پیشرفت‎های این کشور در زمینه‎های مختلف و همچنین در زمینه‌ی گردشگری چشم‎اندازی تازه پیدا کرد و گرجستان امروزه به یکی از مقاصد محبوب سفر تبدیل شده است. در کشور ایران نیز تور هوایی گرجستان طرفداران خاص خود را دارد که هرساله برای گردش به این سرزمین سبز سفر می‌کنند. از نظر قیمت تور گرجستان، باید این تور را در رده تورهای ارزان‎قیمت برای ایرانیان قرار داد. با این وجود کسانی که به‎دنبال تور گرجستان ارزان هستند؛ می‎توانند از گزینه تور گرجستان لحظه آخری استفاده کنند.

آخرین اخبار از بازگشایی مرزها 

باز شدن مرزهای توریستی تفلیس و باتومی، برای رزرو تورهای نوروزی تماس بگیرید.


تورهای لحظه آخری گرجستان

مقاصد اصلی در تور گرجستان

کشور گرجستان درحال حاضر دو مقصد محبوب برای سفر درمیان گردشگران دارد. ابتدا باید به تفلیس، بهعنوان بزرگترین شهر و پایتخت این کشور پرداخت. تفلیس در دو طرف رود متکواری قرار گرفته است. تاریخ بنیانگذاری این کشور به قرن پنجم میلادی باز میگردد البته از هزاره چهارم یا سوم پیش از میلاد این منطقه که در جنوب شرق اروپا قرار دارد مسکونی بوده است. نام این شهر را بهخاطر وجود چشمههای آبگرم در این مکان (تْبیلیسی) تفلیس گذاشتهاند. امروزه تور تفلیس به یکی از تورهای محبوب درمیالن گردشگران تبدیل شده است.

دیگر تور محبوب گرجستان تور باتومی میباشد. باتومی شهری بندری است که بیشتر محبوبیتش را از دریای سیاه میگیرد و آبوهوای آن نیز تحت تاثیر جریانهای هوایی دریای سیاه است. تور باتومی نیز چند سالی است جای خود را درمیان گردشگران باز کرده و طرفدران خود را به دست آورده است.

معرفی گرجستان

گرجستان کشوری اروپایی/آسیایی‌ست که اکثریت مردم این کشور مسیحی‌ و دارای نژاد گرجی هستند و از لحاظ تبارشناسی جزو اقوام باستانی هند و اروپایی محسوب می‌شوند. زبان، خط و الفبای گرجی جزء یکی از ۱۴ رسم‌الخط غیروابسته در دنیا می‌باشد و به‎طور کلی شامل 3 نوع الفبای تقریباً مشابه است.

تور گرجستان بهانه بسیار خوبی برای بازدید از هنرهای تجسمی این کشور است. این هنرهای تجسمی که در مجسمه‌سازی و تصویرگری و نقاشی جلوه‌گر می‌شوند؛ ارزش تاریخی زیادی دارند و گاه برای استناد به مبدأ برخی از سبک‌های هنری به گرجستان رجوع می‌شود.

مردم گرجستان، مردمی خونگرم و مهربان‌اند. شاید مهمان‌نوازی گرجی‌ها بیشتر به خاطر سیر تمدن گرجستان باشد؛ این نکته مهم در رفتار مردم به خوبی قابل مشاهده است.

شهرهای مهم گرجستان به غیر از تفلیس، پوتی، روستاوی، گوری، کوتائیسی، چیاتورا، تقیبولی، متسختا، تسقالتوبو، زوگدیدی و باتومی هستند که درمیان این شهرها، تورهای تفلیس و باتومی، جزو بهترین تورهای گرجستان هستند. باتومی که شهری ساحلی در غرب گرجستان است، از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بهره می‌برد که همه ساله گردشگران فراوانی را از سراسر جهان به گرجستان می‌کشاند.

