مکان های دیدنی دبی

مکان های دیدنی دبی

21/04/1396
دبی

دبی یکی از جوان‌ترین شهرهای توریستی جهان است. بنابراین بعد از خرید کردن، که اصلی‌ترین جذابیت تور دبی برای اکثر مسافران است، غالب جاذبه‌های گردشگری دبی، جاذبه‌های جدید هستند: جشنواره‌های متنوع و باشکوه، ساختمان‌های حقیقتا آسمان‌خراش و فوق‌مدرن، شهربازی و مراکز تفریحی منحصربه‌فرد و هیجان‌انگیز و … . البته در این شهر، قسمت‌های قدیمی‌تری مانند چند مسجد، خانه اشخاص معروف و بازار سنتی هم وجود دارد، اما دبی در کل، شهر دیدنی‌های مدرن است و نمایشگاهیست از آخرین دستاوردهای بشری در ساخت‌وساز. اما به طورکلی نباید توقع فضاهای قدیمی را از مکان های دیدنی دبی داشته باشید.

نکته مهم دیگری هم درباره مکان های دیدنی دبی وجود دارد که باز هم مربوط به جوان بودن آنست. روز به روز، سرمایه‌گذاری‌های جدید و پروژه‌های بزرگی در دبی آغاز می‌شوند. اگرچه دبی در سال‌های اخیر سرعت رشد و تغییر حیرت‌انگیزی داشته‌است اما همچنان میزان تغییرات در این شهر چشم‌گیر است و کم نشده‌است. ما در اینجا اصلی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نقاط گردشگری حال حاضر دبی را معرفی خواهیم کرد. پس اگر چند وقت دیگر به دبی سفر کردید و بنای شگفت‌انگیز جدیدی در این شهر دیدید حیرت نکنید.

در ادامه نکات مهم پیش از سفر به دبی، باید گفت که دبی گنجینه‌ای از دیدنی‌هاست. در طول چند روزِ یک تور دبی، قطعا به خاطر محدودیت زمان و بودجه، فقط بخش کمی از دیدنیهای جدید دبی آن را می‌توان دید. پس ضروریست که قبل از شروع سفر، برنامه خوبی برای زمان و هزینه‌هایتان در طول سفر به دبی داشته باشید. با ده مکان دیدنی دبی در ادامه آشنا خواهید شد.


برج خلیفه Burj Khalifa، یکی از معروف‌ترین مکان های دیدنی دبی

مکان های دیدنی دبی برج خلیفه

بلند ترین ساختمان جهان. 828 متر ارتفاع دارد و 163 طبقه. تصور چنین ارتفاعی تا پیش از دیدنش از نزدیک، غیرممکن است. اما برای درک بهتر کافیست این نکته را بدانید که برج میلاد تهران به آن بلندی، فقط 435 متر ارتفاع دارد و ارتفاع بالاترین طبقه‌اش 312 متر است.

در طبقه 124ام برج خلیفه دبی، فضایی در نظر گرفته شده‌است تا مسافران، شهر دبی و تمام شگفتی‌هایش را بدون واسطه در زیر پایشان ببینند. بازدید از این برج، پای ثابت برنامه‌ی سفر اکثر مسافران تور دبی است.

در پایین این برج هم تعدادی از اصلی‌ترین دیدنی‌های دبی از جمله دبی مال، آکواریوم دبی، آب‌نمای دبی و چندین رستوران و کافه معروف وجود دارد.


برج العرب Burj al-Arab

برج العرب

یکی دیگر از مکان های دیدنی دبی برج العرب است. دبی علاوه بر برج خلیفه، چندین برج باشکوه دیگر هم دارد که اصلی‌ترین آنها برج العرب است. برج‌ العرب، یکی از بلند‌ترین و گران‌ترین هتل‌های جهانست. اقامت در این هتل فوق لوکس در کنار ساحل جمیرا، یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های یک فرد در طول زندگی‌اش خواهد بود.

