تفریحات آبی باتومی

تفریحات آبی باتومی

24/05/1397
گرجستان

باتومی پر از جاذبه های متفاوت است که همین موضوع باعث شده گردشگران زیادی جذب این شهر شوند و تور باتومی یکی از جذاب ترین تورهای گرجستان محسوب شود، یکی از مواردی که می تواند یک سفر تفریحی را بیش از پیش جذاب کند تفریحات آبی می باشد. آب تنی در یک محیط تفریحی مناسب و پر امکانات یا یک قایق رانی هیجان انگیز در رودخانه می تواند برای بسیاری از گردشگران اوقاتی خوش و خاطراتی ماندگار ایجاد کند. پس اگر به دنبال یک روز شاد و خاطره انگیز در این شهر زیبا هستید در ادامه با سالیان سفر همراه باشید تا با تفریحات آبی باتومی بیشتر آشنا شویم.

آکواریوم باتومی

اگر مسافر تور گرجستان شدید و به دنبال تجربه ی تفریحات آبی باتومی بودید، قطعا باید از آکواریوم نمایشی باتومی دیدن کنید. حالا چرا انقدر اصرار دارم؟ چون در این آکواریوم می توانید شاهد جانوران دریایی بسیاری مانند فک بی گوش، سمور دریایی و فک خزری باشید. البته این، همه ی چیزی نیست که در این آکواریوم حیرت انگیز می بینید. علاوه بر اینکه ماهی های آب شیرین زیادی در آکواریوم باتومی پیدا می شوند. یک لاک پشت عظیم الجثه که 100 کیلوگرم وزن دارد هم در آن دیده می شود. از جانوران خاص که بگذریم باید به ظرفیت 200 هزار لیتری آکواریوم اشاره کنیم که در ساخت آن هم ظرافت زیادی دیده می شود و به محیط مناسبی برای گردشگران تبدیل شده است.

آکواریوم باتومی
دلفیناریوم باتومی

اما تفریحات آبی باتومی به آکواریوم خلاصه نمی شود و شما این امکان را دارید که در نزدیکی آکواریوم به تماشای نمایش دلفین ها بنشینید. این نمایش با سه زبان گرجی، انگلیسی و روسی و با شرکت هشت دلفین هنرمند برگزار می شود. حرکت های جذابی که دلفین ها انجام می دهند می تواند برای همه ی گردشگران جذاب باشد. حرکت هایی که تعدادی از آن ها با توپ و حلقه انجام می شوند و مجموعا به 30 حرکت می رسند. تقاضای بالا باعث شده این نمایش در تابستان سه شیفته اجرا شود. همه دلفین ها را با هوش بالا و حرکات بامزه و طبع دوستانه شان می شناسند، حالا تصور کنید که در خلال تفریحات آبی باتومی بتوانید با آن ها شنا کنید. این امکان هم فراهم است و عکس برداری در حین این کار نیز مجاز می باشد.

دلفیناریوم باتومی

تفریحات آبی باتومی برای خانواده ها ، آکوا پارک

آکوا پارک تنها پارک آبی باتومی است و خوشبختانه از کیفیت خوبی برخوردار است. شما در خلال تفریحات آبی باتومی خود می توانید به صورت خانوادگی به این پارک آبی مراجعه کنید و لحظات خوش و به یاد ماندی ای را برای کودکان خود به وجود آورید.

این پارک آبی مهیج در نوار ساحلی شهر و در بلواری به نام شریف واقع شده و در آن چهار استخر وجود دارد که هر کدام اندازه ی متفاوت خود را دارند. وجود استخر کودک و سرسره ها پارک آبی آکوا را برای کودکان مناسب کرده و البته برای بزرگ سال ها هم انواع و اقسام تفریحات مهیج تدارک دیده شده است. خوشبختانه مسئولان این پارک آبی به جز تفریحات مربوط به آب، برای استراحت و کسانی که خسته شده اند برنامه های نمایشی و هنری و سرگرمی های متنوع مختلفی را تدارک دیده اند. همچنین رستوران ها و کافی شاپ ها نیز همواره آماده خدمات رسانی هستند تا روز خوش شما تکمیل گردد.

اکوا پارک

تفریحات آبی باتومی ، رفتینگ

یکی دیگر از تفریحات آبی باتومی رفتینگ است. رفتینگ را می توانید یکی از هیجان انگیزترین تجربه ها در تور باتومی دانست. خود را در رودخانه های خروشان باتومی تصور کنید که همراه با دوستان خود روی قایق در حال پارو زدن هستید. حتی تصور رفتینگ هم حس خوبی دارد و اگر این تفریح پر هیجان را تجربه نکرده اید پیشنهاد می کنیم در تور باتومی خود از آن غافل نشوید. یکی از مسیرهایی که در آن می توانید رفتینگ را تجربه کنید رودهای ماچاخلیس-چرخی-آجاریستسکالی است که 6 کیلومتر را دربرمی گیرد و 90 دقیقه به طول خواهد انجامید. مسیر دیگری که می توانید آن را تجربه کنید چرخی به تنهایی بوده که حداکثر می تواند تا 40 دقیقه طول بکشد.
امیدواریم این مطلب به عنوان راهنمای سفر به باتومی برایتان مفید واقع شده باشد، پیش از این در مقاله ی پارک های آبی گرجستان با چند پارک آبی معروف این کشور آشنا شدیم که خواندن این مقاله هم پیشنهاد می شود.

رفتینگ

Call Now Button