هنر در گرجستان

تور گرجستان لحظه آخری

هنرهای تجسمی در گرجستان تاریخچه‌ای طولانی دارند. پس از آنها، خوشنویسی هم از سالیان دور در گرجستان مرسوم بوده است و یکی از جذابیت‌ها در تور گرجستان، تماشای لوح‌های خوشنویسی‌شده در گالری‌ها و خیابان‌ها و مغازه‌‌هایی‌ست که آن‌ها را به فروش می‌رسانند.

رقص هم در گرجستان پیشینه بسیار قدرتمندی دارد و سال‌هاست که سبک‌های مختلف رقص گرجی در فستیوال‌های گرجستان به نمایش گذاشته می‌شود. از این فستیوال‌ها بشنوید که در اکثر شهرهای گرجستان شکل می‌گیرند و در شهر تفلیس هر شب گردشگران و مردم شهر را به دور هم جمع می‌کنند. این فستیوال‌ها که اغلب رایگان هستند از آخرین ساعات شب آغاز می‌شوند و تا نزدیکی صبح به طول می‌انجامند.

چرا تور گرجستان

تور گرجستان که چند سالی‌ست در میان ایرانیان رونق گرفته است؛ رونقش را در کنار جذابیت‌های مدرن، مدیون ویژگی‌های تاریخی هزاران ساله است. شهر تفلیس که پایتخت گرجستان است، بهنوعی خود یک جاذبه گردشگری‌ محسوب میشود! شاید تعجب کنید ولی جاذبه‌های گردشگری گرجستان تنها محدود به چند مکان خاص نیست؛ تنوع آب‌و هوایی کم‌نظیر این کشور اروپای شرقی با توجه به وسعت کمش تصاویر رنگارنگی از طبیعت را در گستره‌ی خود به نمایش همگان درآورده است. همچنین قدم زدن در خیابان‌های تفلیس، هیچ فرقی با مشاهده بناهای چند صد ساله و جاذبه‌های طبیعی گردشگری ندارد! یکی دیگر از دلایلی که ایران زیادی این سفر را انتخاب میکنند قیمت تور گرجستان است. این تور نسبت به دیگر تورهای خارجی نزدیک به ایران برای ایرانیان مقرون بهصرفه میباشد.

بهترین زمان برای سفر به گرجستان

قیمت تور گرجستان

بی‌شک فصل بهار را باید بهترین زمان برای سفر به گرجستان دانست. زیرا آب‌وهوای گرجستان در این فصل معتدل است. گرجستان دارای زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌هایی با آب‌وهوای نسبتا گرم (حدود۲۰ تا۳۰ درجه سانتیگراد) است که همین مسئله شرایط سفر را برای بسیاری از گردشگران دشوار می‌کند. بیشتر مردم دوست دارند در معتدل‌ترین وضعیت آب‌وهوایی یک کشور به آن‌جا سفر کنند. البته در بهار نیز این کشور از ماه دوم شاهد بارش‌های مکرر بهاری است با این حال این بارش‌ها چیزی از اعتدال هوا کم نمی‌کند.

اما گرجستان در فصل پاییز در زیباترین حالت خود قرار دارد. بارش‌های مکرر پاییزه، طبیعتی غرق در رنگ، زمینی که از برگ‌های نارنجی پاییز پوشیده است و هوایی رویایی همه نشان‌ از این دارند که پادشاه فصل‌ها در گرجستان بسیار رویایی است. زمستان برفی و سپید پوش گرجستان نیز برای افرادی که علاقه به ورزش‌های زمستانی از جمله اسکی دارند در کوه‌های این کشور بسیار جذاب خواهد بود.

البته آب‎هوا و تنها گزینه مهم در انتخاب بهترین زمان سفر برای همه افراد نیست. بسیاری از افراد نیز قصدشان از سفر کردن شرکت در فستیوال خاص، خرید کردن، بیزینس و… است. طبیعتا این افراد بر اساس نیاز خود بهترین زمان سفر را تعریف می‎کنند. در واقع برگزاری فستیوال در گرجستان به یکی از رسوم بسیار خوب و جذاب این کشور تبدیل شده است. همه ساله فستیوالهای مختلفی در این کشور دوستداشتنی برگزار میشود که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. به‎همین دلیل است که زمان فستیوال‎ها می‎تواند در انتخاب زمان مناسب سفر به گرجستان تاثیر به‎سزایی داشته باشد. در ادامه به معرفی برخی از مهم‎ترین فستیوال‎های این شهر خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که شرکت در فستیوال‎ها می‎توانند بر قیمت تور گرجستان بیافزاید.

