انتخاب هتل مناسب در سفر

راهنمای انتخاب هتل مناسب در سفر

10/05/1397
نکات سفر

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مسافران انتخاب هتل مناسب می‌باشد که انتخاب نادرست سفر شما را خراب کند. فاکتورهای مختلفی در انتخاب یک هتل مناسب موثرهستند که بسته به نوع سفر شما متفاوت می‌باشند. از آنجایی که هر مسافر دارای نیازهای مختلفی می‌باشد، هنگام انتخاب هتل باید اولویت‌ها از پیش مشخص شوند. در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم راهنمای انتخاب هتل مناسب در سفر را بررسی کنیم تا سفر خاطره‌ انگیزی برای شما ایجاد شود.

  • تعداد ستاره‌های هتل

نکته‌ای که بسیار مهم تلقی می‌شود این است که بسیاری از افراد هتل مناسب را براساس تعداد ستاره‌های آن می‌سنجند، اما پارامترهای دیگری نیز وجود دارد که باید در کنار تعداد ستاره‌های هتل گذاشته شود. فرض کنید شما در تور ترکیه قصد انتخاب هتل را دارید که کیفیت غذا، سرویس هتل، امکانات رایگان هتل همانند استخر سرپوشیده و روباز، اسپا و همچنین آشنا بودن کارمندان به زبان انگلیسی در کنار ستاره‌های هتل از جمله فاکتورهای تعیین کننده در انتخاب هتل هستند. شایان ذکر است که اگر قصد یک سفر چند روزه‌ی تجاری را دارید و نمی‌خواهید که هزینه‌ی زیادی را صرف هتل کنید، توصیه می‌شود که هتل‌هایی را انتخاب کنید که ریت بالایی ندارند.

  • محل پارک خودرو

یکی از نکات اصلی در انتخاب هتل محل پارک خودرو می‌باشد، به عنوان نمونه شما در طی سفر خود در تور گرجستان قصد دارید از طریق حمل‌ونقل عمومی از جاذبه‌های گردشگری تفلیس و یا باتومی لذت ببرید، شما با پارک خودوری خود در پارکینگ هتل بدون نگرانی می‌توانید از سفر خود لذت ببرید. پارکینگ هتل‌ها معمولاً رایگاه هستند و دغدغه‌ی پارک خودرو از بین می‌رود.

  • موقعیت مکانی هتل

بسته به نوع سفرتان موقعیت مکانی هتل را مشخص کنید. اگر سفر کاری در پیش دارید، موقعیت مکانی محل اقامت شما و سکوت و آرامش آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اما در سفرهای خانوادگی بهتر است که علاوه بر امکانات تفریحی هتل و همچنین مراکز خرید و جاذبه‌هایی که در اطراف آن وجود دارد، بیش‌تر توجه کنید که همین موضوع می‌تواند لذت سفر را افزایش دهد.

  • خدمات هتل

یکی از عواملی که برخی از افراد در انتخاب هتل آن را در نظر نمی‌گیرند، خدمات و سرویسی است که در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. از جمله سرویس‌دهی یک هتل مناسب می‌توان به خشک‌شویی، رستوران هتل، اینترنت وای‌فای، امکانات ورزشی، استخر، زمین بازی کودکان و… می‌باشد.

  • هزینه‌های اضافی

هزینه‌های هتل به هنگام چک اوت می‌تواند شوکه کننده باشد، پرداخت مالیات، سرویس اتاق، هزینه‌ی استفاده از وای‌فای و بسیاری دیگر که باعث می‌شود هزینه‌ای که شما به‌صورت آنلاین برای رزرو پرداخت کرده‌اید، دو برابر شود. در برخی از هتل‌ها که دسترسی اینترنت به اتاق‌ها را داده‌اند، اینترنت به‌صورت رایگان در لابی هتل در دسترس شماست. این مورد را از کازکنان هتل سوال کنید.

Call Now Button