شینگن نام روستایی در لوکزامبورگ است که سال ها پیش محل عقد تفاهم ­نامه­ ای با همین نام شد. این تفاهم­ نامه بین چند کشور اروپایی بسته شد و به موجب آن، مردمی که اهل این کشورها بودند برای رفت و آمد نیازی به ویزا نداشتند. امروزه حدود بیست و شش کشور اروپایی عضو تفاهم­ نامه شینگن شده اند و به موجب آن، محدوده ­ای به مساحت ۴،۳۰۰،۰۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 420 میلیون نفر در حیطه ­ی این تفاهم­نامه هستند. البته قابل ذکر است که برای ورود به این محدوده افرادی که در نقاط دیگر ساکن هستند نیاز به اخذ ویزای شنگن دارند.

ویزای شینگن چیست؟

این سوالی است که شاید در ذهن شما هم وجود داشته باشد. برای توضیح باید گفت: این ویزا برای ورود افراد از کشورهای خارج تفاهم­نامه­ ی شینگن به داخل مجموع کشورهای این تفاهم­نامه است. افراد مختلف با داشتن ویزای شینگن می­ توانند وارد هریک از کشورهای عضو این تفاهم­نامه شوند. البته مدت اعتبار و مدارک مورد نیاز بر اساس انواع ویزا شینگن متفاوت است.

انواع ویزای شینگن

1. ویزای اتحادیه شینگن (USV):

این ویزا که خود در سه فرم A و B و C صادر می‌شود، متقاضیان را قادر می‌سازد که مجوز ورود به کشورهای حوزه شینگن را برای مدتی 3 ماهه اخذ کنند. گفتنی‌ست که ویزای توریستی شینگن هم در همین دسته‌بندی جای می‌گیرد. اما بهتر است که پیش از هر چیز با این ویزاها آشنا شویم:

  • ویزای شینگن USV نوع A: در توضیح این ویزا تنها یک عبارت کفایت می‌کند: «ویزای شینگن فرودگاهی»! این ویزا به منظور تعویض پرواز در کشورهای حوزه شینگن صادر می‌گردد و به همین دلیل، شخص دریافت‌کننده، حق خروج از فرودگاه را ندارد. این ویزا معمولاً به راحتی به دست می‌آید و در صدور آن سخت‌گیری خاصی به متقاضی تحمیل نمی‌شود.
  • ویزای شینگن USV نوع B: ویزای نوع B هم همانند نوع A ویزایی عبوری و تزانزیتی‌ست؛ با این تفاوت که این بار شخص دریافت‌کننده حق دارد مدت زمانی 5 روزه را در کشورهای عضو شینگن بگذراند و سپس خروج کند. به عبارت دیگر، این ویزا مناسب کسانی‌ست که سفری زمینی‌شان، از کشورهای حوزه شینگن می‌گذرد.
  • ویزای شینگن USV نوع C: ویزای نوع C در واقع همان ویزای توریستی شینگن است که اجازه اقامتی چند ماهه را برای متقاضی صادر می‌کند و مسافران آن دسته از تورهای اروپا که در حوزه شینگن برگزار می‌شوند، باید برای اخذ این ویزا تلاش کنند. ویزای نوع C خود به سه دسته Single entry ، Double entry و Multiple entry تقسیم می‌شود که متقاضیان می‌توانند با استفاده از مشاوره کارشناسان ویزای شینگن سالیان سفر، نسبت به اخذ آن‌ها اقدام کنند.

2. ویزای اعتباری منطقه محدوده (LTV):

Limited Territorial Validity Visas یا ویزای منطقه محدوده، ویزایی‌ست که به منظور تردد در مناطقی مشخص صادر می‌شود؛ به این معنی که شخص دریافت‌کننده این ویزا (معمولاً پناهندگان) اجازه خروج از منطقه مشخص‌شده در زمان اخذ ویزا را ندارد.

3. ویزای ملی (NV):

متقاضیان این ویزا معمولاً دانشجویان، بازرگان‌ها، ورزشکاران، اصحاب رسانه و… هستند. این ویزا هم در دسته‌بندی‌های یکبار ورود و چندبار ورود صادر می‌گردد و قابل تمدید است. دارندگان این ویزا می‌توانند در تمام کشورهای حوزه شینگن رفت و آمد کنند و پس از پایان مدت ویزا ملزم به تمدید آن و یا بازگشت به کشورشان هستند.

متقاضیان ویزای شینگن برای اطلاع از مدارک موردنیاز و شرایط و ضوابط این ویزا، می‌توانند با سالیان سفر تماس بگیرند.

هلند

چگونه ویزای شینگن بگیریم

همواره دغدغه­ ی افراد زیادی این بوده است که چگونه ویزای شینگن بگیریم؟ در پاسخ باید گفت، متقاضی برای دریافت ویزای شینگن لازم است معیارهای خاصی داشته باشد. این معیارها معمولا برای کشورهای عضو شینگن یکسان هستند اما برخی دارای موارد خاص می­ باشند. برای اطلاع از شرایط خاص کشورها می­ توانید با کارشناسان سالیان سفر تماس بگیرید.

از مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن مورد نیاز است می­ توان به موارد زیر اشاره کرد:

سوابق سفر متقاظی، سن متقاظی و مدارک متقاظی که نقش بسیار مهم و تعیین کننده­­ ای در اخذ ویزا شینگن دارند.

