مکان های تاریخی آنکارا

مکان های تاریخی آنکارا

24/07/1398
آنکارا

آنکارا، دومین شهر بزرگ ترکیه که پایتخت کشورش هم می باشد. شهری زیبا و دیدنی که جاذبه های گردشگری زیادی را در خودش جای داده و به یکی از محبوب ترین شهر های ترکیه تبدیل شده است.

آنکارا-ترکیه

آنکارا بهترین شهر برای پیاده روی های دلنشین، تاریخ گردی های بی نظیر، راهپیمایی در طبیعت بکر و تفریحات مهیج متنوع می باشد که هرکدام جذابیت های مخصوص خودش را دارد.

در این شهر دیدنی مکان های تاریخی و زیبای زیادی را می توانید ببینید و لذت ببرید.

بهترین مکان های تاریخی آنکارا را بشناسید


سالیان سفر این بار به سراغ مکان های تاریخی این شهر می رود تا زمانی که با تور آنکارا سفر کردید، با مکان های تاریخی آنکارا آشنا باشید.

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا

حصار یا قلعه آنکارا مهمترین و شناخته شده ترین نماد این شهر که با داشتن ساختاری باستانی و ۳۰۰۰ ساله از معدود قلعه های به جا مانده از دوران باستانی است. دیوارهای ۱۶ متری قلعه و نقوش و معماری باستانی رنگ و لعاب بی نظیر و زیبایی به این حصار داده است.

وجود رستوران و کافه های دنج در داخل خود قلعه باعث شده که خیلی ها برای شکم گردی هم این قلعه را انتخاب کنند.

هر چند که قلعه ی آنکارا از بسیاری جهات بی نظیر و فوق العاده است ولی عالی ترین و برجسته ترین ویژگی این قلعه چشم انداز فوق العاده ی آن با توجه به موقعیت جغرافیایی قلعه است.

جالبه بدانید این قلعه حیرت انگیز محلی برای برگزاری کنسرت ها و مراسم فرهنگی و آیینی آنکارا است و گردشگران زیادی برای تماشای این مراسم های دیدنی، این قلعه را به عنوان دیدنی های آنکارا انتخاب می کنند.

آدرس: آنکارا، خیابان کائنی ( نزدیک به ایستگاه متروی اولوس )

هزینه ی بازدید: رایگان


معبد آگوستوس آنکارا

معبد آگوستوس آنکارا

یکی دیگر از مکان های تاریخی آنکارا ، معبد آگوستوس است که قدمتش به 10 سال بعد از میلاد مسیح برمی گردد.

این معبد تاریخی جذاب در بخش اوموس شهر واقع شده است. بر دیوارهای معبد پیمان سیاسی آگوستوس که دستاوردهای سیاسی او را شرح می دهد، به دو زبان لاتین و یونانی حک شده است.

این بنای به یاد ماندنی به دلیل تاثیرات آب و هوایی در معرض خطر قرار گرفته و در سال 2002 در لیست بناهای تاریخی در معرض خطر دنیا که نیاز به بازسازی دارند، قرار گرفته است.

آدرس: آنکارا، منطقه پولوس، میدان ملت آنکارا، جنب مسجد حاجی بایرامی

هزینه بازدید: رایگان

ساعت بازدید: همه روزه


ستون ژولیون آنکارا

ستون ژولیون آنکارا

یکی از مهمترین مکان های تاریخی آنکارا ، ستون ژولیون آنکارا است که مورد توجه گردشگران تاریخ دوست و هنرمند تور آنکارا قرار گرفته است.

این بنای تاریخی، محلی امن برای زندگی پرندگان شده است و می توان گفت که این پرندگان برای محافظت از این ستون، خانه هایشان را اینجا انتخاب می کنند. این ستون به دستور امپراطور Julian the Apostate در سال 326 به افتخار بازدید امپراطور روم از این مکان، ساخته شده است.

این ستون 15متری در منطقه اولوس آنکارا، با دکوراسیون برگی مرسوم در سرستون خود جلوه زیبایی را به نمایش گذاشته است.

آدرس: منطقه اولوس


حمام رومی آنکارا

حمام رومی آنکارا

حمام رومی آنکارا، بنایی که سمبل استقلال آتاتورک و مردم ترک در مبازرات استقلال طلبانه است، یکی دیگر از مکان های تاریخی آنکارا محسوب می شود، در قسمت شمالی میدان اولوس و در خیابان چانکری قرار گرفته است.
حمام هایی تاریخی که 17قرن از ساخت آن ها می گذرد و خودشان را برای حیرت بازدیدکنندگان آماده کرده اند.

زمانی که وارد این حمام تاریخی می شوید، سرستون های کنده کاری شده و زیبای دوران سلطنت رومیان نظرتان را جلب می کند ولی این سرستون ها فقط قسمت جذاب این حمام نیست، در سوی دیگر حمام دو استخر کوچک کم عمق را مشاهده کنید و سپس به دنبال طاق های تو در توی کنار حوضچه توجه کنید.

معماری حیرت انگیزی را می توانید در یکی از مکان های تاریخی آنکارا ببینید که لذت بخش ترین حس را به شما می دهد؛ البته شما می توانید سیستم گرمایش قدیمی و اطاق مخصوص پوشیدن لباس ها را هم ببینید.

آدرس: آنکارا، خیابان چانکری، ما بین میدان اولوس و میدان ییلدیریم

هزینه بازدید: 5 لیر

ساعت بازدید: 8 صبح تا 7 عصر

Call Now Button