البته هزینه اقامت در این هتل برای اکثر مسافران با توجه میزان درآمدشان معقول نخواهد بود. اما این برج، رستوران‌های بسیار خوبی هم دارد که مسافران با کمی هزینه بیشتر می‌توانند غذا خوردن در محیط‌های زیبای آنها را تجربه کنند. برای مثال یکی از این رستوران‌ها به نام رستوران المهارا به خاطر آکواریوم بسیار بزرگ و زیبایی که دارد معروف است. یک وعده غذای دریایی در این رستوران حداقل حدود 40 دلار می‌شود. رستوران معروف دیگری به نام اسکای ویو بار هم در طبقات بالایی برج هست که نمای فوق‌العاده‌ای از شهر و خلیج فارس را در مقابل چشمانتان قرار می‌دهد.


آب‌نمای دبی Dubai Fountains

آب نمای دبی مکان های دیدنی دبی

اگر در ایران و برای مثال در پارک ملت تهران، فواره‌های موزیکال را دیده‌ باشید، می‌دانید که نشستن و تماشای آنها چقدر لذت‌بخش است. البته این مثال را فقط برای معرفی آب نمای موزیکال زدیم، مگرنه آب‌نمای دبی به هیچ عنوان قابل مقایسه با سایر آب‌نماهای جهان و ایران نیست. مقایسه آن با آبنماهای داخل کشور که بیشتر شبیه یک شوخی است.

آب‌نمای دبی با داشتن ارتفاعی 275 متری ( ارتفاع یک ساختمان 50 طبقه!)، بزرگ‌ترین و حیرت‌انگیزترین آبنمای جهان است که جزو مکان های دیدنی دبی محسوب می‌شود. طراحی و ساخت این آبنما توسط تواناترین متخصصان جهان انجام شده‌است. این آب‌نما که با نورافکن‌ها و تجهیزات بسیار پیشرفته تجهیز شده‌است، توانایی رقص با آهنگ‌های بسیاری از جمله موسیقی بی‌کلام، پاپ و موسیقی عربی را دارد. گفته می‌شود یکی از آهنگ‌های ویولونیست معروف ایرانی هم در لیست پخش این آب‌نما هست.

آب‌نمای دبی در بسیاری از نقاط دبی دیده‌ می‌شود و حتی شاید با نشستن پشت پنجره اتاقتان در هتل هم بتوانید آن را مشاهده کنید. اما با توجه به قرارگیری‌ این آب‌نما در کنار برج خلیفه و دبی مال، توصیه می‌کنیم حتما برای نشستن در کنارش و لذت بردن از آن وقت بگذارید.


آکواریوم دبی Dubai Aquarium

آکواریوم دبی

این آکواریوم یکی از بزرگترین آکواریوم‌های جهان است. در این آکواریوم گونه‌های مختلف آبزیان از ماهی‌های کوچک تا کوسه خواهید دید. بخش‌های مختلف این آکواریوم به شما کمک می‌کند تا آبزیان درون آکواریوم را از فاصله‌ای نزدیک و در فضاهایی هیجان‌انگیز مشاهده کنید. برای مثال سفر با قایق شیشه‌ای بر روی آکواریوم و غواصی درون استخرهایی خاص، تجربه‌ای خاص‌تر و نزدیک‌تر به آبزیان این آکواریوم خواهد بود. همچنین راه رفتن در تونل بزرگ آکواریوم بسیار لذت‌بخش است.

آکواریوم دبی در طبقه هم‌کف مرکز خرید دبی مال است، بنابراین احتمالا اکثر مسافران تور دبی آن را بازدید خواهند کرد و از لذت آن بهره‌مند می‌شوند.


جزیره‌های نخلی دبی (جزایر پالم) Palm Islands

جزیره پالم جمیرا

این جزیره‌ها، به عنوان بزرگترین جزیره‌های مصنوعی جهان، یکی از مظاهر تسلط بشر بر طبیعت است. اولینِ آنها به نام جزیره نخل جمیرا در سال 2009 افتتاح شد. این پروژه جاه‌طلبانه برای افزایش نواحی ساحلی کیش و در نتیجه افزایش جذب گردشگران آغاز شد و از همان ابتدا موافقت‌ها، مخالفت‌ها و حیرت کارشناسان و مهندسان جهان را موجب شد.