تبلیسوبا/ فستیوال جشن تولد تفلیس

این فستیوال یکی از فستیوالهای محبوب و مهم گرجستان است که بهمناسبت جشن تولد تفلیس در این شهر برگزار میشود. در این فستوال که در ماه اکتبر برگزار میشود انواع میوهها، نوشیدنیها، پنیرها و خوراکیها برای پذیرایی محیاست. همچنین تئاترهای زیبا، موسیقی، رقص و نمایشگاههای صنایعدستی جزو جدا نشدنی از این مراسم هستند.

فستیوال پنیر

فستیوال پنیر یکی از هیجانانگیرترین فستیوال‌های کشور گرجستان است. در ابتدا تنها تولید‌کننده‌های گرجستانی در این فستیوال شرکت می‌کردند اما از سال ۲۰۱۵ با پیوستن آذربایجان و ارمنستان به فستیوال پنیر، به یک فستیوال جهانی تبدیل شده است. همچنین قرار شده که برنده هر سال میزبان فستیوال در سال بعد باشد. آشپزان و سرآشپزان زیادی هر سال در این فستیوال شرکت می کنند.

فستیوال جاز

فستیوال جاز نیز یکی از فستیوالهای مهم در رابطه با موسیقی است که در باتومی و تفلیس برگزار میشود. در این فستیوال نوازندگان معروفی شرکت میکنند و باعث ترویج موسیقی گرجی در سراسر جهان می‌شوند.

از دیگر فستیوالهای گرجستان میتوان به فستیوال شراب، فستیوال رنگ، فستیوال ارت ژن و… اشاره کرد.

قیمت تورهای گرجستان

همانطور که در بالا ذکر شد قیمت تور گرجستان در مقایسه با کشورهای مشابه و با توجه به جاذبه‌های گردشگری‌اش بسیار مقرون بهصرفه می‌باشد. تور گرجستان ارزان با توجه به جذابیت‌هایی که در این کشور وجود دارد وسوسه سفر به این کشور زیبا را دوچندان کرده است. با این حال با استفاده از تورهای لحظه آخری گرجستان میتوانید هزینههای سفر خود را بازهم کاهش دهید و سفری ارزان داشته باشید.

تور لحظه آخری گرجستان

تور لحظه آخری گرجستان فرصت مناسبی برای تجربه‌ی یک سفر کم‌هزینه و لذت‌بخش فراهم کرده است . تورهای لحظه آخری ویژگیهاو خدماتی از جمله‌ ارائه‌ی تور در حداقل زمان باقی‌مانده و فروش بلیط هواپیما با تخفیف‌های ویژه ارائه میدهند که این برای کسانی که بهدنبال تور گرجستان ارزان هستند؛ اهمیت بالایی دارد. شایان ذکر است که این نوع تورها از حیث کیفیت هیچ تفاوتی با تورهای معمولی ندارند و طبق قانون بههیچعنوان نباید میان خریداران انواع تور از لحاظ امکانات تفاوتی قائل شد. شما می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام سالیان سفر بهترین آفرها و تورهای لحظه آخری را به ‌صورت روزانه دریافت نمایید.

فرودگاه های گرجستان

کشور گرجستان دارای چندین فرودگاه بینالمللی و چندین فرودگاه داخلی در شهرهای مختلف میباشد که فرودگاه بینالمللی تفلیس را میتوان مهمترین آنها دانست. پیشتر این فرودگاه را بهنام  نوو الکسیوکا میشناختند اما در حال حاضر این فرودگاه بینالمللی شوتا روستاولی نام دارد. جالب است بدانید سبک معماری این ترمینال اول این فرودگاه استالینیستی است اما ترمینال دوم در سال 1990 معماری بینالمللی دارد. باتومی نیز یک فرودگاه بینالمللی دارد که امکانات آن براساس آخرین امکانات روز میباشد و توسط سازمان هوانوردی آمریکا نیز تایید شده است. فرودگاه بینالمللی باتومی نیز بهدلیل گردشگری بودن این بندر جزو فرودگاههای مهم کشور گرجستان محسوب میشود.

