راحت ترین کشورها برای ویزای شینگن

بهترین و راحت ترین کشورها برای ویزای شینگن کدامند؟

قبل از این که راحت ترین کشورها برای ویزای شینگن را به شما معرفی کنیم، باید توضیح مختصری در مورد ویزای شنگن داشته باشیم؛ این ویزا در اصل یک نوع سند و مدرکی است که برای درخواست کنندگانی که خواستار سفر به کشورهای عضو شنگن هستند صادر می شود.

شینگن (Schengen) به مجموعه‌ کشورهای اروپایی گفته می‌شود که تحت پیمانی به همین نام، قوانین یک پارچه ای را در راستای فعالیت ها و مقررات مرزی و مسافرتی خود وضع کرده اند. به سبب همین پیمان، تمامی مردم کشورهای خارج از این اتحادیه، جهت سفر و اقامت در این مناطق، موظف به اخذ مجوز ورود و ویزای جامع و واحد موسوم به “ویزای شینگن” هستند. مسافران خارج از منطقه شینگ می توانند با در اختیار داشتن ویزای شینگن، تحت زمان و شرایط مشخصی، به هریک از کشورهای عضو این پیمان سفر کنند و در آن اقامت داشته باشند.

ویزای شنگن براساس هدف سفر متقاضی و مدت زمان اقامت دارای انواع مختلفی است و برای هریک از انواع آن نیز مدارک مشخصی لازم است. براساس جدیدترین آمار منتشر شده از وب سایت رسمی ویزای شینگن در حال حاضر ۲۶ کشور عضور شینگن هستند.

مناطقی که عضو شینگن هستند و با هم متحد شدند، شامل اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، لیختن اشتاین، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت می باشند که از سال 1985 پس از امضای هم پیمانی، 26 کشور عضو پیمان شینگن را تشکیل دادند.

بهترین و راحت ترین کشورها برای ویزای شینگن


در زمان دریافت این نوع ویزا اگر افراد تقاضاکننده، عضو شینگن باشند نیازی به اخذ این ویزا نیست ولی در صورتی که افراد عضو این کشورها نباشند، برای سفر به این مناطق باید حتما ویزای شنگن را دریافت نمایند تا سفر آنها کاملا قانونی محسوب شود.

ویزای شینگن انواع مختلفی دارند که شامل ویزای عادی شینگن، ویزای معتبر در منطقه محدود و ویزای ملی است و هر کدام در شرایط ویژه و خاصی مورد استقبال و توجه قرار می گیرد. برخی کشورها راحت ترین مراحل را برای دریافت ویزای شنگن برای متقاضی ها فراهم می کنند و برخی دیگر هم دارای سختی هایی برای اخذ این نوع ویزا هستند.

کشور دوست داشتنی و کوچک ایسلند، در سال 2017 کمتر از 1% نرخ رد درخواست ویزا را داشته یعنی از 7610 فرم ارسالی به سفارت ایسلند، فقط 73 مورد رد شده است؛ بنابراین کشور ایسلند در ردیف اول لیست راحت ترین کشورها برای ویزای شینگن، خود را جای داده است و بیشترین متقاضی برای ویزای شینگن را به خود اختصاص می دهد.

پس از کشور ایسلند، نوبت فنلاند است که در میان متقاضیان ویزای شینگن، درصد کمتر آن رد می شوند، به صورتی که در سال 2017 نرخ ریجکت ویزا به 1.13%رسیده است. فنلاند یکی از کشورهای زیبای اسکاندیناوی است که شفق قطبی اش سالانه گردشگران زیادی را به سمت و سوی خود جذب می کند.

در لیست راحت ترین کشورها برای دریافت ویزا شنگن ،کشور لیتوانی در شرق اروپا که بزرگ ترین و جنوبی ترین کشور در میان سه جمهوری حوزه بالتیک در اروپاست با نرخ ریجکتی 1.19% و کشور استونی در منطقه بالتیک که با لتونی هم مرز است با نرخ ریجکتی 1.21% جایگاه سوم و چهارم را به خود اختصاص داده اند. بهتر است بدانید که کشورهای استونی، اسلواکی، لهستان، یونان و همچنین لوکزامبورگ مناطقی هستند که بالاترین نرخ صدور ویزای شینگن را به خود اختصاص داده است.

بهترین و راحت ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن

نکته قابل توجه اینجاست که متقاضیان برای دریافت ویزای شینگن باید با کارشناسان و مشاورین با تجربه در این زمینه مشورت کنند تا راهکار آسان و بهتری را انتخاب کنند.

آژانس مسافرتی سالیان سفر انواع خدمات در زمینه های ویزای شینگن، وقت سفارت و پیکاپ ویزا را ارائه می دهد، مفتخریم که با سال ها تجربه موفق در هر مرحله در کنارتان باشیم.

مزایای دریافت ویزای شینگن از راحت ترین کشورها

همانگونه که می دانستید، برای سفر به کشورهای اروپایی باید ویزای مربوط به آن کشور را در اختیار داشته باشید ولی قبل از اقدام برای اخذ ویزا باید هدفتان را مشخص کنید. راحت ترین کشور برای ویزای شینگن که خود نیز دارای انواع مختلف ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و … می باشد، هر یک از آن ها نیازمند گذراندن مراحل و دانستن اصول خاصی می باشد.

مزایای دریافت ویزای شینگن از راحت ترین کشورها

حرف هایی که غیر قابل باور هستند را باور نکنید قبل از اینکه به این نکته ها توجه کنید بیشتر دقت داشته باشید و با حرف ها و وعده های توخالی، ذهنتان را منحرف نکنید. اخذ ویزای تضمینی و یا دریافت ویزای شینگن تضمینی به هیچ عنوان واقعیت ندارد و هیچ شخص حقیقی و حقوقی قادر به اخذ ویزای تضمینی و یا دریافت تضمینی ویزای شنگن نمی باشد، پس مراقب کلاهبردارها باشید.

Call Now Button