پالم در زبان انگلیسی به معنای نخل است. جزیره نخلی، مجموعه‌ای از قسمت‌های عظیم ماسه‌ایست که در آسمان به شکل نخل دیده می‌شوند. برای درک عظمت آنها، در نظر داشته باشید که بر روی هر شاخه، ده‌ها هتل و ویلای بزرگ و باشکوه وجود دارد. این جزایر با پل‌هایی به یکدیگر و به خاک دبی متصل هستند.

پس از موفقیت پروژه پالم جمیرا، پروژه ساخت دو جزیره نخلی دیگر به نام نخل دیره و نخل جبل علی کلید خورد. تا کنون چندین بار افتتاح این پروژه‌ها به دلیل هزینه‌های هنگفت، بحران اقتصادی جهان در سال 2008 و البته بعضی از ملاحظات مهندسی و زیست‌محیطی، با چالش همراه بوده‌است.


ساحل جمیرا Jumeirah Beach

ساحل جمیرا دبی

ساحل جمیرا، معروف‌ترین ساحل دبی، از جمله مکان‌هایی‌ست که حتما باید دبی دید. این ساحل زیبای خلیج فارس، پر است از کافه‌ها، بارها و رستوران های جور واجور؛ سایه‌بان‌ها و تخت‌های آفتاب‌گیر بسیار راحتی در نقاط مختلف آن برای استراحتتان وجود دارد؛ تفریحات آبی متعدد و هیجان‌انگیزی در این ساحل منتظر شما هستند و از همه مهم‌تر، امکان قدم‌زدنی دلچسب و آزاد را برای شما و خانواده‌تان در کنار ساحل نیلگون و آرامش‌بخش خلیج فارس فراهم می‌کند.

 

 


پارک آبی آکوا ونچر Aquaventure Waterpark

پارک آبی آکوا ونچر

این پارک آبی، در یکی از قسمت‌های جزیره نخل جمیرا ساخته شده‌است. پس از چند روز گشت‌و‌گذار در فروشگاه‌های بزرگ و ساختمان‌های آسمان‌خراش دبی، حضور در این پارک آبی، استراحتی دلچسب، خنک و انرژی‌بخش برای شما خواهد بود. اگر از آن دسته افرادی هستید که در ایران، همیشه مشتری پر و پا قرص پارک‌های آبی هستید، حتما و حتما حضور در این پارک آبی باشکوه را در لیست برنامه‌هایتان قرار دهید. اگر هم طرفدار همیشگی تفریحات آبی نیستید اما از تجربه‌های جدید استقبال می‌کنید، این پارک آبی را امتحان کنید، احتمالا طرفدار همیشگی تفریحات آبی می‌شوید.

 

 


سایر مکان های دیدنی‌های دبی

باغ گل های معجزه دبی

مسئولان دبی مجموعه گسترده‌ای از جاذبه‌های گردشگری را برای جذب حداکثری گردشگران تدارک دیده‌اند. برای لحظاتی که از برج‌ها و ساخته‌های عظیم بشری سرسام گرفتید، پارک‌های طبیعی و آرام‌تری هم وجود دارد. پارک المزمز و باغ گلهای میراکل (معجزه) دو مکان طبیعی بسیار دیدنی و آرامش‌بخش در شهر دبی هستند. ضمن اینکه در این شهر، ساختمان‌هایی با معماری‌های سنتی‌تر و بی‌ادعاتر هم وجود دارد. مسجد جمیرا، خانه شیخ سعید، دهکده میراث دبی و محله البستکیه، از جمله دیدنی‌های باستانی و قدیمی‌تر دبی هستند. جالب است که در این بناها، با بادگیرهای متعددی روبرو خواهید شد که به خصوص دیدنشان برای هموطنان یزدی ما لذت‌بخش خواهد بود.

دبی امکانات تفریحی خاص‌تری هم دارد. برای مثال اگر با کودکانتان هستید، لذت حضور در شهربازی دنیای ماجراجویی‌های آی ام جی را به آنها هدیه بدهید. اگر هم اهل هنر هستید، اپرای دبی را از دست ندهید.

