عکاسی حرفه‌ای در سفر

چگونه عکاس حرفه‌ای در سفر شویم؟

29/01/1397
نکات سفر

سفر یادگاری‌ها و لحظات شادی را با خود به همراه دارد که ثبت این لحظات انگیزه‌های سفر به مناطق مختلف دنیا را دو چندان کرده است. امروزه پیشرفت‌های قابل توجهی در هنر عکاسی ایجاد شده است که آن را برای افراد جذاب و ساده کرده است. دوربین عکاسی همانند یک ماشین زمان است که یادآور خاطرات زیبا و شگفت‌انگیز می‌باشد و گردشگران از هر موقعیتی برای ثبت لحظه‌ها و اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. چگونه عکاس حرفه‌ای در سفر شویم؟

هر منطقه‌ای در جهان دارای شگفتی‌ها، داستان‌ها و فرهنگ منحصر به فرد خود است که ثبت آن‌ها در دوربین روح آن مکان را به دیگران انتقال می‌دهد. در این مقاله روش‌های تبدیل شده به یک عکاس حرفه‌ای در سفر بررسی می‌کنیم.

  • ساعات طلایی

عکاسی حرفه‌ای در سفر
عکاسی حرفه‌ای در سفر

پیدا کردن یک لحظه‌ی مناسب در عکاسی در سفر یک مهارت کلیدی می‌باشد که احتیاج به تنظیم زمان دقیق و گاه ثانیه دارد که در هنر عکاسی به آن ساعات عکاسی می‌گویند. عکاسان حرفه‌ای 30 دقیقه قبل از طلوع و غروب خورشید را بهترین زمان برای ثبت عکس می‌دانند. ساعات طلایی مدت زمان کوتاهی دارد و مدت زمان طلوع و غروب خورشید ممکن است خیلی کوتاه و سریع باشد و آسمان جادوی خود را به رخ می‌کشد.

  • ترکیب خلاقانه

عکاسی حرفه‌ای در سفر
عکاسی حرفه‌ای در سفر

برای گرفتن یک چشم‌انداز منحصر به‌فرد شما نیاز به یک ترکیب خلاقانه در عکس دارید. اینکه این عناصر عکس به چه شکلی در عکس ظاهر می‌شوند، چیزی است که عکاس بنا به ذوق و استعداد خود آن‌ها را در می‌آورد. روش‌ها و قواعد بسیاری برای ایجاد ترکیب‌بندی جذاب و تاثیر گذار در عکس‌ها ایجاد شده‌اند که به‌کارگیری آن‌ها می‌تواند میزان زیادی قدرت بصری عکس‌ها و تاثیر آن‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. یکی از قوانین مهم در ترکیب‌بندی عکس‌ها استفاده از قانون یک‌سوم است یک شاید مهم‌ترین قانون محسوب شود. قانون یک‌سوم به این شکل اجرا می‌شود که کادر به یک جدول 3*3 تقسیم می‌شود و نقاط تلاقی خطوط عمودی و افقی، بهترین جا برای قرار گرفتن بخش‌های مهم تصویر به‌شمار می‌آیند.

  • زاویه‌ی جدید

عکاسی حرفه‌ای در سفر
عکاسی حرفه‌ای در سفر

 

مکان‌هایی همانند برج ایفل، سواحل استرالیا و یا لندن بیگ بن در برای میلیون‌ها بار سوژه‌ی عکاسی بوده‌اند. برای اینکه عکاس‌های خود را کمی حرفه‌ای تر در تور اروپا و یا مناطق دیگر ثبت کنید، یک زاویه‌ی جدید را سوژه‌ی عکس خود قرار دهید. بهترین روش برای انجام این کار این است که در یک جهت بایستید و از زوایای مختلف عکس بگیرید. به عنوان نمونه می‌توانید دوربین را کج کنید و یا روی زانو بنشینید.

  • تعادل رنگ سفید

عکاسی حرفه‌ای در سفر
عکاسی حرفه‌ای در سفر

بسیاری از دوربین‌های حرفه‌ای امکان خودکار تغییر نور در شرایط مختلف ابری، سایه‌دار، فلورسنت و… را برای عکاسان فراهم می‌کنند. مغز انسان به طور اتوماتیک دمای رنگ تصویر را براساس اطلاعات دریافتی از چشم تحلیل می‌کند و براساس تجربیات ذهنی و قبلی خود رنگ تصویر را به‌طور صحیح درک می‌کند. به عنوان مثال در تور ترکیه می‌خواهیم از سواحل نیلگون آنتالیا عکس بگیریم و که برای تصاویر زیبا و گرم، تعادل رنگ سفید خود را به ابری تبدیل می‌کند و جذابیت عکس را افزایش می‌دهد. همچنین این کار در مناطق سبز همانند جنگل‌های بارانی سایه‌دار تاثیر شگرفی دارد.

  • پیش‌زمینه، میان زمینه و پس‌زمینه

عکاسی حرفه‌ای در سفر
عکاسی حرفه‌ای در سفر

احتمالاً برایتان پیشآمده از کوه یا دشتی عکس بگیرید و با خودتان فکر کنید که چرا این عکس زیبایی چیزی که با چشمتان دیده‌اید را نشان نمی‌دهد. دلیل این اتفاق این است که شما عکس شما دو بعدی است و شما بعد سوم را از دست داده‌اید. پیش‌زمینه، میان زمینه و پس‌زمینه را در عکس خود قرار دهید. همانطور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید عکاس با قرار دادن سوژه در پیش‌زمینه(سنگ) و قرار دادن دریا و کوه‌ها در میان‌زمینه و آسمان در  پس‌زمینه، تصویر جذابی را ایجاد کرده است.

Call Now Button