بهترین زمان سفر به گرجستان

بهترین زمان سفر به گرجستان

14/06/1397
نکات سفر

گرجستان در شمال ایران در منطقه‌ی قفقاز در بین کوه‌های کازابک و دریای سیاه قرار گرفته است و ب عنوان یک کشور کوچک دارای آب‌وهوایی متنوع و جذاب به‌شمار می‌آید. در هریک از فصول این کشور دارای زیبایی‌های منحصربه‌فردی است. در بهار و پاییز هوا در مطلوب‌ترین شرایط خود قرار دارد و در فصل تابستان هوا گرم و دل‌چسب است. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم بهترین زمان سفر به گرجستان را بررسی کنیم.

بهار (مارس تا می)

بهترین زمان سفر به گرجستان
بهترین زمان سفر به گرجستان

بدون شک بهترین زمان برای اخذ تور گرجستان در فصل بهار می‌باشد. در این فصل هوا به‌ویژه در اواسط ماه آپریل هوا بارانی است که از این جهت توصیه می‌شود وسایل لازم برای سپری کردن روزهای بارانی را به‌همراه داشته باشید. در شب شما شاهد نسیم خنک خواهید بود که جذابیت خاصی را ایجاد کرده است. بسیاری از گردشگران تور تفلیس را در این فصل اخذ می‌کنند چرا که در این شهر رودخانه‌های زیبا و طبیعت بکری قرار گرفته است و بسیاری از جشنواره‌ها و فستیوال‌های هیجان‌انگیز در آن برگذار می‌شود که از جمله‌ی این جشنواره‌ها می‌توان به جشن روز تفلیس اشاره کرد.

تابستان (ژوئن تا آگوست)

بهترین زمان سفر به گرجستان
بهترین زمان سفر به گرجستان

در تابستان نیز در تمامی نقاط گرجستان هوای گرم و دل‌چسبی برقرار است، به‌‍طور متوسط دمای هوا بین 25 تا 35 درجه‌ی سانتی‌گراد می‌باشد. البته تفلیس نسبت به دیگر شهرهای گرجستان کمی هوای گرم‌تری در تابستان دارد از این جهت بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند به دیگر شهر توریستی گرجستان از جمله تور باتومی سفر کنند و از زیبایی‌های آن لذت ببرند. بسیاری از فستویال‌های مختلف از جمله فستیوال Art-Gene و جشنواره‌ی Black Sea در باتومی در فصل تابستان برپا می‌شود و جذابیت بازدید از آن را دو چندان می‌کند.

پاییز (سپتامبر تا نوامبر)

بهترین زمان سفر به گرجستان
بهترین زمان سفر به گرجستان

در فصل پاییز هوا رو به خنک شدن می‌رود و هوایی مشابه فصل بهار را شاهد خواهیم بود. بارش مکرر باران، درختان چند رنگ و زمین پوشیده شده از برگ همه و همه مانند تابلویی نقاشی مقابل چشم شما نقش خواهد بست و چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای را ایجاد می‌کند. پاییز فرصت ایده‌آلی را برای علاقه‌مندان به هایکینگ در طبیعت بکر گرجستان را فراهم می‌کند. شایان ذکر است در فصل پاییز زمان برداشت انگوز نیز در برخی مناطق گرجستان می‌باشد.

زمستان (دسامبر تا فوریه)

بهترین زمان سفر به گرجستان
بهترین زمان سفر به گرجستان

زمستان در گرجستان بسیار سرد و برفی می‌باشد. درجه‌ی هوا معمولاً بین 2 تا 4 و یا حتی در برخی از نقاط به زیر صفر نیز می‌رسد. اگر تمایل دارید که به کشور گرجستان در این فصل سفر کنید، پیشنهاد می‌شود که به شهر تفلیس بروید چرا که دارای آب‌وهوای ملائم‌تری نسبت به دیگر شهرهای گرجستان می‌باشد. البته به‌دلیل پست‌های اسکی استاندارد گردشگران زیادی برای ورزش‌های زمستانی به گرجستان سفر می‌کنند.

Call Now Button