از طرفی سال‌هاست که مسئولان دبی به گردشگری ورزشی، نگاهی ویژه داشته‌اند. دبی در زمینه بسیاری از ورزش‌ها، امکاناتی در سطح 1 جهان دارد. زمین‌های گلف بسیار بزرگ، پیست‌های مختلف اتومبیل‌رانی و امکانات انجام انواع ورزش‌های آبی، زمین چوگان ، فوتبال آمریکایی، حتی پیست اسکی و در کل هر ورزشی که فکرش را بکنید، در دبی با کیفیتی جهانی وجود دارد و هر ساله ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانان جهانی را برای تمرین و تبلیغ به این شهر می‌کشاند.


تورهای تفریحی و گردشی دبی

تور بالون سواری در دبی

در این شهر، تورهای هیجان‌انگیز متعدد و بسیار متنوعی وجود دارد. مسافران با توجه به محدودیت زمان و بودجه‌، احتمالا فقط امکان تجربه یکی از این تورها را در یک سفر چندروزه به دبی خواهند داشت. پس بهتر است آن را مطابق با سلیقه‌تان انتخاب کنید.

از جمله این تورها می‌توان به قایق‌سواری و سفر با کشتی تفریحی بر روی خلیح فارس، بالون سواری در آسمان‌ها و تور سافاری در کویرهای دبی اشاره کرد. هرکدام از این تورها، لذت و هیجان فوق‌العاده و منحصر به فرد خود را دارند. سفر با اتوبوس دوطبقه در شهر و بازدید از مناطق دیدنی شهر دبی هم جزو تفریح‌های نسبتا ارزان تور دبی محسوب می‌شود. ضمن اینکه در کنار ساحل خلیج فارس، کایت سواری را هم می‌توانید تجربه کنید.

 


جاهای دیدنی دبی برای کودکان

جاهای دیدنی دبی برای کودکانمعمولاً در طول سفر بچه‌ها از دیدن موزه‌ها و مکان‌های دیدنی خسته می‌شوند. آن‌ها یا دنبال راه‌حلی برای سرگرم شدن می‌گردند یا سراغ راه‌حل همیشگیشان می‌روند؛ یعنی همان گریه کردن! این موضوع پدر مادرهای زیادی را سردرگم می‌کند و اجازه نمی‌دهد آن‌طور که باید از سفرشان لذت ببرند. اما اگر به دبی سفر می‌کنید این اتفاق هرگز رخ نمی‌دهد.

دبی برای بچه‌ها مثل سرزمین سرگرمی و بازی می‌ماند، چون پر شده است از جاهای مخصوص کودکان. مثلاً پارک آبی، پارک تفریحی، استخر، باشگاه‌های مخصوص کودکان، شترسواری، سندبوردینگ(اسکی روی شن) که برای کودکان ساخته شده‌اند. مزیت بزرگ این مکان‌ها این است که در هر کجای شهر باشید تعدادی از آن‌ها نزدیک شماست. به این ترتیب هم خودتان از سفر به دبی لذت می‌برید و با خیال راحت تفریح و خرید می‌کنید و هم برای فرزندانتان یک سفر خاطره‌انگیز می‌سازید.

لیستی از مکان های دیدنی دبی برای کودکان را در زیر آورده‌ایم:

  • شهر بچه‌ها
  • اسکی دبی
  • پارک آبی وایلد وادی
  • کیدزانیا
  • آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی
  • پارک آکواونچر، آتلانتیس پالم
  • آیس رینک دبی
  • کمپینگ در صحرای سافاری
  • دلفیناریوم دبی
  • شهربازی و پارک آبی واندر لند دبی

دیدنی‌های دبی را با اشاره به مراکز خرید این شهر تمام می‌کنیم. خرید، یکی از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های ساخته شده توسط انسان است. دبی هم شهرِ مراکز خرید لوکس و دیدنی است. با توجه اهمیت این سرفصل، بازارها و مراکز خرید دبی را در مطلبی جداگانه معرفی کرده‌ایم.

Call Now Button