تور گرجستان ارزان

پروازهای تور گرجستان

پروازهای مستقیمی از ایران به سمت گرجستان (شهرهای تفلیس و باتومی) در نظر گرفته شده‌ است که از کیفیت و امکانات بسیار بالایی برخوردار هستند. قیمت بلیط هواپیما تهران به تفلیس معمولاً بسیار مقرون به‌ صرفه هستند و بهترین شرکت‌های هواپیمایی اعم از ماهان، ایران ایر، قشم ایر و تابان این پروازها را انجام میدهند. آژانس مسافرتی سالیان سفر این اطمینان را به گردشگران تور هوایی گرجستان می‌دهد که هیچ‌گونه نگرانی از باب کیفیت و خدمات این پروازها وجود نخواهد داشت و شما سفری با آرامش و بدون دغدغه را تجربه خواهید کرد. 

لذت خرید در تور گرجستان

تفلیس پایتخت گرجستان مراکز خرید لوکس و باکیفیتی دارد که با سفرتان به این شهر می توانید سری به این مراکز خرید بزنید. یکی از بزرگترین مراکز خریدی که در شهر تفلیس وجود دارد تفلیس مال (Tbilisi Mall) است که در انتهای غربی شهر قرار گرفته است. در طراحی این مرکز دقت زیادی شده تا متناسب و سازگار با محیط اطراف ساخته شود، مرکز خرید تفلیس مال با ۱۰۸ مغازه از برترین برندهای جهان و همینطور تعدادی کافه و رستوران و ۱۰۰۰ مترمربع فضای تفریحی در خدمت بازدیدکنندگان خود است.

بازارهای سنتی زیادی هم در گرجستان وجود دارند که در کنار مراکز خرید این کشور، می‌توانند نیاز همه گردشگران تور گرجستان را برای خرید سوغاتی و اجناس موردعلاقه‌شان برطرف کنند. البته به گردشگران توصیه می‌شود که گردش در بازارهای سنتی تفلیس و باتومی را فراموش نکنند؛ چرا که نزدیکی فرهنگ گرجی‌ها به ایرانیان، موقعیت خوبی را برای خرید ارزان قیمت فراهم می‌کند و گردشگران می‌توانند، اجناس ارزان قیمتی را که سوغاتی‌های مناسبی هستند، برای دوستان و آشنایان خریداری کنند.

سواحل گرجستان

تور گرجستانبخش زیادی از گردشگرانی که گرجستان را بهعنوان مقصد سفر خود انتخاب میکنند؛ بهدنبال یافتن بهترین ساحلهای این کشور هستند. گرجستان سواحل زیادی دارد اما اکثر این سواحل صخرهای هستند و بنابراین باید از کفش مناسب استفاده کنید. گونیو یکی از شلوغترین و معروفترین سواحل گرجستان است. در این ساحل همیشه موسیقی پخش میشود اما نکته منفی آن این است که بهدلیل شلوغی بیش از حد، آب دریا و همچنین ساحل در این منطقه مقداری کثیف است. شکوتیلی یکی از ساحلهای شنی در گرجستان است. جالب است بدانید ماسههای سیاه در این ساحل برای بیماریهای قلبی و مشکلات عضلانی مفید است. همچنین از آنجایی که عمق آب در این ساحل کم است آن را باید محل مناسبی برای شنا کردن دانست. ساربی نیز یکی دیگر از سواحل گرجستان است که تا چندی پیش یکی از سواحل بکر این کشور به حساب میآمد اما درحال حاضر بهعنوان یکی از ساحلهای شلوغ این کشور بهحساب میآید. این ساحل برای کسانی که دوست دارند پریدن از روی صخره را تجربه کنند جای مناسبی محسوب میشود.