مدارک لازم برای ویزای شینگن

مدارک ارائه شده توسط متقاظی مهم ترین­ نقش را برای تایید یا ریجکت شدن درخواست وی بازی می­ کنند. برای اخذ ویزای شینگن لازم است مدارک زیر توسط متقاظی تهیه شوند:

-تهیه و تکمیل فرم درخواست ویزا

-عکس

-بیمه مسافرت

-هزینه انگشت­ نگاری تا 90 یورو

-رزرو هتل

-بلیط پرواز

-پرینت گردش حساب

-نامه تمکن مالی

-مدارک شغلی و کاری

-شناسنامه

-پاسپورت متقاظی که باید بیش از 3 ماه اعتبار داشته باشد همراه با پاسپورت­ های قبلی متقاظی

مدارک متقاضی لازم است که تماما به زبان خواسته شده توسط سفارت، ترجمه شوند.

دلایل ریجکت ویزای شینگن

گاهی با توجه به درخواست متقاضی برای اخذ ویزا شینگن، متقاضی با ریجکت شدن درخواست رو به رو می­ شود. در ادامه با برخی از از دلایل ریجکت آشنا می­ شویم:

-نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران

متقاضی با داشتن چند سفر به کشورهای نزدیک ایران مانند ترکیه می ­تواند احتمال ریجکت به این دلیل را کاهش دهد.

-دعوتنامه

گاهی داشتن دعوتنامه از اقوام درجه یک باعث می­ شود درخواست ریجکت شود! شاید به این دلیل که برای سفارت محرز می­ شود فرد با داشتن تمکن مالی دیگر قصد برگشت به کشور مبدا را ندارد.

در خصوص این مورد با بهره گیری از تجربه کارشناسان مربوطه در تیم سالیان سفر می توانید از احتمال این ریجکت در مورد کشور مورد نظر مطمئن شوید.

-وجود آلرت شینگن

درصورتی که درخواست متقاضی برای ویزا شینگن از هر کشوری ریجکت شده باشد، متقاضی تا 8 ماه نمی­ تواند از کشور دیگری تقاضای اخذ ویزای شینگن کند.

-گواهی ازدواج غیر قابل قبول

در صورتی که فرد مدارک ترجمه شده و مورد تایید برای ازدواج نداشته باشد درخواست ویزا شینگن رد می­ شود.

-پاسپورت نا معتبر

برخی از پاسپورت­ ها که احتمال ریجکت­ شدن شان بیشتر است: پاسپورت­ هایی که کمتر از 3 ماه از اعتبارشان باقی ماند.

اسناد دیگری که به جای پاسپورت معتبر ارایه می­ شوند

-امرار معاش نامطمئن

نداشتن شواهدی که نشان دهنده­ ی وضعیت با ثبات امرار معاش برای متقاضی باشد می­ تواند باعث ریجکت درخواست وی شود.

برای اطلاع از دیگر موارد ریجکت می توانید با کارشناسان مرکز سالیان سفر در ارتباط باشید.

آلمان

 

 

بهترین سفارت برای ویزای شینگن

اگر به دنبال راحت ترین کشور برای ویزای شینگن هستید به تجربه ­ی تیم سالیان سفر اعتماد کنید:

بنا بر نظر کارشناسان ما در سالیان سفر دریافت ویزای شینگن با توجه به نوع آن می­ تواند توسط کشورهای مختلفی راحت یا سخت ارایه شود.

در حالت کلی کشورهای ایتالیا ، بلژیک و سویس راحت تر از کشورهای دیگر ویزا شینگن می­ دهند.

در حالتی که متقاضی ویزا شینگن تحصیلی یا کاری باشید با داشتن مدارک کامل، شانس پذیرش شما در تمام کشورهای عضو شینگن تقریبا یکسان است.

ویزای شینگن فوری

با وجود تبلیغات و شایعاتی که در خصوص ویزای تضمینی شینگن و فوری وجود دارد تیم کارشناسی سالیان سفر معتقد است برای دریافت یک ویزای مطمئن هیچ رابطه ­ای خارج از سفارت نمی­ تواند وجود داشته باشد. البته اگر متقاضی نیاز فوری به گرفتن ویزا شینگن داشته باشد کارشناسان می­ توانند با بررسی تراقیک سفارت­ ها خلوت ترین سفارت را به وی پیشنهاد دهند که همین موضوع باعث جلو افتادن زمان دریافت ویزا خواهد شد.

سوالات متداول

چه قدر زمان میبرد تا جواب ویزا بیاد؟

حدودا 21 روز کاری زمان میبرد تا جواب ویزا مشخص شود .

آیا مدارک نیاز به تاییدیه وزارت امور خارجه دارد ؟

اکثر سفارت ها نیاز ندارند و مهر رسمی دارلترجمه کافیست .

آیا امکان دریافت ویزا طولانی مدت و مالتی وجود دارد؟

بستگی به مدارک و شرایط متقاضی اکر شخصی از یک سفارت ویزا از قبل داشته و سفر کرده به اون کشور بهتر هست برای دریافت ویزای طولانی مدت از همون سفارت دوباره درخواست دهد.

پرینت حساب چند وقته لازم هست ؟

گردش حساب 3 ماهه و نهایتا 6 ماهه روو باید ارائه داد.

One thought on “ویزای شینگن

  1. ماندانا ناطقی
    12/06/1399
    پاسخ

    سلام سفر توریستی به اروپا دو نفر یک نفر احتیاج به ویزا داره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button