راهنمای سفر به باتومی

راهنمای سفر به باتومی

01/08/1397
نکات سفر

باتومی یک شهر ساحلی است که در کرانه‌ی دریای سیاه در کشور گرجستان واقع شده است و صنعت گردشگری در این شهر در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. هرساله گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به‌ویژه گردشگران ایرانی به این شهر زیبا سفر می‌کنند و اگر شما هم قصد سفر به این شهر زیبا را دارید، توصیه می‌شود راهنمای سفر به باتومی را از دست ندهید.

آب‌وهوای باتومی

راهنمای سفر به باتومی
راهنمای سفر به باتومی

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد باتومی در کنار دریای سیاه قرار گرفته است و آب و هوای آن به‌شدت تحت تاثیر جریان‌های دریا و کوهستان‌های نزدیک به آن بوده و از این‌جهت تقریباً در تمام طول سال با بارش همراه است. میانگین دمای سالانه باتومی تقریبا 14 درجه سانتیگراد است. ژانویه با میانگین دمای 7 درجه سانتیگراد سردترین ماه و آگوست با میانگین دمای 22 درجه سانتیگراد گرم ترین ماه در این شهر هستند.

بهترین زمان سفر به باتومی

راهنمای سفر به باتومی
راهنمای سفر به باتومی

باتومی یکی از قطب‌های گردشگری در دنیا تبدیل شده است و جاذبه‌ها و هتل‌های آن روزبه‌روز در حال توسعه و پیشرفت هستند. آب‌وهوای باتومی را می‌توان در دسته‌ی گرمسیری و مرطوب قرار داد و معمولاً در تابستان و بهار آب و هوای گرم و مطلوب در انتضارتان است. همچنین اگر علاقه‌مند به جشنواره‌های موسیقی جاز هستید، فستیوال جاز دیرای سیاه را از دست ندهید. هرساله این فستیوال در اواخر ماه اکتبر تا اوایل ماه نوامبر برگذار می‌شود و شرکت‌کنندگان در آن لحظات شادی را سپری می‌کنند. این فستیوال با هدف حمایت و ترویج موسیقی گرجی به جهانیان برگذار می‌شود.  تور باتومی  به دلیل برگذاری این‌نوع جشنواره‌ها رونق زیادی گرفته است.

هزینه‌های سفر

  • هزینه‌ی غذا در باتومی

راهنمای سفر به باتومی
راهنمای سفر به باتومی

فرهنگ غذایی گرجستان در جایگاه ویژه‌ای در جهان قرار دارد و از تنوع بالایی نیز برخوردار است. در باتومی رستوران‌های کوچک و بزرگ مختلفی وجود دارد که با تست آن‌هاطعم فراموش‌نشدنی را تجربه خواهید کرد. طیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست‌فودها و کافه‌ها در شهر باتومی پیش روی شماست و خدمات متنوعی با قیمت و کیفیت مختلفی را ارائه می‌دهند.

  • هزینه‌ی اقامت در باتومی

راهنمای سفر به باتومی
راهنمای سفر به باتومی

به علت اهمیت ویژه تور باتومی در میان مردم گرجستان و جهان، سرمایه‌گذاری‌های مناسبی برای ساخت و تجهیز مراکز اقامتی این شهر صورت گرفته است؛ هتل‌های باتومی تنوع بسیار بالایی در امکانات و هزینه‌ها دارند و هیچ‌گونه نگرانی بابت اقامت در باتومی وجود ندارد. به واسطه ویژگی‌های طبیعی باتومی، این هتل‌ها چشم‌اندازهایی بسیار جذاب از ساحل باتومی را به مهمان‌های‌شان هدیه می‌کنند و بنا به سلیقه گردشگران و بودجه‌ای که برای سفرشان در نظر می‌گیرند، می‌توان بهترین هتل‌ها را انتخاب کرد. همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد هزینه‌های هتل‌ها و هاستل‌های باتومی بسته به کیفیت در خدمات ارائه شده دارد. در پایین هزینه‌های آن را بررسی می‌کنیم:

هتل‌های 3 ستاره: بین 100 تا 400 لاری

هتل‌های 4 ستاره: بین 150 تا 480 لاری

هتل‌های 5 ستاره : بین 300 تا 1000 لاری

هاستل‌ها: هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ها بین 20 لاری تا 100 لاری برای هرشب برای مسافران تور گرجستان در نظر گرفته شده است.

 

 

  • هزینه‌ی حمل و نقل در باتومی

راهنمای سفر به باتومی
راهنمای سفر به باتومی

خدمات حمل و نقل در باتومی شامل اتوبوس، قطار، مینی‌بوس و تاکسی می‌باشد. شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های خود می‌توانید از مینی‌بوس و مترو تحت نام marshrutka استفاده کنید. هزینه‌ی مینی‌بوس‌ها برای سفرهای بین شهری بین ۱۰ تا ۲۵ لاری و برای سفرهای داخل شهری کمتر از  ۷ لاری است.

مراکز خرید باتومی

راهنمای سفر به باتومی
راهنمای سفر به باتومی

در مرکز شهر و در اکثر خیابان‌های باتومی مراکز خرید بزرگی خودنمایی می‌کنند که خانواده‌ها و گردشگران را در تجربه یک خرید راحت یاری می‌کنند! از حق که نگذریم، قیمت‌ها هم به واسطه بندری بودن باتومی و حمل و نقل و دسترسی دریایی به اروپا، بسیار ارزان هستند و معمولاً اکثر گردشگران، از این شهر دست پر بر می‌گردند. در کنار این مراکز خرید مدرن و بزرگ، بازارهای سنتی باتومی هم محل مناسبی برای وقت‌گذرانی و خرید صنایع دستی و ادویه‌ها و غذاهای سنتی گرجستان هستند.

Call Now Button