تفریحات تفلیس/                        5 پارک آبی گرجستان                        / تفریحات آبی باتومی

هتل‎های گرجستان

نرخ هتلهای گرجستان بسته به اینکه شما کدام یک از تورهای این کشور را انتخاب میکنید؛ متفاوت است. البته تنوع قیمت به درجهها و امکانات هتل نیز بستگی دارد. در تفلیس میتوانید به راحتی هتلهایی با رنجهای قیمتی متفاوت را بیابید. اگر بهدنبال تور گرجستان ارزان هستید میتوانید با انتخاب یک هتل ارزانقیمت هزینههای سفر خود را تا بخش زیادی کاهش دهید. اما از آنجایی که باتونی شهری ساحلی است و سفر به آن بیشتر از سفر به تفلیس جنبه تفریحی و لوکس دارد بهتر است در سفر به باتومی در انتخاب هتل با امکانات بالا دقت کنید زیرا ممکن است تصمیم بگیرید وقت زیادی را در هتل بگذرانید.

آنچه قبل از سفر به گرجستان باید بدانیم

  • قبل از سفر به گرجستان لازم است اطلاعاتی درباره این کشور کسب کنیم؛ فرودگاه اصلی و بین‌المللی تفلیس با نام Tbilisi International Airportدر فاصله ۲۰ الی ۳۰ دقیقه‌ای تا مرکز شهر قرار دارد و اغلب پروازها در این فرودگاه انجام می‌شود.
  • ساعت رسمی گرجستان نیم‌ساعت از ساعت رسمی ایران جلوتر است و برای داد و ستد از واحد پول لاریاستفاده می‌‎کنند. کد تلفن این کشور +۹۵۵ است و جهت تماس اضطراری برای هر واقعه‌ای شماره ۱۱۲ را بگیرید. از لحاظ ولتاژ برق و اتصالات برقی و پریز وضعیتی مشابه با ایران را دارد که از این جهت مشکلی برای گردشگران ایرانی به وجود نخواهد آمد.
  • و در آخر اینکه برای سفر به گرجستان به ویزا نیازی نیست ولی باید اصل پاسپورت خود با 6 ماه اعتبار را همراه با خود داشته باشید.

مطالب مرتبط با گرجستان

سوالات متداول

آیا برای ورود به کشور گرجستان احتیاج به ویزا هست؟

خوشبختانه طبق توافق انجام شده بین دولت ایران و گرجستان در توسعه روابط سیاسی و گردشگری اتباع دو کشور می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا انواع تور زمینی و هوایی را خریداری کرده و به این کشور سفر کنند

زمان مناسب برای سفر به گرجستان چه زمانی است؟

گرجستان یک کشور چهر فصل است . شما در تمام فصول می توانید به آن سفر کنید. اما بهترین زمان برای سفر به گرجستان بهار است. البته در تابستان هم آب و هوای گرم و مطلوبی برای سفر دارد.

چه مدت می توانیم بدون اخذ ویزا در گرجستان بمانیم؟

مدت زمان سفر برای گردشگران بدون نیاز به ویزا، کمتر از 45 روز می باشد.

ارز رایج گرجستان چیست؟

ارز رایج این کشور لاری می باشد که شما می توانید در گرجستان از طریق صرافی ها به راحتی دلار آمریکا و یورو را به لاری تبدیل کنید.

مدارک لازم برای ورود به گرجستان چیست؟

برای ورود به گرجستان داشتن پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار، بلیط برگشت، واچر هتل یا برگه تایید رزرو اتاق هتل ، بیمه مسافرتی ، مقدار کافی پول نقد در قالب دلار یا یورو یا لاری جزء مهمترین مدارک لازم جهت سفر به گرجستان هستند. لازم به ذکر است مدارک باید به صورت کپی همراهتان باشد و عکس در گوشی موبایل مورد قبول ماموران پلیس مرزی نیست.ر

Call Now Button