ویزای-طلایی-اروپا

ویزای طلایی اروپا

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که فکر مهاجرت را در ذهنشان می‌پرورانند، به احتمال زیاد اسم ویزای طلایی اروپا را شنیده‌اید. مهاجرت و دریافت اقامت کشورهای اروپایی مثل یونان، پرتغال، بلژیک و… از جمله مواردی است که بین افراد طرفداران زیادی دارد. ویزای طلایی می‌تواند کار شما را برای دریافت اقامت این کشورها بسیار راحت‌تر می‌کند.
با توجه به این که در سال‌های اخیر میزان درخواست برای دریافت اقامت اروپا بسیار بالا رفته، شرایط ویژه‌ای برای این کار در نظر گرفته شده است. کشورهای اروپایی جای خوبی برای سرمایه گذاری هستند. شرایط خوب برای زندگی و فرهنگ غنی که مردم این کشورها دارند، همه دست به دست هم می‌دهند تا آن‌ها را به مقصد خوبی برای زندگی تبدیل کنند.

تاریخچه صدور ویزای طلایی


اولین بار در اکتبر سال 2012، اصطلاح ویزای طلایی اروپا در کشور پرتغال به گوش رسید. در آن روزها دولت پرتغال نوعی از اقامت را برای اتباع خارجی در نظر گرفت که بر اساس آن امکان سرمایه گذاری در بازار اصلی و مرکزی کشورش برای خارجی‌ها فراهم کرد. به این ترتیب در مدت کوتاهی هم میزان سرمایه موجود در کشور بالاتر رفت و هم بیشتر از 6 هزار ویزا طلایی صادر شد.
ورود این حجم از سرمایه و افراد به کشور پرتغال کمک عظیمی به چرخه اقتصادی این کشور کرد. همین مسئله باعث شد تعدادی دیگر از کشورهای اروپایی هم برای صدور این نوع ویزا دست به کار شوند. امروزه صدور این نوع ویزا، تبدیل به یکی از سیاست‌های دولت برای جذب سرمایه گذار شده است. در مقایسه با دیگر انواع روش‌های اخذ اقامت، ویزای طلایی یکی از سریع‌ترین روش‌هاست.

بیشتر بخوانید: ویزای یونان

ویزای طلایی اروپا چیست؟


ویزای طلایی (Golden Visa) نوعی از ویزاست که با استفاده از برنامه‌های سرمایه‌گذاری، منجر به دریافت اقامت تعدادی از کشورهای اروپایی می‌شود. بیشتر این سرمایه‌گذاری‌های هم از طریق خرید ملک در یونان یا سایر کشورها انجام می‌شود. اما چرا از کلمه طلایی برای این ویزا استفاده شده است؟ اکثر کسانی که برای دریافت این نوع از ویزا پیش قدم می‌شوند، کسانی هستند که از پشتوانه مالی زیادی برخوردارند. یعنی در واقع بیشتر ثروتمندان برای دریافت این ویزا داوطلب می‌شوند. به همین دلیل هم نام طلایی برای آن برگزیده شده است.
ویزای طلایی اروپا اجازه‌ی زندگی و سفر آزادانه در هر کشور عضو شینگن را برای شما صادر می‌کند. همچنین با در دست داشتن این نوع از ویزا اجاره کار در کشور مورد نظرتان را هم خواهید داشت. چه چیز از این بهتر؟

راه‌های اخذ ویزای طلایی


اگر بخواهیم خیلی ساده راه‌های اخذ این ویزا را برای شما توضیح دهیم، باید سه مورد زیر را برایتان نام ببریم:
• خرید ملک به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو
• انتقال وجه نقد برای سرمایه گذاری شرکتی و یا فعالیت های تحقیقاتی
• اقدام به اشتغال زایی در کشور مقصد

ویزای طلایی چقدر اعتبار دارد؟


با توجه به این که ویزای طلایی اروپا را برای کدام کشور در نظر گرفته‌اید، مدت اعتبار آن هم متفاوت خواهد بود. اما برای مثال در پرتغال مدت اعتبار ویزا در بازه اول ۵ سال در نظر گرفته می‌شود و در سال ششم می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. این فرآیند ۵ ساله بدین صورت است که در بازه اول یک سال، و در دو دوره بعدی به صورت دو ساله تمدید می‌شود.

