لیر یا دلار در سفر به ترکیه

پول مناسب سفر به ترکیه، لیر یا دلار؟

13/06/1397
نکات سفر

ترکیه از جمله مقاصد اصلی سفر ایرانیان می‌باشد و هرساله شهرهای توریستی استانبول، آنکارا، آنتالیا و حتی کوش آداسی پذیرای هزاران گردشگری است که به این مناطق سفر می‌کنند و از زیبایی‌های آن لذت می‌برند. اما یکی از چالش‌های اصلی در سفر به این کشور، ارز و پول مناسب برای سفر به ترکیه می‌باشد. در ای مقاله از سالیان سفر قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم.

با توجه به توریستی بودن ترکیه و مسافران زیادی که سالانه از اقصی نقاط جهان از جمله کشور خودمان به این کشور سفر می‌کنند، ارزهای مختلفی از جمله دلار آمریکا و یورو نیز در بسیاری از مناطق گردشگری و رستوران‌های شهر پذیرفته می‌شود. همچنین ممکن است در سفر به ترکیه فروشگاه‌هایی را مشاهده کنید که قیمتشان به یورو هستند از این جهت توجه داشته باشید برای خرید این کالاها به‌جای یورو، لیره ترکیه پرداخت کنید، برایتان به‌صرفه‌تر خواهد بود. برخی از افراد در تور ترکیه نگران تبدیل پول و ارز خود هستند. توجه کنید که در تمامی شهرهای ترکیه صرافی وجود دارد و می‌توانید ارز مورد نظر را به‌راحتی پیدا کرد. همچنین برای کاهش هزینه‌ها بهتر است که پول خود را در صرافی هتل‌ها و فرودگاه‌ها تبدیل نکنید.

شایان ذکر است در در تور استانبول می‌توانید پول خود را در صرافی‌های نزدیک به بازار بزرگ تبدیل کنید؛ چرا که در این مکان تعداد  صرافی‌های زیادی قرار گرفته است و همین موضوع منجر به رقایت بین صرافی شده و در نتیجه کمیسون دریافت شده برای تبدیل ارز کم‌تر می‌شود.

به‌علاوه توریست‌ها می‌توانند از چک‌های مسافرتی برای تبدیل ارز استفاده می‌کنند که معمولاً این روش دارای کمیسیون بالایی می‌باشد. مسافرانی که قصد دارند از چک‌های مسافرتی استفاده کنند، توصیه می‌شود که از چک‌های مسافرتی با واحد پول استرلینگ، یورو و یا دلار بهره بگیرند تا هزینه‌های خود را کاهش دهند.

Call Now Button