بیشتر بخوانید: از پنج شهر مهم یونان چه می‌دانید؟

مزیت‌های ویزای طلایی اروپا


از مهم‌ترین مزیت‌های دریافت ویزای طلایی می‌توان به ساده‌تر شدن روند اخذ ویزا اشاره کرد. برای دریافت ویزای اروپا به روش‌های دیگر باید هزار و یک مرحله را پشت سر بگذارید. یا این حال باز هم ممکن است در نهایت باز احتمال ویزا شدن برای شما کم باشد!
مثلاً برای دریافت ویزای کاری باید پیشنهاد کاری خوب داشته باشید که شاید پیدا کردنش برای هر کسی آسان نباشد. یا داشتن دانش کافی نسبت به زبان کشور مورد نظرتان یکی دیگر از مواردی است که برای درسافت اقامت کشورهای اروپایی به آن نیاز دارید. اما برای ویزای طلایی احتیاجی نیست که حتماً به زبان کشور مقصدتان صحبت کنید. مثلاً اگر به دنبال دریافت ویزای طلایی یونان هستید، نیازی نیست که حتماً زبان یونانی بلد باشید!

ویزای-طلایی-پرتغال

ویزای طلایی پرتغال

برای دریافت ویزای طلایی پرتغال چند راه پیش روی شما قرار دارد. ممکن است این شرایط برای شما سخت به نظر برسد، اما اگر به مزایای دریافت ویزای طلایی اروپا فکر کنید، تمام این سختی‌ها را پشت سر می‌گذارید تا به هدفتان برسید. در ادامه این شرایط و روش‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.
برنامه ویزای طلایی اروپا انواع مختلفی از سرمایه گذاری را شامل می‌شود:
1. سرمایه گذاری املاک
خرید ملک به ارزش بیش از ۵۰۰ هزار یورو
خرید ملک به ارزش بیش از ۳۵۰ هزار یورو – برای املاک با قدمت بیش از ۳۰ سال یا املاکی که در مناطق بازسازی شهری واقع شده‌اند.
2. سرمایه گذاری نقدی
انتقال وجه بیش از ۱ میلیون یورو
انتقال وجه بیش از ۳۵۰ هزار یورو برای فعالیت‌های پژوهشی
انتقال وجه بیش از ۲۵۰ هزار یورو برای فعالیت‌های هنری یا فرهنگی
انتقال سرمایه بیش از ۵۰۰ هزار یورو برای سرمایه گذاری شرکت‌های کوچک و متوسط
3. ایجاد شغل
ایجاد حداقل ۱۰ شغل
*نکته*
لازم به ذکر است که در این روش سرمایه گذاری های انجام شده بعد از تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۱۲، واجد شرایط برای دریافت ویزای طلایی اروپا هستند.

ویزای طلایی یونان

برنامه ویزای طلایی یونان ارزان‌ترین راه برای دریافت اقامت یونان است که از طریق سرمایه گذاری در املاک این کشور انجام می‌شود. برای انجام این کار می‌توانید از طریق یکی از روش‌های زیر اقدام کنید:
1. سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 250 هزار یورو در یک ملک مسکونی
2. امضای اجاره‌نامه‌ای به مدت حداقل 10 سال در یک هتل یا اقامتگاه توریستی دارای اثاثیه. (قرارداد باید شامل یک پرداخت واحد برای اجاره به مبلغ حداقل 250 هزار یورو باشد)
افرادی که می خواهند اقامت یونان را از طریق این ویزا دریافت کنند باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشند. با استفاده از این روش سرمایه گذار باید در طول دوره اقامت، مالکیت ملک خود را به صورت قانونی حفظ کند و ملک را نگه دارد.
اگر سرمایه گذار تصمیم بگیرد ملک خود را به یک تبعه غیر اروپایی دیگر بفروشد، خریدار جدید می‌تواند برای اخذ اقامت یونان اقدام کند؛ اما حق اقامت سرمایه گذار اولیه از بین می‌رود.
اما حالا که بدی این روش را گفتیم باید در مورد خوبی‌های آن هم بگوییم: الزامی برای حضور صاحبان ویزای طلایی یونان در خاک این کشور وجود ندارد. تمام حقوق این افراد از جمله حق زندگی، کار و تحصیل در تمام شهرهای یونان حفظ می‌شود، اما نیازی به حضور فیزیکی این افراد در کشور یونان وجود ندارد.
علاوه بر آن بعد از گذشت 7 سال از اقامت در این کشور، فرد دارای ویزای طلایی یونان می‌تواند برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کند.

Call Now Button